Skocz do zawartości

Foto z konwentów / eventów


ivanov

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Twój post był ewidentnie spamerski, ale może komuś innemu info się przyda :P

Wybieram się na Polcon w Lublinie.

 

A w zeszły weekend byłem na wrocławskim NiuCon-ie.

 

Jakoś marnie wypadł ten konwent - zastępy cosplayerów były ewidentnie przetrzebione przez odbywający się równolegle (i zarazem dużo ważniejszy) FotoCon.

 

Do tego doszedł fakt, że konkurs cosplay odbywał się w zupełnie innym miejscu, niż konwent.

 

Zauważyłem, że większość uczestników konkursu (których nawiasem mówiąc i tak było mało), przyszło wyłącznie na niego.

 

Tzn. przyszli na miejsce w cywilu, przebrali się, wystąpili i z powrotem się przebrali :P

 

Gdyby nie Emane, która była Mayoi Hachikuji z Bakemonogatari, to bym się autentycznie zanudził...

 

Galeria 1

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza transza fot z konkurusu cosplay.

 

Miał on miejsce w teatrze muzycznym (?), a miejsca były dodatkowo biletowane.

 

Dzięki temu nie było zwyczajowego tłoku, wewnątrz było całkiem ładnie, a scena prezentowała się profesjonalnie.

 

Nagłośnienie było jak najbardziej ok, jedak szkoda że nie można powiedzieć tego o oświetleniu.

 

Było dużo gorsze, niż możnaby się spodziewać po tego typu obiekcie.

 

Inna sprawa, że w konkursie brało udział zaskakująco mało uczestników :P

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Było trochę przerwy, ale w najbliższym czasie powinno pojawić się sporo fotek :D

 

Zaraz Poznań Game Arena oraz Warsaw Games Week ;)

 

Miałem też sesję Kobayashi Dragon Maid w Krakowie i Star Guardians w Katowicach. 

 

Na tą drugą pożyczyłem od ojca Nikona D7100 (zamiast używać mojego D5000). Co tu dużo mówić, jest sporo lepszy i teraz jestem w trakcie zbierania na swojego D7200 ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kitowe z D5000 czyli 18-105, ale jego praktycznie nie używam.

 

Obecnie korzystam w zasadzie tylko z Nikkora 35 mm F/1.8. Przyznam, że całkiem daje radę jak tą cenę :) 

 

W przyszłości pewnie dojdzie Nikkor 85 mm F/3.5, zamiast kitowego, jak potrzeba przybliżenia.

Edytowano przez ivanov
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ivanov napisał:

To jest zrobione przy ISO 200, więc nie ma być skąd szumów.

ISO 200 - poważnie ?? Albo mylę albo A.Fotograficzny fałszuje... ale to nie jest takie ważne.

 

Po testuję byle jakiego Fulifilm'a X-S1 [wezmę X-S1 od ojca ale nigdy nie testowałem/nie bawiłem a dostał prezent ode mnie] i zobaczę jak jest na prawdę ""Prawdy i Mity - ISO"". Będę robił kilka zdjęć - Weekend w Szczyrku czyli coś dowiem na ten temat ISO. Trzymam legendarnego ZENIT'a Lustrzankę z obiektywem PENTAGRAM.

Tu nie chodzi o porównanie z Nikon'em D5xxx/D7xxx tylko chcę poznać ""Bez tajemnic ISO"".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...