-
Postów
36 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Osiągnięcia hajapackage
Zielony (2/5)
15
Reputacja
-
AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy
hajapackage odpowiedział(a) na Ogider temat w AMD
15 minut bym zrobił w czym to już drugorzędne znaczenie - byle tak samo i byleby wentylacja budy wyrobiła (najlepiej ustaw wentyle na sztywno). Ja OCCT katuje -
Nowe flagowe wentylatory Noctua - NF-A G2
hajapackage odpowiedział(a) na hajapackage temat w Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje
Większość tych topowych wentylatorów ma taki vibe przez użycie włókna szklanego. Choć np nowe HAVN wyglądają bardziej "gładko", ale mają 30% glass fiber (nie wiem jak to się ma do noctuy, bo nie podają, wiadomo). Mi tam się nawet podoba ten wygląd G2- 12 odpowiedzi
-
- wentylator
- noctua
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy
hajapackage odpowiedział(a) na Ogider temat w AMD
Ciekawi porównanie do MX6, którą wysoko cenie. U mnie wypadła tylko minimalnie gorzej niż duronaut. -
AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy
hajapackage odpowiedział(a) na Ogider temat w AMD
@MarcoSimone Do jakiej pasty będziesz porównywał? -
Nowe flagowe wentylatory Noctua - NF-A G2
hajapackage opublikował(a) temat w Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje
Noctua po 7 latach zaktualizowała ofertę w zakresie swoich flagowych wentylatorów. Dotychczasowe NF-A zostały zastąpione wersją G2. Wczoraj pojawiły się wersje 140mm w wariancie Redux, więc 120mm też pewnie niebawem wyjdą. Przyznaję, że w tej opcji fajnie wyglądają. Ogólnie bardzo uniwersalny projekt - zarówno ciśnienie jak i przepływy są bardzo wysokie. Co ciekawe - są wersje w 2 pakach, które są strojone akustycznie, żeby razem pracowały ciszej (różnica w obrotach, coś na zasadzie tłumienia się fal przeciwnych). Ktoś już ma, albo planuje kupić? W testach wypadają praktycznie jak grubsze wentylatory jednocześnie trochę ciszej pracują. Test: https://www.techpowerup.com/review/noctua-nf-a12x25-g2-pwm-fan/4.html- 12 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- wentylator
- noctua
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy
hajapackage odpowiedział(a) na Ogider temat w AMD
Wnerwiało mnie, że procek na 100W dobija pod temp limit. Stwierdziłem, że problem może wynikać z braku bezpośredniego styku rurek z IHS w poprzednim coolerze. Wstawiłem Arctica Freezera 36, pasta duronaut - skoki temperatury się trochę zmniejszyły ale dalej jest dosyć wysoko mimo tylko troche cieplych heatpipe. Ja wiem, że to kwestia designu procesora, ale serio nie idzie tego "odebrać" z cpu? Toż to raptem 100W OCCT na 12 wątków, wentyle na arcticu 1000rpm W przypadku mocniejszych obciążeń pojedynczych wątków, a nie równomiernego obciążenia, potrafi dobić do zadanej max temp. edit: dodam, że dopiero co to poskładałem, więc może być kwestia niedogrzania pasty jeszcze edit2: po wyłączeniu OCCT w sekunde-dwie temperatury spadają do 40*C. Widać pięknie, że dalej niewyróbka z odbiorem ciepła -
Dokładnie, a jeszcze bardziej rozwala głowę jak odpalisz na przyzwoitych monitorach studyjnych dobrze rozstawionych. Ostatnio grałem mając trochę głośniej ustawione audio i nie dość, że czułem śmigłowce nad sobą, to samoloty za sobą . Posiedzieli trochę nad mixem ewidentnie.. Kumpel gra na Hyperxach któryś (po jacku) i narzekał na mix stereo, ale przełączył na mix słuchawkowy (binaural?) i mówił, że lepiej. Osobiście nie sprawdzałem, ale jeśli pod nazwą "słuchawki" kryje się mix binauralny, to żadne programiki do emulacji przestrzenności tego nie przeskoczą :).
-
Też nie wiem o co chodzi, bo od początku gram z HDR i jest spoko. LG C3
-
Zagrałem chwilę podbój hc i był prawie pełny serwer. Takie obrażenia powinny być normalnie
-
Używam kilku bajerów z Content Managera. Ogólnie da się to dobrze wyprowadzić, ale jak ostatnio jeździłem 2-3h po Red Bull Ringu, to jednak czuć, że fizyka jest nieporównywalnie bardziej skomplikowana w EVO i jest z tego efekt na kierownicy. Ja głównie jeżdżę street carami. i30N i jest bardzo dobrze przeniesiony, choć jak chcemy robić wyścig z botami, to trzeba ograniczyć do tych samych aut, bo inaczej na prostej i30n dostaje wciry od wszystkiego co jest w grze :D.
-
No ja jeżdżę w AC na online, ale jednak model FFB i ogólnie fizyka w EVO jest dużo lepsza. Udało mi się dopasować ustawienia Mozy w taki sposób, że wrażenie jest dosyć przekonujące o prawdziwości prowadzonego pojazdu - w bazowym AC to wiecznie jakiś kompromis - albo za sztywno przy niskich prędkościach, albo za miękko przy wysokich itd. No mniejsza - najważniejsze jest to, że to ma być nowy, świeży skan, a Nord się zmienia.
-
Wreszcie Nordschleife. Miało być chyba w czerwcu, ale może im się uda chociaż do grudnia
-
Mam, używam,zrobił już 42TB zapisu i nic sie nie dzieje. Bierz śmiało. Szkoda czasu. Tutaj masz mojego w IDLE z dedykowanym radiatorem Lexara (dwustronny), gdzie docinałem pady z wysoką dokładnością i sprawdzałem spasowanie, żeby każdy grzejący element miał wsparcie termopada. Znajomemu instalowałem po prostu pod radiator płyty głównej i temperatury praktycznie takie same.. Także jak jeszcze tego nie zrobiłeś, to kładź pod fabryczny radiator mobo i się niczym nie przejmuj, a zaoszczędzony czas poświęć na jakiś spacer czy coś przyjemnego ;). Jedyne potencjalne problemy jakie tu widzę, to powstałe przy klonowaniu itd. W praktyce pewnie nie będzie problemu.
-
Polecane wentylatory - testy, opinie, dyskusja.
hajapackage odpowiedział(a) na temat w Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje
Bez wątpienia udane. -
Nie testowałem jeszcze iRacing, ale Kubica tam jeździł, Verstappen z resztą też. Chłopaki raczej świadomie wybrali środowisko i można przyjąć, że mają dużo lepsze porównanie do reala niż my haha. Miałem okazje ostatnio trochę pojeździć w realu i30 i po niewielkich zmianach w ustawieniach Mozy uznaje, że AC Evo bardzo dobrze jest w stanie oddać zachowanie kierownicy. Wiem, że jest tam i30n, ale też czuć, że układ jest bardziej zwarty, twardy i szybki, więc prawidłowo. Pod kątem FFB uważam, że jest dobrze i oby tylko tego nie zepsuli przez wiecznych malkonentów, którzy na kierownicy chcieliby czuć dosłownie wszystko, co znacznie wykracza poza rzeczywiste odczucia na kierownicy w prawdziwym samochodzie.. Mogliby dodać przełącznik "Realistic/SimRacing Comunity" :E. W ogóle w Evo nie widziałem nigdzie opcji podejrzenia danych technicznych samochodu. Są tylko jakieś ogólne wartości performance jak z Forzy. Mam nadzieje, że tak jest tylko roboczo. Szczególnie, że przecież zapowiadali (a czego oni nie zapowiadali? :E) tuning na bazie licencjonowanych komponentów. Może za pare lat im się uda . Póki co podtrzymuje swoje zdanie, że oni się głównie skupiają na biciu piany wokół, wywiadach w mediach, a nie na robocie. Co do samych kontrolerów, to wkurza mnie, że za każdym razem musze w sterowniku mozy wybierać odwrócenie osi pedałów, bo w grze nie ma takiej opcji i z jakiegoś powodu jest odwrotnie niż wszędzie.
