Skocz do zawartości

Sprawdzenie stanu laptopa


Gość Hela

Recommended Posts

Hej,

Zabieram się do formatu laptopa. W czasie 3 lat użytkowania często z nim podróżowałam. Najczęściej w torbie, owinięty ubraniami i wsadzony do walizki na kółkach. Słyszałam, o istnieniu programów, które badają stan techniczny komputera, podobno w zależności też od wstrząsów, a zapewniłam mu bardzo dużo wstrząsów (oczywiście w czasie podróży w walizce, laptop nigdy mi nie upadł).

Ogólnie to w razie wyników tych testów ma kto się zając laptopem (w akademikach nie trudno o dobrych informatyków). Jednak chciałabym się do kogoś zgłosić już z czymś konkretnym. Czasami mam bluescreeny. Tak raz na dwa-trzy miesiące. Czasem też sterownik ekranu mi wywala na chwilę.

Chcę jeszcze wymienić baterię, bo ją zajechałam jak dzieci kota (pierwszy laptop w życiu) i gdzie mogę znaleźć dobry zamiennik? Model laptopa to Toshiba Satellite L850.

W czasie tych 3 lat, był kilka razy czyszczony (ostatnio w grudniu). Jakiś rok temu nakładana była pasta termoprzewodząca na procesor. Staram się nie zapychać go niepotrzebnymi programami. Teraz przy części oprogramowania skończyła mi się licencja i idąc na studia II stopnia, chciałabym mieć odrestaurowany komputer.

Liczę, że pomożecie.

Pozdrawiam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...