Skocz do zawartości

Kompatybilność Crucial Ballistix z B450 gaming plus max oraz R5 3600


kubw19

Recommended Posts

Hej. Posiadam  płytę główną MSI b450 gaming plus max oraz czekam na  zamówionego ryzena 5 3600.

Zamówiłem również te pamięci ram: https://www.amazon.de/gp/product/B083TRRT16/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 

Dopiero teraz zauważyłem, że na stronie msi nie ma informacji o kompatybilności tych pamięci z moją płytą główną.

Dodatkowo natrafiłem na ten film:

 

 

Czy taka konfiguracja będzie działać ok? Czy może jednak pamięci zwrócić?

Co ewentualnie zamiast tych w podobnym budżecie?

Może te? https://allegro.pl/oferta/pamiec-patriot-viper-4-16gb-2x8-ddr4-3200mhz-cl16-8695642765

Pamięci przynajmniej na razie nie zamierzam podkręcać.

Edytowano przez kubw19
Zmiana tytułu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie to, żebym chciał cisnąć po autorze filmu, ale jak się nie umie ustawić sprzętu, to można dojść do wniosku, że coś się z czymś nie lubi. Cruciale na Micronach Rev. E (takie się obecnie trafiają) współpracują z Ryzenami 3000 bardzo dobrze, to wręcz najczęściej polecane rozwiązanie na wielu forach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Ballistixy są na Micronach E-die i rewelacyjnie współpracują z AMD.

Te Patrioty są gówniane, oparte o starsze i gorsze kości.

 

No i się wpieprzył przede mnie, menda jedna! @#$%#$#%#%  :E

Edytowano przez Mar_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mar_s napisał:

Ale 1900 na IF to żadne osiągnięcie, mój robił tyle z palcem w dupie a kupiłem dzień po premierze jak się okazało że 3900X jest niedostępny.  :E

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Chyba nie ogarneles o co chodzi to jest ram który na stocku ma 3000cl15 a ustabilizowac to to jest naprawdę kupa zabawy i dołożyć do tego infinity fabric. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mar_s napisał:

Ale 1900 na IF to żadne osiągnięcie, mój robił tyle z palcem w dupie a kupiłem dzień po premierze jak się okazało że 3900X jest niedostępny.  :E

chyba nie załapałeś o co chodzi, IF chodzi z takim taktowaniem MAX, póki co nie ma opcji pójść wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem przecież bo miałem Rycha 3600 przez kilka miesięcy i wyżej jak 1900 fclk ciężko było ustabilizować, podobnie jak wiem że są i gorsze co nawet tyle nie robią.

Ale wynik na E-die jest po prostu słaby, widać że timingów kolega nie docisnął, może nie umi po prostu i tyle.  :E

 

3fa01e4c4ead69db.jpg

Edytowano przez Mar_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że E-die to były kostki Samsunga i nazywanie w ten sposób Micronów to proszenie się o nieporozumienia :E Po drugie, samo ładowanie CL gówno daje na tej platformie, jak tRCD jest wysokie, a po prostu być musi, bo CJR i Rev. E nie ogarniają tego opóźnienia tak jak B-die. Miałem dwa zestawy na Rev. E, na obu zrobiłem synchronicznie 3733 16-19, choć muszę przyznać, że 15-20 nie próbowałem, bo taki offset na tRCD i tak nie ma sensu %-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się i tyle.  :P

A czy Rev.E czy E-die, i tak każdy wie że o Microna chodzi.  :E

Ps. a na 3733 to spokojnie Ballistixy latają z 15-18-15-15-30  :D

Novi cisnął przecież nawet 3800 na CL14 ale prawie 1.5V pompował.  :E

Edytowano przez Mar_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...