Skocz do zawartości

2 najlepsze filmy świata( po1 dla każdego)


KamikazePL77

Recommended Posts

Gibson zrobił dwa natchnione przez Boga filmy. O Pasji wypowiadali się nawet biskupi, zresztą jest to film na podstawie wizjii BŁ Katarzyny Emmerich, lekko zmieniony co prawda ale dsens jest ten sam. Ale to nie jest jeszcze to(argumentów jest kilka, najważenijszy- nie da się zagrać Jezusa, JC zagrał dobrze, ale jest to nie do zrobienia, czasem wydaje się zbyt cukierkowy(takie mam osobiste wrażenie). A i nie patrzcie, na żadne inne tego typu filmy oparte na Biblii- to co najwyżej jakbyście sobie ją poczytali poczytali i tyle, a oprawa mam wrażenie bardziej dziś szkodzi niż pomaga, wszystkich pewnie nie znam, ale główne to pożal się Boże. Natomiast film, który w 100% jest natchniony to Braveheart(żeby nie było, e jakieś herezję nawalam, biskup Ryś też się wypowiedział kiedyś w podobnym tonie). Ktoś powie, ale Walece mordował, nawet miał romans(miał krótki po śmierci żony, ale czasem brak ślubu nie powoduje grzechu- w wyjątkowych sytuacjach, nie tak dawno to zrozumiałem). A co do mordowania, itd, zemsty, Jezus, przyszedł po to aby okazać to najgłębsze oblicze Ojca, ale Bóg to także Jahwe, np Juda Machabeusz coś o tym wiedział(S Testament). Dobry film na Wielki Piątek- a który to sam(a) wybierz jak chcesz. Rozlazłem temat, mam nadzieję, że nie zniechęciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...