Skocz do zawartości

Instalacja windowsa na nowym komputerze.


Dominiick

Recommended Posts

Cześć, 

Właśnie odebrałem świeżo zakupiony komputer. Muszę teraz zainstalować windowsa. I teraz pytanie do Was, jak to zrobić ? :) 

Generalnie jestem na etapie pobierania windowsa 10 ze strony microsoftu na pendrive'a na innym komputerze, jednak nie wiem, co dalej :) 

Zgaduje, że wkładam tego pendrive'a do nowego kompa, odpalam go i dalej jakoś dam sobie radę ? 

Jeszcze kwestia klucza aktywacyjnego - muszę go zakupić, ktoś może polecić stronę, zaufaną, na której nie będę musiał wywalić 500 zł ? 

 

I jeszcze jedna rzecz - muszę najpierw ustawić profil XMP (chyba) w BIOSie aby obsługiwał RAM o taktowaniu 3600 - zrobić to zanim włożę pendrive'a z windowsem, czy zrobić to po zainstalowaniu windowsa ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil XMP mozesz ustawić w dowolnej kolejnosci jednak najpierw moze skup sie na systemie operacyjnym

Musisz podlaczyc pendrive z ISO win10 jesli juz masz i następnie kliknąc F6 w momencie ładowania i wybrać pendrive jako urządzenie z ktorego ci zestartuje system - potem wybierasz odpowiednią wersję i podzielisz odpowiednie dyski na partycję według własnej woli.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...