Skocz do zawartości

Czarny ekran po włączeniu komputera


Recommended Posts

Cześć. Przyszedł czas na odświeżenie starego blaszaka, a że stare części nie dawały dalszej możliwości rozwoju zapadła decyzja o zakupie nowej płyty głównej, procesora i RAMu na początek. Sprzęty przyszły dzisiaj więc od razu przepiąłem resztę gratów i z nadzieją spędzenia wieczoru na działającym sprzęcie odpaliłem go. Tu zaczynają się schody, komputer odpala się i to by było na tyle, ekran czarny, zero sygnałów POST, wentylatory w kompie się kręcą, CD-ROM się otwiera, dysk działa, diody na płycie również. Próbowałem już wszystkiego chyba, najpierw oczywiście wszystko posprawdzałem czy dobrze podpięte etc, później kombinowanie, karta graficzna wyjęta, a monitor podpięty na zintegrowaną, RAMy w różnych slotach, dysk odpięty/podpięty, odpalanie kompa tylko z płytą, prockiem i RAMem, klawiatura i myszka pod USB na początku, a później wyszperane w piwnicy skamieliny pod ps2. Nic nie dało rezultatu, ekran czarny i nie da rady nawet do BIOS-u się dostać. 

Zapomniałem najważniejszego, spec:

Mobo: asus a88xm-plus 

Procek: AMD a10-6800k

RAM: 4GB Kingston 1333mhz 

Grafa: nVidia GeForce 9600GSO 512mb

Zasilacz: 4life 400W

Edytowano przez Podwójniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawdź inne pamięci. Nieczęsto się to zdarza, ale może być konflikt na linii: nowa płyta - RAM. Raczej nie będzie problemem wziąć jedną kostkę na chwilę od kumpla czy coś.

2) Druga kwestia: jaka płyta i jaki CPU. Może się okazać, że Twoja płyta, aby obsłużyć kupiony procesor, potrzebuje aktualizacji UEFI/BIOS. Tutaj nie poradzisz sobie bez kompatybilnego procesora.

3) Odepnij od płyty wszystkie dyski i spróbuj zbootować do biosu bez dysków. Czasem takie właśnie są objawy walniętego HDD/SSD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jutro spróbuję coś ogarnąć, od razu grafę jakąś pożyczę choć na starej płycie chodzi bezproblemowo. 

2) Już zaktualizowałem post, dodałem specyfikację. Sprzęt chodził wcześniej w innym komputerze i tam nie było żadnych problemów. 

3) Też już próbowałem. Resetowałem też BIOS, wyciągając baterię i za pomocą zworek na płycie również. 

 

Skończyły mi się pomysły, dlatego piszę tutaj, może zostało coś co przeoczyłem i co mogę jeszcze zrobić. 

Edytowano przez Podwójniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może tu być kluczem do rozwiązania. Ja niedawno stawiałem na nogi komputer kuzyna, w którym był walnięty dysk, i jak się późnij okazało zasilacz też. Zasilacz dostawał obciążenie i wyłączał się, zmieniłem na porządnego XFX i hula pięknie :D  Dlatego zasilacz jest tak ważny w każdym zestawie komputerowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tesel i tu racja. Kiedyś trafiłem takiego gniota ( mimo , iż był to teoretycznie markowy sprzęt) który destabilizował prace kompa lecz tylko wtedy gdy  wysuwałem tace od napędu DVD:)

Napęd sam się wykluczył jako winowajca gdyż po wymianie zasilacza wszytko było ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...