Skocz do zawartości

Avenger

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Avenger

  1. Oj tam, progres jest. A770 miał specyfikację pomiędzy RTX 3070Ti i 3080, a wydajność 3060 Tutaj mamy i specyfikację, i wydajność bardzo podobną do 3060Ti. 4060 to specyficzna karta - trochę demon efektywności, a trochę totalny kastrat. Porównując nowego Arca do RX7600 to pod względem specyfikacji nie ma przepaści (pomijając przepustowość pamięci, ale wynikająca z niej przewaga w 4K też jest adekwatna). Ogólnie bardzo dobra robota od strony hardware'u i mam nadzieję, że z software'em i marketingiem też sobie poradzą. BTW skąd taka różnica w powierzchni chipa przy tak podobnej liczbie tranzystorów i procesie technologicznym?
  2. Od jakiegoś półtora roku mam A750 (jako jedna z 3 osób w Polsce i 10 na świecie ) i muszę przyznać, że przy moich potrzebach (mało czasu na granie etc) była to dobra decyzja. W chwili zakupu była tańsza od bezpośredniej konkurencji i wraz z update'ami sterowników wydajność wyraźnie rosła. Teraz jeszcze dostanę XESS2 + Frame Generator, zapewne na poziomie lepszym od AMD i tylko trochę gorszym od Nvidii (tak przynajmniej było z natywnym XeSS). ALE Że mi się podoba to nie znaczy, że odniesie sukces na rynku. Zazwyczaj jest raczej wręcz przeciwnie Imho 10% wyższa wydajność od 4060 i 10% niższa cena to może być za mało, żeby przełamać stereotypy i uprzedzenia, tym bardziej że ostatnio Intel ma zasłużenie bardzo złą prasę. Powinni agresywniej wycenić B580 na premierę (bo późniejsze obniżki są bardziej traktowane jak akt desperacji i nie zacierają pierwszego wrażenia).
  3. Jestem nowy na forum i głupio mi w pierwszy poście krytykować, ale informacje podane w przyklejonym wpisie są niestety błędne. W przypadku układów scalonych, które nie wykonują pracy w klasycznym tego pojęcia znaczeniu, zdecydowana większości (grubo ponad 99%) energii pobieranej jest oddawana w postaci ciepła. Tym samym energia oddawana, którą odprowadzić musi system chłodzenia, de facto równa się energii pobranej przez procesor (choć już niekoniecznie energii pobranej z gniazdka, bo dochodzi po drodze kwestia sprawności zasilacza i sprawności VRM). Informacje o rzekomych różnicach w TDP Intela i AMD są już zupełnie wyssane z palca, to stare i dawno obalone mity. Co do wygrzewaczy typu Prime95 czy LinX to faktycznie niektóre procesory Intela potrafią przekroczyć w nich pobór prądu wynikający z TDP, ale dotyczy to tylko procesorów od Haswella wzwyż i tylko wtedy, gdy użytkownik (albo producent płyty główej w domyślnych ustawieniach biosu) wyłączy limit poboru prądu. W przypadku AMD jest tak samo, tyle że ze względu na bardzo wysoli pobór prądu FX-ów limit (nazywany APM - application power management) jest zawsze domyślnie włączony. W wygrzewaczach 8-wątkowe FX-y obniżają zegar, aby trzymać pobór prądu w ryzach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...