Skocz do zawartości

Elder

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

26 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Elder

Świeżak

Świeżak (1/5)

7

Reputacja

  1. DP Ultra red max czas pracy bez sedowania w loop 7 lat potwierdzone więc jak znajdę cokolwiek lepszego to się zdziwię. Mayhems miał pastele które trzymały 2-3 lata (white pastel po tym czasie zafarb dostał ...ciemniejszy się robi) a wszelkie pastele innych firm roku nie trzymały i to nawet przy przywróceniu neutralnego PH7 w loop (Mayhems Blitz Ph neutralizer) i bezkompromisowym dbaniu o czystość układu przed wlaniem docelowego płynu. True...zmiana na EPDM kończy temat sedowania węży PVC takich czy innych ale ale ... PVC sedują szybciej głównie jak mamy w loop wysokie temp płynu (33*C up) a EPDM mają wywalone jak wysoko z temp cieczy w loop wylądujemy (idealne do workstation na long term use). Combo DP Ultra clear plus EPDM jest pancerne,nie ważne czy CLC workstation czy gaming jest piłowane na low temp fluid czy high temp w stresie (oversized rads setup lub bida rads setup) to jedzie latami i nie ma syfu...nic lepszego nie ma. Nevermind...po pierwsze nikt teraz rygorystycznie nie dba o Ph7 w loop przed zalaniem płynu docelowego a EPDM jest mało popularne...zamiast niego rurki akrylowe czy mosiądz chromowany...a Ph neutralizer...niewiele osób w ogóle wie co to jest.
  2. DDC 18W już bez moda na 24W są jak dla mnie za gorące przy pracy na 12V i bez obniżenia rpm do cichych także nie należą. Owszem stosowałem je ale w turbo top montowane i skręcone na low rpm bo wtedy dają bdb flow nawet w supersize CLC i kultura pracy jest OK. Pompa Swiftech 35X miała genialnie zaprojektowany dedykowany top zarówno ten single jak turbo,bardzo wydajny, lecz przy projektach z dużym naciskiem na design kończyło się wywaleniem tego turbo top do piwnicy lub w zatoki budy bo urodą to nie grzeszy. D5 mimo że słabsza ma niezaprzeczalne zalety jak chłodzenie cieczą z loop kosza pompy,większa masa pompy=mniejsze wibracje na high rpm szczególnie jak integrujemy D5 w combo res typu Watercool Heatkiller z szklaną tubą (duża masa całości=redukcja wibracji) sniper76@ jak Aquaero 6LT zostawiasz to AC Highflow LT lub 2...od bardzo długiego czasu odkąd nie używam Aquaero stosuję combo OCTO+high flow NEXT+Aquacomputer Connection cable alarm header of VISION/OCTO to motherboard power switch header. Daje to pełny monitoring/sterowanie po sofcie Aquasuite plus automatyczne wyłączenie PC w przypadku przegrzania płynu w loop lub zatrzymania flow/awarii pompy plus kontrolę jakości płynu (uwaga: miernik jakości płynu jest zintegrowany w przepływomierzu NEXT i pracuje właściwie jedynie z płynami Aquacomputer DU Ultra) Niby A6 ma relay switch ale weź to zmuś do prawidłowej pracy.
  3. Zdecydowanie jestem za założeniem podpiętego na górze działu ogólnego tematu do dyskusji o niuansach związanych z CLC. Wygodne rozwiązanie. MarcoSimone@ Twój blok Waterfoce RTX3090 pracował w innym CLC długi czas z niebieskim płynem i nie był demontowany i czyszczony wewnątrz więc to on jest tu głównym podejrzanym. Inna sprawa że demontaż w proszek do czyszczenia wewnątrz tego bloku to prucie nakładek wklejanych na akryl a to trudno zrobić bez ich zniszczenia, szczególnie tej dolnej zaginanej 90 stopni nakładki. Co do pomp. DDC wersja 18W (Swiftech 35X) generuje lepszy flow/wyższe ciśnienie na wyjściu płynu z pompy w porównaniu 1:1 z pompą D5 Vario. W 2011 r robiłem testy pomp w wysoko restrykcyjnym CLC (blok CPU Enzotech Stealth,piekielnie restrykcyjny blok+SLI GPU+2x560mm SR1 outside) z wpiętymi manometrami i wyniki były dosyć zaskakujące. W skrócie. D5 Vario flow 68 l/h na max obr przy 12V i 0,33 bar zaraz za pompą. Swiftech 35X flow 125 l/h (0,5 bar) 450 Strong 24V jest 120 l/h (0,43 bar) Więcej info (wyniki rozszerzone o low rpm pomp) jest tutaj: https://forum.purepc.pl/topic/337506-ciśnienie-w-układzie-lc/ OFC były te dane na Labie ale diabli je wzięli jak wiele innych testów. Fotek brak,sorki ale Imageshack zdechł tak samo jak Abload więc dokopałem się tylko do kilku fot tego testowego CLC. Na finał była testowana IWAKI RD30 ale fatalnie to się skończyło,na pełnej mocy rozniosła uszczelkę bloku jednej z kart graficznych i miałem powódź. Blok tej GPU był pierwszym komponentem który dostał najwyższe ciśnienie płynu zaraz po wyjściu z pompy i uszczelka wymiękła. Tak więc RD30 do wypompowania wody z basenu jest OK ale nie do CLC.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...