Skocz do zawartości

win10 problem z fontami pomocy


Eriksen

Recommended Posts

przysłal mnie tu xor z modding pc podobno możecie mi pomóc

kilka dni temu zobaczyłem że w moim windows 10 pro zmieniły sie fonty, tak jakby są nieostre i do tego pojawiają się jakieś dziwne artefakty czasem (patrzcie na screen)

DcbsQqm.jpg

normalnie bym to olał ale wraz z tym przestało mi działać cześć programów (np adobe reader w ogóle nie wyświetla żadnych fontów)

magik w sklepie obok powiedział że to wina grafy ale korzystam tylko z integry w procesorze intel pentium-k

próbowałem już przywracać punkty przywracania, reinstalowałem stery grafy (z wyczyszczeniem starych przez display uninstaler), wgrywałem od nowa apki co nie chcą działać (np adobe reader) i nie pomogło

acha, zapomniałem dodać że system oryginał aktualizacja z windows 8.1 pro x64

Edytowano przez Eriksen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to gdzieś w ustawieniach jest opcja skalowania okna, spróbuj wymusić 100% dla wszystkich okien i zobacz czy to pomoże.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że to wina złego skalowania, bo fonty to jeszcze ok, ale co mają te artefakty do skalowania? Jeśli sterowniki iGPU były reinstalowane, aplikacje reinstalowane, a punkt przywracania sprawdzony, to wygląda na... usterkę karty graficznej. Nigdy nie spotkałem się z historią, aby integra w procku Intela padła, ale może kiedyś musi być ten pierwszy raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...