Skocz do zawartości

Zwrot pieniędzy za towar


Gość lol012346

Recommended Posts

Gość lol012346

Witam zakupiłem pamięć ram 2 sztuki z tej aukcji allegro: https://allegro.pl/4gb-1rx8-pc3l-12800r-hynix-i6665553373.html

ram nie współpracuje z moją płytą główną gdyż jest to ram serwerowy.

W aukcji nie jest ani słówko że jest to ram serwerowy i po zakupie i włożeniu pamięci komputer nie wyświetla obrazu.

Domagam się zwrotu pieniędzy od sprzedawcy, lecz sprzedawca mówi że ram działa i nie dostane zwrotu pieniędzy.

Mam prawo dalej domagać się zwrotu pieniędzy za ten ram ?

P.s Sprzedawca prawie wcale nie odbiera telefonów ani nie odp na Maile.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę konto nie jest firmowe, kupiłeś więc towar od osoby prywatnej - nie masz prawa do zwrotu w ciągu 14 dni roboczych bez podania przyczyny. Nazwa przedmiotu natomiast wraz z dokładnym modelem widnieje w tytule. Sprzedawca nie ma obowiązku informować o specyfikacji towaru, tym bardziej, że w widocznym miejscu podał oznaczenie. Wiedziałeś, co kupujesz - tyle tylko, że nie sprawdziłeś dokładnie możliwości swojej płyty głównej, ani charakterystyki kupowanego sprzętu. Ty popełniłeś błąd, on przyjmować zwrotu nie musi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lol012346

Przyczyną nie może być np nie współpracuje z moją płytą główną ?

 

Dodam może jeszcze to.

Moja płyta po włożeniu tego ramu pikała. sprawdziłem co oznacza te pikanie pisało że nie działający ram czy jakoś tak tam było.

Sprawdziłem ram u kuzyna, po włożeniu kości do jego płyty, płyta nie pikała lecz nie było obrazu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lol012346
Dnia 15.02.2017 o 17:28, haha3 napisał:

możesz ale wątpię by sie zgodził na odstąpienie od umowy.

Lepiej wystaw to na własnej aukcji i kup sobie "normalną" kość :)

Jak najbardziej kupie sobie kości 2x4GB ddr3 od kingstoma 1600mhz 

Wydaje mi się że będę zmuszony sprzedać kość na własnym allegro. Mam nadzieje że ktoś kupi

 

Dnia 15.02.2017 o 16:24, gtxxor napisał:

Z tego co widzę konto nie jest firmowe, kupiłeś więc towar od osoby prywatnej - nie masz prawa do zwrotu w ciągu 14 dni roboczych bez podania przyczyny. Nazwa przedmiotu natomiast wraz z dokładnym modelem widnieje w tytule. Sprzedawca nie ma obowiązku informować o specyfikacji towaru, tym bardziej, że w widocznym miejscu podał oznaczenie. Wiedziałeś, co kupujesz - tyle tylko, że nie sprawdziłeś dokładnie możliwości swojej płyty głównej, ani charakterystyki kupowanego sprzętu. Ty popełniłeś błąd, on przyjmować zwrotu nie musi.

Mam takie pytanie odnośnie tego ramu.

Ram jest w kategorii komputerowej przecież DDR3 DIMM 

A jest to ram serwerowy nie powinien  być w innej kategorii ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...