Skocz do zawartości

Kompatybilnośc RAM-u z płytą Z370 Asrock


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Mam zamiar zmienić sprzęt, podstawą będzie płyta Asrocka Z370 Extreme 4 lub Fatal1ty Z370 Gaming K6

pamięci które mam zamiar tam zainstalować to :

 

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=1776&g=638954&n=GSkill-DDR4-16GB-3200-14-Ripjaws-V-Black-Dual&w=c

 

lub

 

https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-16gb-2x8gb-3600mhz-cl16-xmp2-f4-3600c16d-16gtzr-p952254

 

Na stronie  Asrocka pamięci te nie są oficjalnie kompatybilne z tymi płytami, nie  ma ich na liście Memory QVL, pytanie do Was, czy nie będzie problemów z działem tych pamięci z tymi płytami ?

 

Może ktoś z Was przerabiał podobny temat, i również nie ma kompatybilnych pamięci a pomimo to działają normalnie.

 

Czy może lepiej sobie  odpuścić i szukać pamięci TYLKO wymienionych w liście Memory QVL Asrocka ?

Opublikowano

G.Skill Trident Z RGB DDR4 2x8GB 3600MHz / G.Skill DDR4 2x8GB 3200 Ripjaws V Black - pójdą bez problemów. Tylko nie wiadomo czy pójdą od razu: 3200/3466/3600mhz

Lepiej wziąć tańsze i w miarę dobre: Patriot DDR4 2x8GB 3600mhz Viper Elite albo Adata DDR4 4x4GB 3200 XPG Z1 albo Corsair DDR4 2x8GB 3200 Vengeance LPX albo 2x Crucial DDR4 8GB 3466 Ballistix Elite

Lepiej wziąć:  Asrock Z370 Extreme 4 niż Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • No i tu jest coś dziwnego, z tego tematu co wkleiłeś tam jeden gość napisał "Dzięki za info, bo właśnie przymierzam się do kupna właśnie tej ładowarki, z kolei nie wiedziałem, że używając kabla USB C -- USB-C, szybkie ładowanie się wyłącza" i właśnie na tej ładowarce gdzie działa QC jest to kabel usb-c--usb c  mam w robocie taki kabelek żeński-męski usb-c, pożyczę sobie i zobaczę co taka kombinacja pokaże. Dzięki za odzew.
    • Jak już kiedyś wspominałem. Będzie zamrożenie wojny. Pewnie ukraina otrzyma gwarancje bezpieczeństwa tylko od niektórych pańśtw europy. Rosja nie zaatakuje państw NATO. Rosja jest zbyt mocno wykrawiona na wielką kolejną wojne z NATO. Estonię rosja mogla już przejac wiele razy. Nie zrobiła tego. Trump zmusi ukrainę do zrzeczenia się okupowanych przez Rosję ziem. Trump nie chce dawać pieniedzy do worka bez dna. Ukraina nigdy nie odbije okupowanych ziem, wiec sam Zełeński powinen sobie to uświadomić zamiast prowadzić wojnę w nieskończoność.
    • @AndrzejTrg z zabrudzonym wejściem słuszny kierunek  Ale skoro to nie pomogło, to obstawiałbym na uszkodzony port ładowania (a właściwie całą płytkę - w telefonach jest ona najczęściej jako osobny od płyty głównej element). Pewnie może to być i problem z baterią i jej kontrolerem (jest "wbudowany" w baterię, tę wymienną część). To wygląda tak, jakby albo coś nie stykało odpowiednio, albo był problem z komunikacją i "wynegocjowaniem" prądu/napięcia ładowania między telefonem, kablem i ładowarką. Czyli jakaś awaria.   Dlaczego działa na tej jednej konkretnej ładowarce? Tego nie wiem. Mam podobną sytuację na pewnym starym Sony. Ładuje (nie QC, w ogóle  ) się tylko na dwóch konkretnych kablach - i to takich starych no name. Żadne markowe Belkiny, BaseUsy czy Ankery, które też mam, nie działają. Na ładowarki jest trochę mniej wybredny, pod warunkiem, że nie przekracza 5V/2A czyli 10W    EDIT: jeszcze coś takiego znalazłem: https://forum.android.com.pl/topic/366002-xiaomi-mi-9t-pro-ładowarka-qc-4-wskazania-prędkości-ładowania   ------------------------------------------------   Aha, tak poza tematem (bo nie raz mi się zdawało, że coś ładuje nieprawidłowo, a się okazywało, że jest wszystko ok). do pomiaru prądu ładowania polecam Ampere albo AccuBattery. Schodzisz z baterią naładowaniem do niskich %, podłączasz kabel i wyłączasz ekran na parę minut. Potem w programie patrzysz średnią mA z jaką ładowała się bateria (np. 2000 mA = 2A podane na ładowarce jako "output"). To jest też fajny sposób na sprawdzenie czy dany kabel jest coś wart i daje pełną moc ładowarki. Potrzebny jest oczywiście telefon, który "przyjmuje" moc większą niż ładowarka, żeby ją sprawdzić. 
    • Ten benchmark jest z 2017r     Widziałem podkręconą do 3.4GHz 4090 w 1080p extreme  masakracja:
    • Z jednej strony jestem w stanie uwierzyć, patrząc na całokształt tej branży...   Z drugiej ten Endymion to ściemniacz i clickbaiter. Źródła, przecieki i informatorzy z dupy, bez żadnego potwierdzenia. Masa przecieków które okazały się fejkiem.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...