Skocz do zawartości

filmy.linux

Użytkownik
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez filmy.linux

  1. System Explorer. Zarządzanie procesami i usługami Windows. System Explorer to rozbudowane narzędzie do zarządzania działającymi w środowisku Windows procesami, usługami czy nawet sterownikami i połączeniami sieciowymi. Z racji oferowanych możliwości stanowi ono doskonałą alternatywę dla systemowego menadżera zadań. Ze względu na bardzo dużą ilość zdjęć w poradniku podaje Link do porady.
  2. 49. Ustaw zgodność z Gnome i KDE w środowisku XFCE. Link. 46.Graficzna instalacja programu w Fedora xfce. Instalacja programów w Środowisku graficznym bez wydawania komend. Jest to bardzo łatwa instalacja i nie powinna przysporzyć problemów osobą, które dopiero zaczynają z Linuxem. Link. 47. Test procesora. Test szybkości. Przetestuj swój procesor. Link. 48.Graficzna forma odinstalowania programu w systemie fedora xfce. Jest to przykład, więc procedura będzie taka sama dla innych programów. Odinstalowujemy program krusader. Link. 49. Ustaw zgodność z Gnome i KDE w środowisku XFCE. Link. 50. XFCE. Ustawienie domyślnego tła Pulpitu i dostanie się do ustawień. Link 51. KDE Fedora - tworzenie skrótów i uprawnienia root, administratora na Pulpicie. Link 52. Fedora KDE. 2 triki jak szybko podpatrzeć jakie okna są otwarte. Link 53. Fedora KDE. Co zrobić jak myszka nie działa? Link 54. Fedora KDE. Instalacja antywirusa forticient Link 55. Fedora KDE - pokaż ukryte foldery w katalogu home. Konfiguracja programów. Link
  3. 34. Komenda, która pokazuje lokalizacje programów. Link. 35. Instalacja Flash Player w systemie Fedora. Link. 36. Dzielenie dowolnego pliku a potem przywracanie. Link. 37. Konfiguracja wine. Programu do uruchomienia aplikacji napisanych pod Windows. Link. 38. Konwertujemy pakiet deb na rpm. Link. 39. Zainstaluj sobie słynnego Pasjansa z Windowsa. Link. 40. Wyszukaj duplikaty plików, puste lokalizacje, plików tymczasowych, złe nazwy itd... Link. 41.Zmień plik z rozszerzeniem PDF na JPG. Link. 42. Ustawienia panelu w Środowisku graficznym xfce. Link. 43. Zarządzanie usługami, wyłącz, włącz, zatrzymaj, restartuj, wyłącz. Link. 44. Test pamięci RAM. Link. 45. Łączenie plików txt w jeden duży plik. Link.
  4. Lubię taki styl fora. Dobrze by było aby stworzyć dział. Pytania bez logowania.
  5. Komenda, która pokazuje lokalizacje programów. Czasem chcemy zobaczyć lokalizacje na dysku jakiegoś programu to wystarczy poznać jedną komendę.Link.
  6. Szyfrowanie i deszyfrowanie pliku. Jeśli masz plik np: w notatniku , a nie chcesz aby ktoś inny zobaczył zawartość. to możesz użyć polecenia gpg.Link.
  7. Zrobiłem nowy dział. Informacje ze świata Linuxa. Tutaj będą pojawiać się różne wiadomości odnośnie sprzętu pod Linuxa jak i samego Linuxa.Link.
  8. Poradniki nie są po to aby porównywać Linuxa z Windows. Tylko po to aby ułatwić poznanie Linuxa, ludziom którzy chcę używać np Fedora i Linuxa. O Porówaniu obu systemów jest sporo materiałów w Internecie, ale ja mam inny cel. Szybkie kopiowanie z terminala. Chcesz szybko kopiować zawartość tekstu z konsoli. Po konfiguracji jest to możliwe. Link.
  9. Linux to dobry system, który z biegiem lat nie zwalnia ale na dysku pojawiają się pliki śmieci. Warto się pozbyć zbędnych plików. Robione na Fedora.Link.
  10. Zmierz ile dany proces zajmuje czasu procesorowi. Jak jest zasobożerny? Jest to przydatne np: jeśli masz dwa programy, które wykonują te same czynności a są innego producenta. Tobie zależy na tym, który program jest mniej wymagający? Dzięki filmowi dowiesz się jak to zrobić. Link.
  11. Wyszukaj lokalizacje pliku lub folderu. Wystarczy, że znasz nazwę pliku lub folderu. W łatwy sposób dowiesz się gdzie plik lub folder znajduje. A w razie potrzeby dowiesz się w ilu lokalizacjach znajduje się. Link.
  12. Uruchom programy na Windowsa w systemie Linux. Niektóre programy napisane pod Windowsa możesz używać na Linuxie. Do tego potrzebne są dwa programy. Ten film pokaże ci jak je zainstalować i uruchomić program napisany pod Windowsa. Link.
  13. Skanowanie adresów IP w naszej sieci, zobacz jakie urządzenia są podłączone. Masz 2,3, komputery w domu, dodatkowo router, switch itd... interesuje cię jaki ma teraz adres IP na dhcp.? Link.
  14. Program do sprawdzenia kondycji dysku twardego. Jeśli podejrzewasz dysk twardy, że źle działa to możesz sprawdzić go oprogramowaniem którym przetestujesz dysk twardy. Ten film pokaże jak to zrobić.Link.
  15. Witam, serdecznie zapraszam do zapoznania się blogiem z filmami dla początkujących użytkowników Linuxa. Moim celem jest aby początkujący użytkownik po obejrzeniu filmów znał podstawy i swobodnie się poruszał po systemie. Link
×
×
  • Dodaj nową pozycję...