Skocz do zawartości

Problem z USB


Gość laik totalny

Recommended Posts

Gość laik totalny

Dzień dobry, potrzebna dobra rada dla totalnego laika :/

Mam samsunga galaxy s2, na komputerze Windows 7 Home Premium. Żeby mój laptop w ogóle zaczął go "zauważać" po podłączeniu kablem USB, musiałam zainstalować nowy sterownik. Przez pewien czas wszystko było dobrze, ale teraz znów jest problem. Komputer nie "znajduje" mojego telefonu, a jeśli już, to zupełnie przypadkiem, nie ma żadnej reguły. Przeinstalowałam sterownik kilka razy - raz czy dwa zaraz po instalacji laptop "wyczytał" mój telefon, ale niestety nic się nie poprawiło. Jaka może być tego przyczyna? Da się coś z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, gtxxor napisał:

A czy to nie jest po prostu wina kabla USB? Spróbowałbym innego kabla, bo jedno jest pewne: Z komputerem nic się samo nie dzieje ;)

Niestety w dalszym ciągu żadnej poprawy, i jeszcze komunikat w telefonie, że niby nie posiadam odpowiedniego oprogramowania, które mogłoby rozpoznać urządzenie. A to oprogramowanie zainstalowałam po raz siódmy kilka dni temu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, po podłączeniu do kabla telefon się ładuje? Próbowałeś na innych komputerach?

jeśli jakiś starsza wersja Androida (daj znać jaka), często wymagają one zdefiniowania ustawień dotyczących połączenia 

sprawdź: ustawienia=> komunikacja =>ustawienia USB => metoda łączenia. Powinno być ustawiona opcja "pamięć masowa".

jeśli to nie to to włącz jeszcze debugowanie (jak nie wiesz jak to krzycz postaram się podpowiedzieć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...