Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

O cencie czy to wszystko będzie dobrze grało

 

GIGABYTE X870 AORUS ELITE WIFI7 ICE - Moederbord

AMD Ryzen 7 9800X3D - Processor

Lexar Ares RGB LD5BU016G-R6000GDLA - Geheugen

Zasilacz Corsair hx 1200w

Corsair MP700 Elite 1TB - SSD

 

Posiadam kartę rtx3090 (jak wejdzie seria rtx 6000) a procesor chce kupić trochę lepszy bo planuje zmienić w przyszłości grafikę

A

Chłodzenie mam noctua nh-d15

Opublikowano

Nie przepłacałbym za średniego SSD PCI-e 5.0 który w testach potrafi wypadać gorzej od topowych SSD 4.0. Raczej wziąłbym jakiegoś KC3000, co prawda 4.0 ale w tej samej kasie masz 2TB KC3000. Różnicy w prędkościach i tak nie odczujesz to po co przepłacać za mniejszego 5.0.

 

Zasilacz wziąłbym coś z ATX 3.1 i poprawioną wtyczką 2x6 pin. W Niemczech kupujesz? Jak tak to: https://www.alternate.de/NZXT/C1200-Gold-ATX-3-1-PC-Netzteil/html/product/100066519 - bardzo dobry zasilacz i bardzo sensownie wyceniony.

Opublikowano (edytowane)

Zasilacz mam już więc nie będę kupował nowego

 

A co do reszty ?

Pamięci i mobo do tego procka będą dobre czy może coś tańszego i również dobrego ?

 

Zmieści się mobas do obudowy Fractal Design Define 7 ?

 

50% gram w cs2 i potrzebuje bardzo dobry procesor na tą grę a reszta 50% inne gry

 

czy nie będzie problemów z tym mobasem od GIGABYTE ? Kiedyś miałem i same problemy z nim były

a może kupić jakąś płyte pod B850  dużo tańsze są np. Gigabyte AORUS ELITE WIFI7 ICE  B850

Edytowane przez sadi
Opublikowano

A jak masz to ok.

 

Możesz wziąć coś na B850 bo spokojnie wystarczy i będzie taniej. Gigabyte na B650 / X670 miało dobre płyty więc pewnie tu będzie podobnie. Zresztą chyba mało który producent notował jakieś wtopy w średniej / wyższej półce płyt AM5. 

 

Można dać taniej np. https://www.alternate.de/GIGABYTE/B850-GAMING-X-WIFI6E-Mainboard/html/product/100102556

 

Pamięci są ok, jak znajdziesz coś 6000 MHz CL30 tańszego to też można brać, tutaj nie ma złych wyborów bo większość tych pamiątek to te same / podobne kości.

 

Do Define wszystko wejdzie.

Opublikowano (edytowane)

tak chciał bym żeby była biała u budżet na płytkę to 350 E

I tak jak mówiłem chce żeby była przyszłościowa i bardzo mi zależy na dysku M2 pod 5 generacje

 

 

A te pamięci z Lexar Ares RGB LD5BU016G-R6000GDLA zmieszczą się pod chłodzeniem noctua ?

Edytowane przez sadi
Opublikowano

X670E też mają PCI-E 5.0, no ale jak ma być biała to może faktycznie ten Asus B850, albo: https://www.alternate.be/GIGABYTE/B850-A-ELITE-WF7-ICE-socket-AM5-moederbord/html/product/100102555

 

W Asusie masz lepsze zintegrowana audio. Składałem dla znajomego kompa na B650 Strix, bardzo fajna płytka więc tu pewnie będzie podobnie...

 

Pamięci wejdą, Noctua ma podwyższony radiator więc nie ma z tym problemu.

 

 

Opublikowano

Audio mnie nie interesuje bo mam DAC więc na pewno nie będę uzywał audio z płyty głównej.

Ale inne bajery USB z małymi opóźnieniami już tak bo głównie gram w cs i zależy mi na responsywności.

No i celuje w płyte przyszłościową bo jak kupie to pewnie na 8 lat będę używał

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Mam win11 najnowszy updejt. I powiem tak, aktualizację z automatu wyłączam jak i defendery i inne pierdoły ale to już od czasów win7 czy win8. Aktualizuję jak mi się przypomni ale to też od dawna tak robię. Nie czytam, nie patrzę po forach, czy kolejny updejt coś zepsuł, po prostu odkładam czasowo i nie miałem nigdy żadnych problemów z aktualizacjami.   Co do skryptu to już pisałem, ale się powtórzę, mi coś namieszał, a laik nie jestem, zrobiłem na samym początku przywracanie ale nie zadziałało, i z większego problemu to tylko zauważyłem nie działającą apkę od pada do xboxa, jakbyś chciał zaktualizować to lipa ponieważ błąd wyskakuje. Więc jak ogarniałeś ręczne wyłączanie updejtów czy innych defenderów to lepiej zrób to ręcznie     Ogólnie między winxp a tym nie widzę różnicy oprócz otoczki graficznej, z każdym systemem postępuje tak samo i czy to win7 czy win11 działa jak powinien.    Na Twoim miejscu bym olał te wszystkie problemy(w 99% przypadkach ludzie są powodem problemów) i wybrał opcję 2, ewentualnie 5/6 tylko z tym skryptem by uważał, ja instalowałem ponad dwa lata temu i kwiatki jak wyżej, niby pierdoła ale trochę irytująca  
    • Dobry. Mam pytanie. Płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE Socket AM4, obecnie procesor AMD RYZEN 5 3600. Tak patrząc po tym co się  wyprawia z cenami myślę czy by nie stuningować tego co mam na ile się da bazując na tej płycie. Jaki tu można wsadzić bezproblemowo najmocniejszy procesor?? Ramy różnych producentów zakładając, że trzymają te same parametry mogą grymasić??
    • sprobuj ustawic kolory wgl tego co podalem i posiedz tak 30min i zobaczy cz sa jakies roznice - jak nie to wroc do defaultowych bo why not   korzystaj z profilu USER/uzytkownik to moze ustawienia sie zachowają.   jesli nie te monitory to nad jakimi myslisz?
    • Fajny bo mega stabilny, ale mało kulek na minutę.  Życia by brakło aby tyle nabić albo to jakieś chińczyki grają 24/7 na zmianę. 
    • Mam do zainstalowania system na dwóch nowych komputerach i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie, serio. Oba komputery mają służyć do zabawy i podstawowych zastosowań (gry, emulatory, programy Adobe i podobne) 1 konfiguracja   procesor: AMD Ryzen 7 9800X3D chłodzenie: be quiet! DARK ROCK ELITE płyta: MSI MAG X870E TOMAHAWK WIFI pamięć: GOODRAM 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 IRDM BLACK V karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC (16 GB) zasilacz: MSI MPG A850G PCIe5.0 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 obudowa: Corsair AIRFLOW 7000 Black 2 konfiguracja   procesor: AMD Ryzen-7 7700 AM5 chłodzenie: Arctic Freezer 36 Black płyta: Gigabyte B650 EAGLE AX AM5 pamięć: GoodRam IRDM 32GB (2x16GB) DDR5 6000 CL30 Black karta graficzna: ASUS Prime Radeon RX 9070 OC Edition 16GB GDDR6 zasilacz: Seasonic FOCUS GX-750 (80 PLUS GOLD) obudowa: Corsair AIRFLOW 4000 White  Mam wrażenie że w czasach Windowsa 10 wszystko było prostsze i mniej problemowe, teraz ciągle gdzieś czytam o tym jak to jakas aktualizacja Win11 coś totalnie zjeb**ła i trzeba czekac na porządny updajte , poleca sie też blokować aktualizacje Problem w tym że szczerze ja już mam dosyć na starość pierdole**nia sie z tym wszystkim , śledzenie forum, czytania newsów i ręcznego blokowania wybranych aktualizacji. Ktoś może napisać, ze przecież wystarczy zatrzymać aktualizacje i zainstalować ją później jak "już bedzie dobrze", tyle że to jest jest problem jednorazowy, Mały Miękki co chwila coś odwala i jedna aktualizacja psuje drugą, oni tam totalnie nie ogarniają tematu (pewnie przez hindusów zatrudnionych za miske ryżu) W związku z tym nie wiem co robić, Windows 11 aktualnie też juz wystepuje w różnych wersjach np 23h2, 24h2,25h2  Poniżej parę teoretycznych rozwiązań: 1) Zainstalować Windows 10  2) Zainstalować Windows 11 zaktualizować go na maksa i zacisnąć zęby. 3) Zainstalować Winsows 11 ale nieco starszej wersji np 23h2 i zablokować aktualizacje (pytanie jakie będą tego konsekwencje teraz oraz w dłuższym terminie) 4) Zainstalować Windows 11 LTSC  5) Zainstalować Windows 11 w nieco starszej wersji i odpalić jakiś skrypt oczyszczający 6) Zainstalować Windows 11 w najnowszej wersji i odpalić jakiś skrypt oczyszczający 7) Zainstalować jakąś customową wersje Win11 8) Są też takie wynalazki jak ATLAS OS W całym tym bałaganie jest jeszcze kwestia 1 konfiguracji wymienionej wyżej (mam na mysli procesor) Nie wiem na ile to co tutaj jest poniżej napisane jest aktualne Niektórzy w internecie dla świętego spokoju polecają zainstalować Windowsa 11 LTSC IoT (podobno nadaje sie lepiej do gier niż zwykły LTSC wg niektórych osób)  i w tym windowsie polecają doinstalować ręcznie odpowiedni komponent do obsługi procesorów AMD X3D    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...