Skocz do zawartości

Włączenie laptopa bez przycisku


Bezew

Recommended Posts

Witam,

niedługo odziedziczę w spadku monitor i planuję korzystać, z niego zamiast małego ekranu laptopa. Już rozwiązałem problem działania przy zamkniętej klapie i pozostaje tylko problem tego, że aby włączyć laptopa musiałbym podniosić klapę, wcisnąć przycisk i zamknąć klapę. Czy istnieje jakiś sprytny sposób żeby włączyć go jakoś inaczej?

 

Nie wiem czy się przyda, ale może u różnych producentów są różne rozwiązania - laptop Asus F555L

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez fizycznej ingerencji na płycie głównej nie będziesz w stanie uruchamiać laptopa bez otwierania klapy i używania przycisku.

Jedyne co przychodzi mi do głowy do funkcja Wake-On LAN, natomiast na takowej zbyt dobrze się nie znam oraz nie jestem pewny czy uruchomi komputer, który jest całkowicie wyłączony. Jakbyś chciał z tym pokombinować to myślę, że znajdziesz w sieci dużo artykułów dobrze opisujących ową funkcję.

Edytowano przez Kendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o laptopy to UEFI z reguły jest mocno okrojone. WOL z tego co wiem możesz jeszcze ustawić bezprzewodowo. Gdyby jednak się to nie udało, istnieje jeszcze opcja o nazwie Wake on AC bądź podobnej, która w teorii powinna załączać sprzęt po podłączeniu ładowarki/kabla zasilającego. Jeśli nic z wyżej wymienionych nie zadziała, to będziesz musiał niestety męczyć się ze standardowym przyciskiem zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...