Skocz do zawartości

Mix retro/modern - 7900 GTX na LN2 + 6600k


phobosq

Recommended Posts

Pusto tu trochę (w ekstremalnym). Pomyślałem, że wypełnię pustą przestrzeń moją krótką historią sprzed Świąt. Robiłem porządki i znalazłem dwie sztuki 7900 GTX od Asusa z King-Kongiem na radiatorze. Film IMHO trochę słaby, ale GPU w latach 2005/2006 dawało radę całkiem nieźle, do czasu aż nie przyszedł 8800 GTX i pozamiatał. No, ale jak już znalazłem karty, to wpadłem na pomysł, żeby je sparować z 6600k celem dominacji w kategorii sprzętowej na tym GPU. Mobo to Maximus VIII Hero, CPU robi 5100 pod Noctuą, pamięć to 2x8 GB G.Skill RipjawsV 3600C17 (B-die, ale nie jakieś rewelacyjne, 3733C12 robią, potem się zaczyna gorzej). Wszystko zasila Thermaltake Toughpower 850. Tak to wygląda w cywilnej konfiguracji:

bLSAn94l.jpg

Na początek wziąłem się za testy na powietrzu. Szybko okazało się, że rdzeń GPU mnie mocno ogranicza (memki robiły okolice 1000 MHz bez problemu) i max, który jestem w stanie osiągnąć na stockowym chłodzeniu to jakieś 720-730 (zależy od bencha), przy czym temperatura wg odczytu z diody nie przekraczała 55 stopni. Następnym krokiem był voltmod i na powietrzu z domyślnego 1.35V podbiłem z miejsca do 1.55V. Temperatura w stresie wzrosła do 70 stopni. Pozwoliło to na podniesienie zegara GPU do 800 MHz i takie ustawienia dały mi 92186 w 2001 (link) i 15638 w 2005 (link), co już wystarczało na 6-e miejsca w odpowiednich benchach.

Na scenę wkracza azot. Po krótkiej chwili ekscytacji związanej z pojawieniem się pierwszych oparów i oznak zaszronienia okazało się, że GPU nie ma coldbuga i mogę lecieć fullpot. Obniżenie temperatury roboczej o 250 stopni i ustawienie vgpu na poziomie 1.7V pozwoliło na uzyskanie dodatkowych 150-200 MHz na rdzeniu, co poskutkowało następującymi osiągnięciami:

Po opublikowaniu przez tydzień miałem 3 pierwsze miejsca (AM3, 2005 i 2006), drugie w 2001 i trzecie w 2003, ale przez Święta spadłem o jedno w dół przez takiego jednego Rumuna z 4770k latającym na 5500. Mam w planach poprawić wyniki, bo wyższe zegary CPU spowodują na pewno widoczną poprawę wyników, zwłaszcza w AM3 i 2001, a CPU zrobi 5600 bez problemu na single stage :)

Poniżej jeszcze to, co tygrysy lubią najbardziej (czy aby na pewno?):

SR5dbebl.jpg 

KxUaD8dl.jpg

Dziękuję za uwagę :) 

Edytowano przez phobosq
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 7 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...