Skocz do zawartości

tyngasto92

Użytkownik
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia tyngasto92

Nowy

Nowy (1/5)

0

Reputacja

  1. zostawilem kompa na 2h w trybie uspienia i zniknely te kwiatki, nie wiem o co chodzi
  2. Tak jak w temacie, gralem w CS2 z 2 godziny, patrze na pulpit a tu jakies dziwne jasno szare "kwiatki" na pasku zadan, przy samej ramce monitora, na szerokosc ~6cm. Sprawdzalem w biosie czy tez to wystepuje i tak, jest to permanentnie na ekranie w kazdych warunkach i rozdzialkach. Jak robie screenshota to tego nie widac. Pytanie czy to na pewno monitor czy jest szansa ze to wina GPU? Nie mam jak sprawdzic na innym monitorze, chociaz logika mi podpowiada ze matryca. Ostatnio tez duzo gralem na skalowaniu rozdzialki 200% w AC Origins jesli to ma jakis wplyw, btw jeszcze kawalek w lewo blizej lewego roku jest taka biala kreska przy samej ramce ktora pojawila sie z rok temu ale praktycznie jej nie widac. Model monitora to Benq XL2540 240Hz na matrycy tn, zakupiony w listopadzie 2k19. Zdjecia z paskiem i ze schowanym paskiem, na zywo troche lepiej widoczne. Taka ciekawostka... im nizsze odswiezanie ustawie tym bardziej jest to widoczne, teraz sobie sprawdzilem Monitor do wymiany?
  3. Dobra naprawilem to, nowy router zalatwil problem z jitterem, teraz gierka chodzi jak w zegarku
  4. W sensie jesli chodzi o dostawce to nie mam wyboru, mieszkam na zadupiu i w gre wchodzi tylko neostrada, stara centrala nie pozwala na wiecej niz 20mbps, wiadomo LTE tez ale to szajs a ja chce stabilny ping po kablu EDIT: Wyglada na to ze ten fritz box ma wejscie rj45 a nie rj11. Ta przejsciowka bedzie ok? https://www.kaufland.pl/product/321230509/?search_value=rj45+na+rj11
  5. Zmienilem karte sieciowa na intel l210-T1 i bez zmian przynajmniej na grafice od jittera bo mam wrazenie jakby mniej przycinalo te postaci ale pewnie placebo, ogolnie sa momenty ze w ciagu 30min gry przez jakas minute moze dwie jitter utrzymuje sie na 1-2ms a potem wraca do "ustawien fabrycznych" czyli skoki do 50ms Teraz czas na router... Znalazlem uzywanego Fritz!box 7530 w niskiej cenie (ok 200zl), podobno sa dobre. Warto brac? Jakis spec sie wypowie? Oczywiscie tylko router z DSL wchodzi w gre, z nowych to TP-Link Archer VR300 za 215 ktory jest chyba gorszy ale tak jak mowie, niewiele sie znam, jedynie zrobilem delikatny research i te niemieckie fritz!box sa polecane. Mam neostrade 20mb takze szalu nie oczekuje, jedynie stabilnego lacza, prawie wszystko sie zgadza oprocz jittera, pingi stabilne 17-20ms. Do sciagania gier uzywam lte z telefonu ~80mb/s Tu ocenka z bufferbloat, na starej sieciowce z realteka mialem grade F i ping +1000 przy uploadzie czyli niby cos tam pomoglo, chyba ze blad pomiarowy jakis ale zrobilem drugi raz i wyszedl podobny wynik. Edit: na speedtescie mam 1900ping przy upladzie takze no, jakis blad tej stronki
  6. Moj pc: cpu: ryzen 5700x3d mobo: msi b450 a-pro max ram: 16GB crucial ddr4 3000MHz xmp psu: silentium pc supremo l2 gold 550W ssd: adata sx 8200 pro gpu: PNY GeForce RTX 5070 ARGB EPIC-X RGB Dwa tygodnie temu ulepszylem stary komputer o nowy procesor i kartę graficzną. Nie uruchamiał się (dioda LED procesora), więc oddałem go do sklepu z komputerami, gdzie ponownie go zlozyli i problem został rozwiązany. Trzy dni temu zauważyłem szare linie na ramieniu modelu mojej postaci. Dopiero od wczoraj mam czarne kontury dwóch obiektów na mapie de_mirage i na duscie okiennice maja czarne tlo ktorego normalnie nie ma. Na wszystkich ustawieniach jakich próbowałem, trzy dni temu ich nie było. Tydzień temu kupiłem wspornik pod kartę graficzną, jeśli to ma jakies znaczenie. Temperatury są dość niskie, około 58 stopni na matchmakingu, zarówno na procesorze, jak i karcie graficznej z fps_max 400. Eksperymentowałem też z undervoltingiem w Afterburnerze, ustawiłem zbyt wysokie taktowanie przy niskim napięciu i dostalem insta black screen na 3 sekundy. Karta pracuje teraz na defaultowych ustawieniach. Tylko nie piszcie ze zasilacz jest za slaby bo nie jest Ten zestaw pobiera max 450W w full obciazeniu Tak to wyglada:
  7. Edit: poczytalem ocb z tym tetheringiem, rozumiem ze kablem usb polaczyc smartphone z komputerem i udostepnic tak internet? Bo ja udostepnialem ale przez wifi, zaraz poprobuje czy mi to zadziala Edit 2: no uzylem internetu ze smartphona przez kabel usb i jitter nie skacze az do 50 ale czesciej, jest na poziomie ok 15 ms, jak przekracza magiczne 20ms to niewiele. Niby gorzej ale jednak w peaku 2x mniej ms niz domowy. Tu ss, ogolnie po stronie downloadu rzadko przekracza 5ms i jest caly czas na zielono a upload czeste 15ms+- wiec faktycznie cos jest na rzeczy z internetem domowym, tylko nadal nie wiadomo czy to karta sieciowa czy dostawca. Bo na tym z telefonu nie ma takich rytmicznych skokow
  8. Witam, mam problem z cyklicznym jitterem ok. 50ms w rownych odstepach, co 2 albo 4 sekundy w grze CS2, czytalem ze to moze byc wina zintegrowanej karty sieciowej realtek. Czy zmiana na karte intela moze pomoc? Albo co polecacie w jakis rozsadnych pieniadzach, o ile faktycznie jest to wina karty sieciowej. Dodam ze jak patrze na postaci graczy to lekko je przycina, rowno z wykresem od jittera. Gram na kablu, plyta glowna msi b450 a-pro max, router Tp-link TD-W8950N, sterownik lan 10.79.50.1003 z 03.10.2025 cpu- ryzen 5700x3d, gpu- rtx 5070, 16GB ram ddr4, dysk ssd nvme ADATA Dysk XPG SX8200 PRO, windows 10 Tak to wyglada, polecam fullscreen w fullHD zeby odczytac jitter graph
×
×
  • Dodaj nową pozycję...