Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne Fracta Design Calvin S24


Gość Krzysztof

Recommended Posts

Gość Krzysztof

Witam. Mam pytanie odnośnie posiadanego chłodzenia wodnego firmy Fractal Design. Posiadam zestaw – Calvin S24 chłodzenia cieczą od 2015 roku. Temperatury procesora wahają się w granicach 50-60 stopni Celsjusza pod obciążeniem (gry, programy). Nie podkręcam procesora, bo nie mam takiej potrzeby. Proszę o informację czy i jak uzupełnić płyn chłodzący który jest w układzie. Czy należy dokonać tego typu czynność już czy tylko kontrolować temperaturę i w nic nie ingerować? Procesor Intel Core i7 2600K – LGA 1155, płyta główna – ASUS P8Z68-V. Proszę o odpowiedź. Z układu jestem bardzo zadowolony. Jestem zwykłym użytkownikiem, staram się nie podkręcać procesora. Pozdrawiam serdecznie!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na niekręcony 2600K to dość ciepło masz na tym Kelvinie. Sam mam to AiO i ten procesor podkręcony aktualnie do 4.5 GHz i temperatury w grach wahają się w tych samych okolicach, co Twoje bez OC.

Uzupełnić nic nie możesz, bo płynu się nie uzupełnia, a co najwyżej wymienia.
Wymiana płynu odbywa się poprzez zlanie go z układu i napełnienie go ponownie poprzez korek, który umieszczony jest w blokopompce.
Nie musisz tego robić, aczkolwiek podejrzewam, że zalanie układu po swojemu do pełna (AiO nigdy nie są zalane do 100% pojemności) i odpowietrzenie zdziałałoby dużo.

Jeśli nie masz w tym doświadczenia - nie rób tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Może trochę przesadziłem z tymi temperaturami. 50-60 stopni uzyskuję przy letnich upałach. Pomiar temperatury dokonuję programem Core Temp. Tutaj screen jak to wygląda: https://i.imgur.com/P4EB2Zu.jpg Mam rozumieć, że gdybym miał zamiar zlać płyn i wlać nowy muszę zdemontować blokopompkę z procesora i dopiero w tedy zlewać płyn? Czy jest to jakiś konkretny płyn chłodzący do tego układu? Może poleciłbyś co wlać. Dzięki za pomoc!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...