Skocz do zawartości

Smoku123

Użytkownik
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Smoku123

  1. Wyłączenie nie zastąpi tutaj demontażu ponieważ nie działające wentylatory utrudnią przepływ powietrza. Są zamontowane na wierzchu obudowy.
  2. Jestem już po testach - nowy bios w zasadzie wcale nie wpłynął na wyniki w CineBench 2024. Są bardzo podobne do tych sprzed 2 miesięcy: np. multi core było 2327 a jest 2315, single core było 142 i jest ponownie 142 (załączam obrazek) . Natomiast zdałem sobie sprawę że z ustaleniem zmian temperatury spowodowanej nowym biosem będę miał problem dlatego że w międzyczasie dodałem do budy 2 wentylatory więc temperatura procesora będzie pewnie teraz niższa (a nie chcę ich ponownie demontować). Jedyny pewnik to obniżenie temperatury procesora odczytywanej w biosie bo tych obu obserwacji dokonałem dzisiaj. Czy to się przekłada na temp. w czasie pracy systemu ? Tego na razie nie wiem.
  3. Akurat to uwzględniłem: jak 21 stopni rano było tak jest i teraz. Co do napięć to nie zapisałem jakie były na starym biosie a po wymianie są takie jak na załączonym obrazku. Może niech ktoś się ustosunkuje czy są niskie, wysokie czy normalne ? Ja nie mam w tym doświadczenia natomiast moją uwagę zwróciła ta temperatura podana w biosie: 35 stopni.
  4. Jeszcze nie. I mogą być z tym kłopoty bo nie sprawdziłem tego na starszym biosie. Testowałem procesor tylko w stresie. W każdym razie sprawdzę jeszcze temperatury i wydajność w CB2024 bo to mam zanotowane.
  5. Do mojej płyty Gigabyte Aorus 650E ProX USB4 wgrałem nowy (z dzisiaj) bios F5f, poprzednio był F5e i ku mojemu wielkiemu zdumieniu (i radości) temperatura w idle procka Ryzen 9 9950X spadła z 39-40 stopni do 35 stopni !!!! A więc oszałamiający wynik. W biosie nie mam ustawionych żadnych ograniczeń typu undervolting etc. Powyższa temperatura utrzymywała się przez godzinę (później musiałem wyjść do pracy :-( Ciekaw jestem tylko czy te zmiany w biosie nie wpłynęły niekorzystnie na wydajność systemu. Ale to sprawdzę później. Możliwe że Gigabyte wprowadził pozytywne zmiany również w biosach innych płyt z socketem AM5. Warto sprawdzić.
  6. Znowu działa - cena 2 653,61 zł + darmowa dostawa. Ciekawe jak długo..
  7. He,he ja też te mecze oglądałem na żywo (w telewizji) w 1982 roku (miałem wtedy 15 lat). Teraz koledzy z pracy zazdroszczą mi tych przeżyć, emocji z tamtych lat, które dla młodszych jak dotąd były nieosiągalne :-( No to wychodzi na to że teraz mam 57 lat (1967r)... trochę dużo ale sytuację osładza mi fakt że mogę być absolutnym czempionem (w grupie geriatryków) na tym forum
  8. Już go tam nie ma... kto pierwszy ten lepszy...
  9. No właśnie... a co to się porobiło z dostępnością i cenami tych procesorów z serii 9.... ???? Albo można sobie kupić za 6 tygodni albo zapłacić jakieś krocie jak np. 3700 zł za Ryzena 9 9950X na All,,,gro... Kataklizm jakiś nadciąga czy co?
  10. No i nowy bios się pojawił (F5e) zgodnie z przewidywaniami (raczej szybciej niż później)... długo to nietrwało... A jest i ciekawostka w nowym biosie: "Now system will ask if user wants to enable X3D Turbo Mode or not at the first boot of X3D CPU is installed". Kiedyś takie rzeczy włączało się (lub nie) w biosie.
  11. Posiadam płytę B650E AORUS PRO X USB4 i z ciekawości zajrzałem na stronę Gigabyte aby sprawdzić czy pojawił się nowy bios do mojej płyty.. a tutaj wprost przeciwnie - pozostały tylko "stare" biosy (aż do F5b, sprzed 2 aktualizacji) nie obejmujące poprawek dla AGESA 1.2.0.2a oraz tych dla najnowszego procesora 9800X3D. Podobnie (sprawdziłem) wygląda sytuacja innych płyt z tym samym chipsetem. Ja jeszcze "załapałem się" na te usunięte (mam teraz F5d). Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to pokłosie tej sytuacji z "pożarem" wywołanym przez procesor 9800X3D :-) Pewnie zobaczymy wkrótce czy pojawi się jakiś poprawiony bios. U mnie wszystko póki co działa OK ale ja posiadam 9950X więc nie mogę wypowiedzieć się na temat współpracy usuniętych biosów z 9800X3D.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...