Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną wybrać?


Gość Bekowy

Recommended Posts

Witam! W okolicach czerwca-lipca mam zamiar składać komputer. Wybralem już wszystkie podzespoły oprócz jednego,czyli karty graficznej. Zastanawiam się nad dwoma produktami mianowicie jest to:

-Palit GeForce GTX 1050 Ti dual OC 4gb (https://www.ceneo.pl/57326199)

-ASUS GeForce GTX 1050 Ti Strix OC 4gb (https://www.ceneo.pl/48165972)

 

Karty są do siebie bardzo podobne pod względem technicznym, jednak różnią się kilkoma parametrami technicznymi. Osobiście nie mam preferencji co do wyglądu grafiki,ponieważ oby dwie wyglądają ładnie, jest mi obojętne, która zostanie wybrana, ponieważ stawiam na wydajność. Mam w planach podkręcanie karty graficznej.

Niestety przez nagły szal kryptowalutowy GPU podrożało. Nie pamiętam dokładnie, ale cena Palita wzrosła o ok. 150  zł.Jaka była sytuacja z ASUSem nie wiem, ale myślę że wyglądała podobnie.

Mam nadzieję,że mój dylemat nie będzie dla państwa problemem i uzyskam szybką, i rzetelną opinie. Nie spieszy mi się jednak im szybciej tym lepiej, ponieważ może uda mi się gdzieś znaleźć okazyjną ofertę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj możesz zrobić zakupy [jeśli są normalne ceny/nie wygórowane ceny] np.:

  • PSU/Zasilacz
  • Mobo AM4 [B350/Z370] albo s.1151 [Z370]
  • Case/Obudowy
  • CPU Cooling/Chłodzenie CPU
  • HDD np. 1TB/2TB/3TB
  • CPU AM4 albo i5/i7
  • M:2 np.120/240GB
  • SSD np. 120/128/240/256GB

Uwaga/Wyjątek:

Poczekaj do Czerwca/Lipca - Mobo s.1151 na tańsze [H310/B350] :/

 

2 godziny temu, Gość Bekowy napisał:

Niestety przez nagły szal kryptowalutowy GPU podrożało. Nie pamiętam dokładnie, ale cena Palita wzrosła o ok. 150  zł.Jaka była sytuacja z ASUSem nie wiem, ale myślę że wyglądała podobnie.

Wstrzymałbym zakupy albo poczekałbym do Czerwca/Lipca [dokładnie tak napisałeś @Up] np.:

  • GPU
  • Ram DDR4

Uwaga/Wyjątek:

Ram DDR4 na pewno tanieją ale GPU to już kiepska sprawa [nie jestem Nostradamusem :(].

 

Tylko tyle mogę napisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety GPU bardzo podrożało przy niektórych kartach graficznych można odnotować wzrost ceny o nawet 40-50% i tak naprawdę nikt nie wie kiedy sytuacja się uspokoi. Szał ten może się skończyć za np. miesiąc i ceny będę maleć ale może być też tak, że pobyt na kryptowaluty nie będzie się zmniejszał, a to bardzo duży problem dla graczy którzy chcieli zmienić sobie grafike lub ram w PC. Są dostępne karty dla kopaczy bez wyjść wideo i są one tańsze, jednak na naszym rynku jest ich stosunkowo mało, a niektórzy poprostu kupują karty dla graczy, bo nie chce im się szukać albo czekać na karty do kopania. Więc można tylko czekać na poprawę sytuacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...