Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Hej Wszystkim,
Postanowiłam kupić głośniki, żeby posłuchać sobie co jakiś czas dobrej muzyki w średniej wielkości pomieszczeniu. Interesujące mnie gatunki to te od rocka, przez metal, coś z mocnym basem, do rapu i klasyki.
 
Głośniki chciałam podłączyć pod zwykłego laptopa. Wydaje mi się że nie ma znaczenia rodzaj wyjścia (RCA czy Jack), bo całkiem łatwo o przejściówki.
Pod uwagę brałam takie parametry jak RMS (~50W), pasmo przenoszenia (~20-20000Hz), SNR (~85) czy materiał obudowy (drewno lub MDF)
Sugerując się różnymi opiniami, zrezygnowałam z zestawów 2.1 i znalazłam parę wartych uwagi zestawów 2.0 (gdyż te są podobno są lepsze do słuchania muzyki).
 
Za zestaw chciałam zapłacić około 450 złotych, w oko wpadły mi następujące pozycje:
 
- Modecom Mc-MHF60U
- Edifier R1600
- Microlab Solo 6c
 
Które z nich polecacie najbardziej? Może macie jakieś własne propozycje w tym zakresie cenowym? Za wszelkie porady, sugestie i podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.
Jeszcze jedno, czy faktycznie 2.1 nie nadają się do muzyki tak bardzo jak 2.0? Czy w zestawach bez subwoofera basy nie tracą na mocy? 
Opublikowano

Swego czasu posiadałem głośniki genius sp-hf1800a i brzmiały naprawde dobrze.

Słucham gatunków tych co ty i jak za tę cenę sie spisywały.

Jednak łatwo jest je wgnieść co jest dużą wadą :/

No chyba że nie masz domowników i nie robisz imprez XD

Drugim minusem jest dosyć słaby kabel ale to szczegół, on jest odpinany więc można go szybko wymienić.

Opublikowano

Być może wzbudzą Twoje zainteresowanie:

wersja mieszcząca się w zakładanym budżecie:

https://allegro.pl/show_item.php?item=6045175892

wersja ponad zakładany budżet:

https://allegro.pl/aktywne-monitory-studyjne-mackie-cr4-50-watt-hit-i6045191678.html

Prezentacja Wideo:

Strona producenta:

https://mackie.com/products/cr-series

Krótka publikacja:

https://www.e-muzyk.pl/5283-mackie-cr-3-i-cr-4-seria-kompaktowych-monitorow-odsluchowych-mackie-cr3-specyfikacja-mackie-cr4-specyfikacja-monitory-odsluchowe-mackie-kompaktowe-monitory-odsluchowe-monitory-odsluchowe-do-domowego-studia-monitory-odsluchowe-do-studia-projektowego

Być moze zainteresuje Cie te głośniki jak i sam producent. Możesz o ile uznasz to za przydatne poszukać więcej informacji na temat produktu w necie.

Być moze uda Ci się namierzyć korzystniejsze oferty cenowe, lub poszukać głośników w preferowanych przez siebie sklepach.

43 minuty temu, Oxidizers napisał:

Jeszcze jedno, czy faktycznie 2.1 nie nadają się do muzyki tak bardzo jak 2.0? Czy w zestawach bez subwoofera basy nie tracą na mocy? 

Stereo to stereo i osobiście tez uważam, że najlepiej skupić się na głośnikach 2.0. Wiele zależy również od preferencji, i tak czasem na skrzyżowaniu można spotkać miłośników mocnego basu gdzie wszytko w koło dudni, a dominacja dolnego zakresu jest niepodważalna. Nierzadko w takim przypadku odtwarzany materiał jest dość specyficzny.

Można to lubić, a można uważać za kakofonię , nie mnie oceniać. Trudno zatem podjąć polemikę co dla kogo właściwe tym bardziej ,ze mówimy o subiektywnych wrażeniach.

Możesz tez sprawdzić w Twojej okolicy jaką ofertę na głośniki aktywne posiadają lokalni sprzedawcy w sklepach z instrumentami etc....

Na miejscu możesz poprosić o podłączenie własnego laptopa z Twoją muzyką i przekonać się czy wybrany zestaw Jest Tobie pisany :)

Mam nadzieję ,że odnajdziesz fajny dla siebie set czego Ci życzę . Pozdrawiam się-3maj ;)

ach te autopoprawki :) Pozdrawiam Cię-3maj się.. :) ;)

Opublikowano

539 Dzięki za wyjaśnienie różnicy między 2.1 i 2.0 i wszystkie porady, chyba zdecyduję się jednak na wybór zestawu stereo :)  Monitory studyjne są kuszące, ale podobno nie nadają się zazwyczaj do słuchania muzyki na co dzień

Haha3 7niebo wam też dziękuje za dorzucenie swoich opinii i propozycji, na pewno będą one przydatne przy zakupie :)

Opublikowano (edytowane)

Na co dzień to znaczy? :v

Ja mam zestaw 2.0, a właściwie wieżę podłączoną do pc jack>cinch (sa-pm15) i przyjemnie się słucha muzyki. Słuchawki nawet odeszły do lamusa, mimo tego że złe nie są XD

A no i używam DFX do "ulepszenia" dźwięku.

Najlepiej popytaj się na forum związanym z dźwiękiem np. mp3store

Edytowane przez 7niebo
Opublikowano

Zrobisz co uznasz za stosowne tym niemniej na Twoim miejscu dołożyłbym starań ,aby chociażby zaspokajając własną ciekawość posłuchać swoich ulubionych utworów na rożnych głośnikach. Będzie to o tyle ciekawe ,że pozwoli Ci zbudować chociażby wstępną opinie na temat tego co dla Ciebie dobre jak i zweryfikować rożne teorie .

Pozdrowienia :)

Opublikowano

Jak słuchasz rocka i metalu to nie kupuj 2.1

Na 2.1 może i nie najgorzej brzmi rap ale metaliczne brzmienie już zdecydowanie nie tak jak powinno brzmieć ;)

Bierz 2.0 jak słuchasz różnych gatunków :D

Opublikowano
19 godzin temu, haha3 napisał:

Jak słuchasz rocka i metalu to nie kupuj 2.1

Na 2.1 może i nie najgorzej brzmi rap ale metaliczne brzmienie już zdecydowanie nie tak jak powinno brzmieć ;)

Bierz 2.0 jak słuchasz różnych gatunków

No nie do końca, bo do rapu możesz mieć różne podkłady :P

  • 1 rok później...
Opublikowano

Edifier 2.0 R1600TIII 

plusy: 
• zrównoważone brzmienie o wysokiej dynamice,
• elegancka, dobrze wykonana obudowa,
• głębokie basy jak na głośniki tej klasy,
• efektywne ekranowanie,
• idealna ilość mocy w stosunku do wielkości

 minusy:
• wbudowany na stałe kabel zasilania,
• tony wysokie mogłyby być mocniejsze w przypadku gdy podbijemy bas

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • No robi wrażenie  . No właśnie trochę ten początek taki lajtowy się wydaje i człowiek zaczyna spoczywać na laurach, ale jestem świadom że przyjdzie ten moment, gdzie w końcu będzie jakaś ściana. A jeszcze jedno mnie trochę zastanawia, jak wiadomo pod paskiem życia itp pojawiają się symbole, które pokazują że coś Ci dodaje siłę/wytrzymałość, ale mam symbol takiej czerwonej kostki ze strzałką w dół, czyli mam obniżone życie, tylko dlaczego?
    • No i tu jest coś dziwnego, z tego tematu co wkleiłeś tam jeden gość napisał "Dzięki za info, bo właśnie przymierzam się do kupna właśnie tej ładowarki, z kolei nie wiedziałem, że używając kabla USB C -- USB-C, szybkie ładowanie się wyłącza" i właśnie na tej ładowarce gdzie działa QC jest to kabel usb-c--usb c  mam w robocie taki kabelek żeński-męski usb-c, pożyczę sobie i zobaczę co taka kombinacja pokaże. Dzięki za odzew.
    • Jak już kiedyś wspominałem. Będzie zamrożenie wojny. Pewnie ukraina otrzyma gwarancje bezpieczeństwa tylko od niektórych pańśtw europy. Rosja nie zaatakuje państw NATO. Rosja jest zbyt mocno wykrawiona na wielką kolejną wojne z NATO. Estonię rosja mogla już przejac wiele razy. Nie zrobiła tego. Trump zmusi ukrainę do zrzeczenia się okupowanych przez Rosję ziem. Trump nie chce dawać pieniedzy do worka bez dna. Ukraina nigdy nie odbije okupowanych ziem, wiec sam Zełeński powinen sobie to uświadomić zamiast prowadzić wojnę w nieskończoność.
    • @AndrzejTrg z zabrudzonym wejściem słuszny kierunek  Ale skoro to nie pomogło, to obstawiałbym na uszkodzony port ładowania (a właściwie całą płytkę - w telefonach jest ona najczęściej jako osobny od płyty głównej element). Pewnie może to być i problem z baterią i jej kontrolerem (jest "wbudowany" w baterię, tę wymienną część). To wygląda tak, jakby albo coś nie stykało odpowiednio, albo był problem z komunikacją i "wynegocjowaniem" prądu/napięcia ładowania między telefonem, kablem i ładowarką. Czyli jakaś awaria.   Dlaczego działa na tej jednej konkretnej ładowarce? Tego nie wiem. Mam podobną sytuację na pewnym starym Sony. Ładuje (nie QC, w ogóle  ) się tylko na dwóch konkretnych kablach - i to takich starych no name. Żadne markowe Belkiny, BaseUsy czy Ankery, które też mam, nie działają. Na ładowarki jest trochę mniej wybredny, pod warunkiem, że nie przekracza 5V/2A czyli 10W    EDIT: jeszcze coś takiego znalazłem: https://forum.android.com.pl/topic/366002-xiaomi-mi-9t-pro-ładowarka-qc-4-wskazania-prędkości-ładowania   ------------------------------------------------   Aha, tak poza tematem (bo nie raz mi się zdawało, że coś ładuje nieprawidłowo, a się okazywało, że jest wszystko ok). do pomiaru prądu ładowania polecam Ampere albo AccuBattery. Schodzisz z baterią naładowaniem do niskich %, podłączasz kabel i wyłączasz ekran na parę minut. Potem w programie patrzysz średnią mA z jaką ładowała się bateria (np. 2000 mA = 2A podane na ładowarce jako "output"). To jest też fajny sposób na sprawdzenie czy dany kabel jest coś wart i daje pełną moc ładowarki. Potrzebny jest oczywiście telefon, który "przyjmuje" moc większą niż ładowarka, żeby ją sprawdzić. 
    • Ten benchmark jest z 2017r     Widziałem podkręconą do 3.4GHz 4090 w 1080p extreme  masakracja:
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...