Skocz do zawartości

allas

Użytkownik
  • Postów

    42
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia allas

Zielony

Zielony (2/5)

25

Reputacja

  1. Następna pamięć to naprawy usterka ta samo co poprzednio przywarta linia daty. O dziwo na chipach jest tylko oznaczenie GOW5A8A321 niby Hynix A-Die , ale nie jestem pewien . Thaiphoon pokazuje że to układ H5CG48?EBDX014 czyli M-die .
  2. Pierwsze słyszę że są dwie wielkości kul na rdzeniu.W RX starych i nowych zawsze były kule 0,5mm . Taki mały rdzeń idzie szybko ułożyć ręcznie. Sam układałem ręcznie rdzeń RX 6800 , a tam jest trochę więcej kulek . Za starych czasów RX robiło się na takiej kuchence.
  3. Kupię uszkodzony ssd Nvme z przeznaczeniem na części konkretnie potrzebuje układu PMIC Phison PS6103-29.
  4. Sam chciałbym wiedzieć czy da się to zrobić z poziomu programu , bez programatora. Udało mi się znaleźć wsad pod HYNIX tylko X014 czyli wolniejsza pamięć a ja mam X018 , o ile dobrze rozumiem . Takie same kości są w : https://www.techpowerup.com/review/g-skill-trident-z5-ddr5-7200-cl34-2x-16-gb/3.html Edit : Ale się zrobiłem w ciula , pamięci testowane na śmieciowej płycie Asrock H610 +I3 12100 , maksymalne taktowanie ram tylko 4800Mhz. Ale lipa
  5. Wykrywa to co jest w spd , da się tym odczytać poprawnie zawartość wsadu z kości ??
  6. Na allegro pustki najtańsze kości sodim 16GB DDR5 do laptopa chodzą po 450zł , jeszcze parę dni temu widziałem oferty za 350zł . Widocznie ludzie nakupowali adapterów . Wsad z kości ADATA wgrany działa , tylko kości wykrywa jako micron .
  7. Udało się zrobić kość pamięci DDR5 DIY , programator zrobiony na Arduino , według projektu z neta połączony na pająka ale działa. Teraz tylko znaleźć dobry zrzut spd pod kości hynix A -die H5CG48AGBD X018
  8. Kupione do zamknięcia.
  9. Widziałem tą ofertę ale nie odważyłem się kupić
  10. Nie potrzeba coś taniego do testowania płyt.
  11. Kupię procesor na socket LGA 1700 najchętniej i3 12100f . Dobrze jak by było box chłodzenie w zestawie . Cena myślę że w okolicach 200zl .
  12. Kiedyś za czasów Sapphire RX 4/5XX zamiast wymieniania wentyli kupiłem łożyska z aliexpress , nawet to działało a w koparkach hałas nie przeszkadzał.
  13. Da się zrobić normalne wyjście video , Oprócz samych złącz , trzeba też dolutować zasilanie 5V z stabilizatorem sporo rezystorów , ogólnie dużo drobnicy.
  14. O nie ktoś wpadł na taki sam pomysł jak ja https://www.tomshardware.com/pc-components/ddr5/modder-saves-usd130-by-building-32gb-ddr5-desktop-dimms-from-scavenged-laptop-memory-donor-modules-soldered-to-bare-pcb-flashed-with-custom-firmware-even-run-xmp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...