pawciog
Użytkownik-
Postów
15 -
Dołączył
Osiągnięcia pawciog
Zielony (2/5)
1
Reputacja
-
Podłączyłem monitor do płyty głównej (CPU 13900KS) tym samym kablem DP, ustawiłem odświeżanie 180Hz i 6h próbowałem odtworzyć problem, wyłączałem i włączałem dziesiątki razy - nie udało się, problem nie wystąpił. Wygląda na to jakby karta graficzna Asus Strix RTX 4090 była źródłem problemu.
-
Cześć, zakupiłem nowy monitor AOC Q27G3XMN/BK, niestety czasami(1/20, zależnie chyba też od wyświetlanego obrazu) występuje problem z zakłóceniami obrazu po wyłączeniu i włączeniu monitora przyciskiem power od monitora. Na filmiku pokazany jest już występujący problem, nawet ekran gaśnie sam na chwile i pokazuje się ponownie dalej z zakłóceniami obrazu. Ponowne wyłączenie/włączenie monitora przeważnie naprawia ten problem. W systemie operacyjnym rozdzielczość natywna 2K. Problem występuje na 165Hz, 170Hz, 180Hz, może mi się wydaje, ale przy 144Hz występuje chyba duuużo rzadziej. Sprawdzałem dwa kable DP, swój i ten dołączony do monitora - bez różnicy. Poprzednio używałem dwóch innych monitorów: -Iiyama ProLite XB2783HSU-B1 - FullHD@60Hz - problem nie występuje, -Sony Inzone M3 - FullHD@240Hz - problem nie występuje. Do komputera jest podłączony tylko ten jeden monitor. Karta graficzna to ASUS Strix RTX 4090. Jeśli problem wystąpi i nie wyłączę/włączę monitora, to po programowym restarcie komputera dalej występują artefakty obrazu przy innej rozdzielczości i 60Hz(bootownie, GRUB, startowanie Windowsa). Co to może być? Wadliwy monitor? Wadliwa karta graficzna? aoc_off_and_on_interference_web2.mp4 (https://streamable.com/q9d03w)
-
Uruchomiłem pomiar w LatencyMon, odtworzyłem problem, zatrzymałem monitorowanie i wygląda ok. Miałem wyłączone, ale sprawdziłem przy włączonym i problem dalej występuje.
-
Sprawdziłem kable dołączony do monitora AOC -> problem dalej występuje. W BIOSie miałem opcję "PCI Express Native Control" na Enabled, przestawiłem na Disabled -> problem dalej występuje. Reszta opcji w BIOSie dotyczących ASPM ma ustawienie Disabled. Wyłączyłem też w Windowsie Oszczędzanie energii PCI-Express -> problem dalej występuje. Wyjąłem dysk podpięty pod M2_2(CPU), został tylko dysk podpięty pod M2_6(chipset). Odpaliłem z dysku w M2_6 Windowsa -> problem dalej występuje.
-
To problem dotyczy tylko chromium, czy każdej innej przeglądarki www? Wyłącz te programy i zobaczysz, a najlepiej powyłączaj jak najwięcej programów w tle i spróbuj odtworzyć błąd. Może jakieś wtyczki w chromium powodują takie zachowanie? Jak masz podłączony tylko jeden monitor to ten problem też występuje?
-
@LeBomB @sideband dzięki za podpowiedzi. Niestety nie mogę ich już sprawdzić z monitorem Sony, bo go już zwróciłem. Jednakże zakupiłem inny nowy monitor AOC Q27G3XMN/BK i zgadnijcie co? Dalej ten sam problem. Posprawdzam wszystko i dam znać.
-
Sprawdzam sobie możliwość wysyłki paczki przez kuriera UPS. Nigdy wcześniej nim nie wysyłałem. Chcę aby kurier odebrał paczkę bezpośrednio ode mnie, jednak jak wstawiam kwotę ubezpieczenia (1500 zł) to wyświetla komunikat: "Ta paczka wymaga raportu wysokiej wartości i musi zostać nadana w Punkt z obsługą UPS." I dalej sobie wypełniam formularz, przechodzę do płatności bez żadnych problemów. To w końcu jak? Jeśli zrealizuję płatność to kurier nie odbierze ode mnie paczki i będę musiał nadać ją w punkcie UPS?
-
Jest kabel DP dołączony do monitora, ale go nie używałem. Korzystałem ze swoich kabli: https://www.delock.com/produkt/85660/merkmale.html https://www.unitek-products.com/products/1-5m-hdmi-v2-1-cable
-
W sekcji HDCP mam, że zarówno monitor jak i karta obsługują HDCP. Tak, mam ustawioną natywną rozdzielczość monitora. Dodatkowo jak odłączę monitor od GPU Nvidii i podłączę monitor do płyty głównej, do iGPU to ten problem nie występuje.
-
Aktualizacja: zainstalowałem inne sterowniki 561.09 --> dalej ten sam problem, zainstalowałem sterowniki 561.09 w wersji Studio --> dalej ten sam problem, odinstalowałem w ogóle sterowniki NVIDII --> problem nie występuje
-
Cześć, zakupiłem i testuje monitor Sony Inzone M3. Napotkałem jeden dość upierdliwy problem. Jak wyłączę/włączę monitor i uruchamiam aplikację która korzysta z akceleracji GPU np. jakiś Media Player lub FanControl to na moment około 2 sekundy wskaźnik myszy zatrzymuje się gdy nim poruszam podczas otwierania takiej aplikacji. Sprawdzałem różne odświeżania i zawsze to samo. Za drugim uruchomieniem aplikacji już tak się nie dzieje (trzeba ponownie zrestartować monitor lub komputer lub zmienić jakieś ustawienie monitora np. odświeżanie w panelu NVIDIA). Przy poprzednim monitorze tak się nie działo. Może ktoś spotkał się z czymś takim? Bo to chyba nie jest normalne? Załączam filmik z nagranym problemem (freeze wskaźnika występuje od 4 sek.): https://streamable.com/sdmvwb Co do SMPlayera to w zależności od jego wersji trzeba załadować plik z filmem, a nie tylko uruchomić samą aplikację, aby odtworzyć problem. Konfiguracja komputera do którego podłączam monitor: Mobo: ASRock Z790 NOVA CPU: i9-13900KS RAM: 2x24GB Teamgroup 7600 Grafika: Asus Strix 4090 Zasilacz: Corsair HX1000i ATX 3.0 Dysk: Samsung 990 Pro 2TB Co próbowałem aby rozwiązać problem: sprawdzałem na Windows 10 i Windows 11, obydwa nie mają najnowszych aktualizacji (Windows 11 stan aktualizacji na Wrz. 2024, Win 10 chyba stan aktualizacji na Lipiec 2024), sprawdzałem na odświeżaniu 60Hz jak i 240Hz, wyłączałem GSync w panelu NVIDIA, wyłączałem AdaptiveSync w monitorze, wyłączałem DCI/CI w monitorze, sprawdzałem na kablu DisplayPort i na kablu HDMI innej firmy niż kabel DP, sprawdzałem na sterowniku NVIDII 551.86 jak i na najnowszym sterowniku 561.09 (Game drivers), kabel myszy podłączony bezpośrednio do wyjścia USB na płycie głównej - sprawdzałem także inny port USB. Ciekawe jest, że na Ubuntu Linux ten problem nie występuje. SMPlayer pod Linux - problem nie występuje. Pod Linuksem sterowniki NVIDII w wersji 550.120.
-
U mnie AIO EK Nucleus CR360 Dark (generalnie wszystkie komponenty inne niż Twoje) też czasami słyszę przelewanie lub jakby kuleczki przelatywały. Na płycie ASUSa dość często tak się działo przy włączaniu komputera rano gdy nie był włączany całą noc (bo ASUS chyba ustawia pompkę na 100% przy starcie) - przez jakieś 15 sekund takie odgłosy od cold boot. Przy płycie ASRocka przy starcie kompa też czasami to się dzieje ale dużo ciszej. Normalnie mam pompkę ustawioną na minimum 2700RPM i krzywa do 3100RPM (max). Natomiast gdy do gier przełączam pompkę na stałe 3100RPM w FanControl to przeważnie zaczyna się od razu przelewanie. Po około 1 minucie cisza i ponowne przełączanie FanControl już tego nie powoduje (trzeba odczekać jakiś czas, może komp. musi być wyłączony lub pompa powinna pochodzić pewien czas na 2700RPM). Czasami zdarza się to przelewanie nawet na 2700RPM w idle, ale rzadko i cicho. Generalnie to problem z odgłosami AIO bardo powoli, ale narasta. Myślę, że to samo u Ciebie jest. Co do samego pstryknięcia to, albo GPU albo PSU. U mnie jest czasami pstryknięcie jak obciążę mocno GPU przez jakiś czas i pstryknięcie następuje już po zakończeniu obciążenia w idle.
-
A jaki wynik masz w CB R23? Bo widać, że zużycie mocy i maksymalny Core VIDs większy niż u @Doamdor Może płyta MSI robi jakieś OC domyślnie?
-
Ta podkładka NA-STPG1 nie hamuje czasem odprowadzania ciepła? Jak nazywa się ta miedziana blaszka? Gdzie takie coś można zakupić?
-
Migracja użytkowników z forum PCLab (*)
pawciog odpowiedział(a) na azgan temat w Dyskusje na tematy różne
Cześć. Czy da się tutaj wyłączyć/schować sekcję "OPUBLIKOWANE GRAFIKI" po prawej stronie bez używania ublocka?