Skocz do zawartości

Problem z biosem


Gość kuba

Recommended Posts

Gość kuba

Witam

Składam swój pierwszy komputer.

Po włączeniu uruchamia się ekran startowy od Intela.

Są na nim 4 opcje, wejścia do biosu ustawień notowania

Po próbie wejścia do którejkolwiek nic się nie dzieje.

Po przytrzymaniu klawisza F10,f7 itd komputer sekundę pipczy

Potem dzieje się to po każdorazowym wciśnięciu klawisza.

Help

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak, to nie mam pojęcia;_;

 

Części nowe, czy używki?

Jak nowe to gdzie kupowałeś? Zadzwoń za serwis do sklepu, gdzie kupiłeś części, powinni wiedzieć o co kaman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba będzie najlepiej i najszybciej dla Ciebie. 

 

Ja nie zajmuje się naprawianiem kompów, więc niestety nie pomogę;( Ale może ktoś inny będzie wiedział z forum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprawdziłbym w pierwszej kolejności, czy to nie wina pamięci RAM:

1) Zostaw wpiętą tylko jedną kość RAM, najlepiej w pierwszym slocie (zazwyczaj sloty numerowane są od zera) i uruchom komputer.

2) Jeśli problem dalej występuje, to wyłączasz komputer, przepinasz kość do kolejnego slotu i ponownie uruchamiasz komputer.

3) Kroki 1 i 2 wykonujesz dla każdej kości jaką masz.

Jeśli problem ustąpi na samym początku (krok 1) to sprawdź, czy pozostałe pamięci mają podobne parametry, ponieważ czasami niektóre kości nie pozwalają na "pracę" z innymi. Dużo może też zależeć od płyty głównej i tego czy obsługuje dual channel. 

Najlepiej jakbyś podał:

- model twojej płyty głównej

- dokładny model każdej pamięci

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuba

Płyta to dp55kg.

Mamna razie 1 moduł pamięci 2gb DDR3 1333 od goodram,spróbuję poprzekładać do innych slotów.

Trochę się pobawię może coś zadziała,jak nie to zostaje serwis

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że warto odpiąć zbędne urządzenia podczas takiego testu - mam na myśli pendrive'y, kamerki itp. pierdółki. Na koniec możesz spróbować zobaczyć, czy uda ci się wejść do biosu bez podłączonego dysku - może płyta ma domyślnie ustawiony jakiś fast boot i dysk nie jest poprawnie wykrywany.

Na necie wyszperałem, że twój model płyty miewał też problemy z wykrywaniem niektórych kart graficznych na starszych wersjach biosu. Z tym że w twoim wypadku aktualizacja raczej nie będzie możliwa - jeśli nie możesz wybrać (uruchomić) opcji aktualizacji spod F7.

Jeśli podczas twoich testów, płyta zacznie wydawać dźwięki na starcie (bez duszenia klawiszy) to rzuć okiem na beep kody intela:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/boards-and-kits/000005473.html

może ci się do czegoś przydadzą. Pod tym samym linkiem masz też "kody" LEDowe, które też mogą być pomocne w ustaleniu przyczyny problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuba

Ram bytował w każdym slocie.

Bez niego komputer prawidłowo piszczał.

Wyjąłem pendrivea z systemem.

Uruchomiłem bez dysku.

Nic nie pomaga.

LED na frontowym panelu nie miga

Z beepów wynika,że refresh failuture czyli nic.

Wyświetlacz LED na płycie nadaje E.6 bez górnej kreseczki możliwe,że chodzi o E.B czyli w.g. instrukcji calling legancy option roms zwykłego E.6. niema.

Płyta w.g opisu z aukcji nieużywana i z uaktualnionym biosem

 

Komputer prawdopodobnie jutro trafi do informatyka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz sprawdzić komputera bez użycia innej karty graficznej albo RAMu, to pozostałoby sprawdzenie napięcia na zasilaczu:

Min - Max
11.4V - 12.6V
4.75V - 5.25V
3.14V - 3.47V

oczywiście najlepiej sprawdzać pod obciążeniem.

Jeśli nie che ci się w to bawić, to daj znać, czy uda się coś ustalić informatykowi, bo jestem ciekaw co było problemem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuba

Diagnoza informatyka brzmi, że płyta gł. ,ram i grafika raz mu działają a raz niei trzeba wymienić.

Jak ma rację to kilka stów w błoto.

 

3 rzeczy od 3 różnych ludzi z allegro wszyscy 100% pozytywów. 

Następnego kompa nie składam z używek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...