Skocz do zawartości

Geforce - brak obrazu


haps

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu wymieniłem pastę na karcie Geforce 2060 6GB po czym karta nie wstała.
 

Robiłem to dziesiątki razy i nie jestem pewien co mogłem źle zrobić. Często jestem "naelektryzowany" i kopie mnie prąd np. dotykając klawiatury, moja wiedza o elektronice jest zerowa i nie wiem jak w praktyce to niebezpieczne a zapomniałem się uziemić przed montażem. W każdym razie sprawdziłem teraz dokładniej co się dzieje z kartą. Windows wstaje, słychać dźwięk przy włączaniu i wyłączaniu Windowsa. Brak obrazu na montorze. Ma ktoś pomysł co się mogło stać ? Myślę nad wysłaniem karty do serwisu.
 

Swoją drogą, zanim kupiłem nową 6750XT, w zastępstwie użyłem R7870 która luzem była walnięta latami w torbie pełnej innych części, dosłownie zerwałem radiatory z pamięci i sekcji bo był na niej blok wodny, założyłem fabryczne chłodzenie i karta oczywiście działała bez zająknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tam dokładnie z tą kartą stało, tego nie wiadomo. Ładunek elektrostatyczny raczej bym wykluczył, bo to naprawdę musiałby być wybitny pech, żeby w ten sposób uwalić kartę, sprzęt nie jest aż tak delikatny. Ale mogłeś oderwać jakiś element SMD i z tego powodu nie ma obrazu. Rozbierz ją jeszcze raz, obejrzyj laminat na spokojnie, czy czegoś nie brakuje.

 

Warto też zobaczyć np. korzystając z integry, jaki jest status tego RTX-a w systemie, czy nie ma kodu 43 w menedżerze urządzeń. Bo np. mam jedną kartę, co nie daje obrazu (brakujący element na PCB), ale działa normalnie i można na niej np. rendering odpalić xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, sprawdzę obie w praktyce :)

 

HDMI i DP nie działają, przetestuję jeszcze DVI przy okazji jak będzie mi się chciało włożyć znowu R7870, niestety z 6750XT karta się nie zmieści pod spodem a mój Ryzen 3600 nie ma Integry. Jeśli coś odpadło to coś naprawdę małego bo nic po zmianie nie znalazłem i nie ma szans żebym to wypatrzył na laminacie, mam rozebraną kartę obok, wygląda ok.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...