Skocz do zawartości

Monitor 60 Hz i komputer gamingowy help


Gość Czarek

Recommended Posts

Witam. Niedługo chce kupić nowy komputer gamingowy. Będę grał na nim w takie produkcje gier jak CS:Go, GTA 5,  fortnite. Mam tylko 1 problem bo jak czytałem na jakichś forum to, że jak mam monitor 60 Hz to nie zobaczę więcej niż 60 fps, i chodzi mu o to czy jak będę miał te 200 fps w cs go nawet najwyższych detalach to będę widział tylko 60 fps? W tych 3 grach gra będzie chodzić płynnie?  Proszę o szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Jak masz monitor 60Hz, to będziesz widział jedynie 60fpsów. Nawet jak gra będzie Ci mówić, że jest 200fps to i tak będziesz widział 60klatek na sekundę.

60fps to stosunkowo dobrze i gra jest wtedy płynna. Oczywiście najlepsi gracze na świecie grają na monitorach 144Hz, a niektórzy już nawet 240Hz. Ale jak nie jesteś na poziomie koreańskich mistrzów świata to i tak nie dostrzeżesz różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michagm napisał:

Fps nie ma nic wspólnego z odświeżaniem Monitora Hz.

Za Fps jest odpowiedzialny CPU/GPU/Ram.

Jak bierzesz monitor z odświeżaniem 144Hz to reakcja monitora powinna być niższa od 4ms a nie wyżej.

 

 

idioci-wszedzie-idioci-pl-ffffff-3

jak czegos nie wiesz to poco sie wypowiadasz monitor 60Hz maksymalnie wyświetli 60 FPS ale jezeli komp jest w stanie wyswietlic 200FPS to monitor nie wyswietli tego ale płynność ruchu bedzie wieksza co za tym idzie i dokładność np celowania bedzie wieksza .Lepszy komp poprawi jakość rozgrywki monitor tego wprawdzie nie wyświetli ale połynność ruchu sie zwiekszy jezeli mozesz to pujdz do kogoś kto ma lepszego kompa (nowszy monitor) i obejrzyj roizgrywke na detalach wysokich  np 120fps na monitorze 60Hz a na ultra np 80fps i zobaczysz różnice czasu reakcji .

 

 

pozatym był gdzies artykuł na forum o FPS ale znaleźć nie moge.

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...