Skocz do zawartości

Wpływ kopania kryptowalut na żywotność kart graficznych


Gość PatrykLasak

Recommended Posts

Witam,

Z racji,że jest teraz bardzo popularne kopanie kryptowalut kartami graficznymi (GPU), ponieważ kurs głównej kryptowaluty a więc BTC - Bitcoina - jest bardzo wysoki, to opłaca się kopać inne kryptowaluty i następnie zarobioną w ten sposób kasę zamieniać na BTC.

 

Mam do Was pytanie - jak będzie wyglądała żywotność karty którą kopiemy kryptowaluty 24h ?

1. Jeśli podczas pracy 24h temperatury na karcie są rzędu 70-75C, to czy wówczas praca karty przez 24h będzie miała znaczący wpływ na jej żywotność, czy niekoniecznie? Pytam, bo zdania są podzielone w tej kwestii w internecie;(

W sumie ciekawe zagadnienie jest to i jestem bardzo ciekaw Waszej opinii.

 

Takie samo pytanie zadam poszczególnym producentom kart i gdy uzyskam od nich odpowiedzi w tej sprawie, to dam Wam znać:

Gigabyte, MSI, Asus, Zotac, Sapphire,Palit, EVGA,Inno3D,XFX,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 70 stopniach jeśli zapewnisz odpowiednią wentylację karta powinna podziałać bardzo długo (w sensie np. 5 lat). Jeszcze zależy co będzie mieć taką temperaturę - bo jeśli VRM to już w ogóle luksus (pod obciążeniem VRM dostaje bardziej w kość od GPU).

Kumpel kopie od 4 lat na 7970-kach i karty żyją, raz wymienił wentylatory a od czasu do czasu czyści je sprężonym powietrzem.

Ciekaw jestem opinii vendorów i czy w ogóle dostaniesz odpowiedź. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Tez mi się tak wydaje co do żywotności - ważne by karta miała podczas kopania max 75C i powinna długo pożyć, aczkolwiek to też zależy jaka sztuka się nam trafi.

 

Już dostałem odpowiedzi od prawie wszystkich firm - będę robił z tego mały artykuł i dam znać też tutaj.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...