Skocz do zawartości

skapcan

Użytkownik
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia skapcan

Nowy

Nowy (1/5)

0

Reputacja

  1. Ty to jesteś jednak spec. Dzięki!
  2. @kalderon Jesteś pewien, że te kości GOODRAMA nadal są dual rank?
  3. Okej! Wezmę też tego Asrocka pod uwagę. Dziękuję za zainteresowanie!
  4. Okej - czyli ostatecznie Asus, GOODRAMY i SN5000 będzie jak najbardziej sensownym zestawieniem lub płyta Gigabyte/MSI idąc całkowicie po kosztach?
  5. https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-32-gb-3200mhz-cl16-pvs432g320c6k-6221137/ Z tego co się zorientowałem, to te RAMy są dual rank. Na Tom's hardware jest info o tym. Zawsze można spróbować je podkręcić do 3600+? Nie kręciłem jeszcze RAMu oprócz włączenia profilu XMP Kurde dowiaduje się dzisiaj, że to co piszą producenci w większości nie ma znaczenia Z tym mobo Asusa mam dylemat jeszcze, bo przemawia do mnie dobrej jakości kontroler sieciowy i układ dźwiękowy. Co prawda korzystam z zewnętrznego interfejsu audio (mam podpięty mikrofon XLR) ale kto wie czy nie zainwestuje w przyszłości w sprzęt grający z optycznym wejściem. No i teraz nasuwa mi się kolejna sprawa, czy idąc całkowicie po kosztach czyli MSI, IRDM i SN5000, za zaoszczędzone pieniądze nie dokupić np. obudowy. Różnica to jakieś +/- 200 PLN, w zależności gdzie bym kupował, ale raczej wolę te komponenty kupić w jednym sklepie.
  6. @kalderon No w sumie jak się teraz tak zastanawiam, to pewnie nie, w zależności jakie się oferty będą pojawiać. Obecnie nie jest mi jakoś super daleko do internetu 1gbs. Okej, jeśli tak jest - to zwracam honor. Pierwsze słyszę, że oc is dead 🤯 Co prawda przy takim 5700x to te OC będzie znikome. Co to te kości dual rank? Patriot Viper Steel są oznaczone jako QVL dla płyty Asusa którą podałem, 2 kości po 16GB.
  7. @Dirian Dzięki za odpowiedzi. Jak tak sobie teraz patrzę na szybko, to wpakuje jakiegoś 4070/4070ti/4070 super używanego w przyszłości, o ile nie zaskoczą czymś nowym producenci
  8. Dzięki za odpowiedź. Z tych płyt które podałeś żadna nie ma 2,5G złącza ethernet i złącza usb 3.2 gen 2. Z pewnością chciałbym coś tam może jakiś lekki OC wykonać, więc ten Asus chyba najbardziej opakowany we wszystko co wystarczy na te kilka lat. Co do ramu czytałem, że ryzeny lubią mniejsze opóźnienia niż większą częstotliwość. W takim razie wybiorę SN5000, bo to jednak 50/60zł mniej. Dzięki za radę z tym TI, tego nie wiedziałem. A jak się sprawują takie RX 6700 XT i inne w programach graficznych i do montażu? Po moich doświadczeniach zieloni lepiej sobie radzili w aplikacjach kreatywnych. Zmieniło się coś?
  9. Cześć! Nie wiedziałem gdzie się poradzić, to pomyślałem, że może tu będzie odpowiednie miejsce. Mam w planie zakup nowszych części. Budżet mnie trochę ogranicza i potrzebuję płynnego przejścia na nowe podzespoły. Obecnie w obudowie ATX mam i7-4790k/Gigabyte z97x Gaming 3/GTX 1080 z Seasonic Focus Plus Gold 550w i 2 dyski ssd. Kupiłem w okazyjnej cenie Ryzena 5700x. Chcę do niego dokupić płytę B550 TUF Gaming PLUS od Asusa, bo z tego co się zorientowałem, jest najbardziej "przyszłościowa". GPU na razie zostawiam, ale planuję kupić używkę np. 3070/3070ti w przyszłości. Do tego jeszcze dysk nvme gen4 od WD SN5000 lub SN7100 i 32gb RAMu 3200 cl16 Viper Steel. Czy te komponenty są dobrze ze sobą dobrane? Czy w moim przypadku wystarczy podmienić płytę w obudowie, a na dysku nvme zainstalować system i podpiąć stare ssd z danymi? Windowsa mam w wersji retail. Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Pozdro!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...