Skocz do zawartości

piet

Użytkownik
  • Postów

    48
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piet

  1. Jedyne w czym widzę istotną poprawę to GI dla trawy, ale ja to już dziadek już jestem.
  2. X-kom ma jeszcze przez kilka dni H7 pro za 3999. Bez ładowarki oczywiście.
  3. To samo myślałem jak chciałem przejść z 32gb na 64gb w 5800x3d. Ładowanie ramu w trupa nie miało sensu. 9800x3d jak będę potrzebował, na razie z 9700x jestem bardziej niż zadowolony, z płyty już mniej ale to osobny temat.
  4. Sporo osób ma bootlopa na nim. Jest wątek na forum msi. Ja zatrzymałem się na grudniowym-jedna wersja wcześniej.
  5. https://seasonic.com/pl/12vhpwr-cable/ Bez problemu. Przerabiałem to w starym GX 750W z 2020. 4070Ti i 4080s bez zastrzeżeń.
  6. Z którego roku zasilacz?
  7. Wysuwane wyginęły, miałem w MI9t i F2 Pro. Została Nubia z60 ultra z selfiakiem pod ekranem. Jakieś 3200 po promocjach z polskiej dystrybucji, ale czy to jest przystępne cenowo to śmiem wątpić - patrząc na jakość wsparcia. Aparaty w tym ZTE kuszą, jednak odpuściłem sobie ten model.
  8. Już chciałem robić flasha ale coś mi nie dawało spokoju... https://forum-en.msi.com/index.php?threads/warning-the-latest-bios-from-01-22-25-for-the-msi-x870-tomahawk-wifi-does-not-work.408456/ Są konfiguracje pamięci wpadające w bootlopa na tym biosie. Jako posiadacz w/w płyty lepiej przeczekam do następnej wersji - wydają dość szybko jak do tej pory...
  9. Op 12 16/512 za 3499 miał komputronik kilka dni temu jeszcze. Teraz jest niedostępny, cenę zostawili. Obserwować jak ktoś chce kupić w polskiej dystrybucji (zakładam że taką mieli).
  10. Jak dożyjemy do 30.01 to zobaczymy. Różnice to miałem przy przejściu z Riva 128 na Riva TnT a potem na Geforce 1 DDR i to pomiędzy tym jeszcze plątało się Voodoo 1,2 i 3. Kto miał i pamięta ten wie. Jak będzie słabo to się poczeka na refresh albo następną gen. i może się zmobilizuję przynajmniej wstawić kupionego pod tego Blackwella 1Kw Seasonica.
  11. Może banglać ale nie musi. 850W zalecają przy 9950x. Ja na 750W Focus Gold kupionym krótko przed premierą 3080 nie zamierzam sprawdzać.
  12. Zawsze byłem wrogiem 1KW psu, a teraz nadszedł ten dzień - trzeci kur zapiał, zamówiłem nie patrząc w lustro. Wiadomo po co. Stara wyśle mnie chyba do psychiatry....
  13. Ultra najlepiej jest wyceniana na premierę z rabatami i chwile po premierze kolejnej iteracji zanim zniknie ze sklepów. Rozmawiamy cały czas o S24 ultra.
  14. Wytrzymaj jeszcze miesiąc do premiery s25 ultra. Też mam NP2 i aparat potrafi nieźle wkurzyć a gcam nie zawsze działa. Ja czaję się teraz na Nubia z60.
  15. Jak dobrze zrozumiałem wykresy to w Indiana Jones 5080 nie błysnęła - bo nie ma wyników.
  16. Na 4080 mam "under" cinematic experience z dlaa reszta max w 2560x1440. Frame gen - off bo z pustego to i salmonella nie naleje. Jakieś 19fps na początku. Szkoda, że celowo zepsuli cienie w zwykłym RT. Jakoś muszą naganiać na tego 5090.
  17. Post wyżej mnie wyręczył z odpowiedzi. Co innego gdy masz na uwadze jakiegoś 9800x3d.
  18. Znasz osobiście osoby którym SPC/Endorfy działa bez problemu około 5 lat? Generalnie takie AIO są przewidziane gdzieś na tyle lat właśnie. Nie żebym popierał Arctica za 2 śruby w AM5 w miejsce 4. ALF III rev. 2 ma obniżone obroty pompy i możesz śmiało wpinać do CPU_FAN i "teoretycznie" dłuższe śruby, ale montaż wybitny z tego powodu nie jest. Koniecznie musisz kupować tanie AIO do tego 7500f?
  19. W przyszłym tygodniu dojedzie nareszcie Bathurst i pokazywane 2 lata temu RTGI. Szybcy są. Jak zadziała to tak jak latem po modach to szału nie wywoła.
  20. Jak wyżej, montowałem ALF 280 II III do G500A i pasuję na luźno bez problemu. W ciaśniejszych budach ważny jest offset otworów montażowych na górze względem osi obudowy (lub dodatkowe otwory). W takim TuF 302 na topie trzeba wiercić dodatkowe 2 otwory wiertłem 4.2 (nie jest to wielki problem) i alf 280 wchodzi bez problemu po lekkim skosie. W Cougar MX 600 takie dodatkowe otwory są fabrycznie, ALF 280 wchodzi na spokojnie i nie trzeba montować drugiego slima w miejsce standardowego (producent podaje max 55 radiator na topie, Arctic zaleca z kolei min. 67.5mm). Dostęp do wtyczek pod AIO też jest niezły.
  21. Mam minimalnie podkręcone te z buildzoida jak wrócę do domu jutro to coś wrzucę. Expo nie jest wymagane, jak mam z biosu profil hynix 6000 podstawowe timingi 30 36 36 28 i reszta ustawien na tightest/high performance i wklepane te z filmiku. Na zawalonym systemie jest jak pamiętem 66ns z 9700x na 105w. Ale ja mam Msi, nie wiem jak wyglądają profile w Asrocku. Jest jeszcze nowszy bios z latency killer ale nie widzę potrzeby go wgrywać na razie, to wszystko bety są.
  22. Dokładnie ten.
  23. W sumie racja, do 1Kw niewielka dopłata.
  24. Fsp Ti Hydro Pro 850W da radę z 5090? Bo mam go na oku.
  25. Tak między bogiem a prawdą chciałem to wielko pomne dzieło sprawdzić na 5800x3d ale w międzyczasie przeskoczyłem na AM5 (jestem z tych starych dziadów grających na premiere jedynki).Po 5h downloadu w dniu premiery i 118 min steam wersji deluxe zrobiłem zwrot, chociaż grało się fajnie. 9700x miał u mnie najmniej 45fps ale to był początek gry. Przez myśl mi nawet nie przeszło żeby puszczać proca na alle za około 1100 i kupować x3d za 2600. Raczej kupić na promce poniżej 100 i wrócić za rok. Niech dev robi optymalizację u siebie a nie w moim portfelu. Jak nie to tu i teraz oraz 9800x3d -wiadomo. Ja jednak poczekam teraz na Indianę Jonesa i Asetto Corsa Evo. Portfel steam mam po Stalkerze uzupełniony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...