Skocz do zawartości

Gronek31

Użytkownik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Gronek31's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/5)

0

Reputacja

 1. Witam. Posiadam już od 3 lat kartę dźwiękową Asus Xonar Phoebus Solo ale dopiero wczoraj usłyszałem przez przypadek, że słuchawki albo raczej wejście słuchawkowe powoduje szumy. Zepsuły mi się słuchawki, lewa słuchawka ciszej grała. Zwykłe dokanałówki z Sony za 40zł, więc kupiłem nowe ale z tamtymi z nudów zacząłem się bawić. Ściągnąłem z nich te białe osłonki, watki nie wiem jak to się nazywa i co to jest. No i po tym podpiąłem słuchawki z powrotem bo myślałem, że po prostu słuchawki się zabrudziły od wydzieliny z uszu i dlatego nie grały już tak samo. Po podpięciu i założeniu słuchawek zacząłem słyszeć szum. Pomyślałem, że chyba całkiem już padły te słuchawki, ale podpiąłem je pod telefon i nic zero szumu. Zastanawiałem się czy może to przez ogólną pracę wszystkich podzespołów w obudowie i wentylatorów, jakieś drgania występują, tak jak np. mam często w jakiś momentach gry gdzie nie ma limitu fps i powyżej 300fpsów karta piszczy i słychać to wtedy w słuchawkach. Ale zacząłem zagłębiać się w to dalej. Podpiąłem słuchawki pod wejście liniowe gdzie mam wpięte głośniki i nic szumów już nie było. Podpiąłem też głośniki pod wejście słuchawkowe i dałem pokrętło głośników na full, i faktycznie szum był jeszcze mocniejszy. Podpiąłem też słuchawki i głośniki pod wejście słuchawkowe na karcie zintegrowanej, choć tu nie byłbym zaskoczony jakby szumu nie było bo to w końcu zintegrowana, szum też występuje ale słabszy. Teoretycznie na sprawnych i nie rozmontowanych w jakiś sposób słuchawkach szumu nie słyszę i nawet nie wiedziałbym, że coś takiego u mnie występuje gdyby nie ten incydent. Ogólnie chciałbym zapytać czy to w ogóle jest normalne czy to jakaś wada, powinienem ją dać do naprawy? Jest to w sumie moja pierwsza karta dźwiękowa w życiu. 3 lata temu składałem pierwszy komputer za własne zarobione pieniądze więc już nie musiałem liczyć tylko na zintegrowaną kartę dźwiękową, mogłem sobie złożyć komputer jaki chciałem. Nie znam się na karta dźwiękowych czy jakiś innych układach zewnętrznych, jakieś wzmacniacze czy coś. Czy jakieś sprzęty bardziej dla muzyków nie będą miały takich problemów z szumami? Gdybym miał teraz składać nowy komputer to już raczej nie wkładał bym do budy karty dźwiękowej, bo to jednak miejsce, dodatkowe ciepło i jakość tych kart chyba jednak nie jest za dobra. Czy są właśnie jakieś układy zewnętrzne podpinane na USB czy coś, dałoby się wtedy wpiąć taki układ pod PC i konsole od razu?
 2. Pisałem już, że sprawdzałem Malwarebytes ale nic nie wykrył, tzn wykrył wcześniej zanim jeszcze się to Occamy itd pojawiło to próbowałem się pozbyć tego fake binga i coś tam znalazł jakieś 3 pliki dziwne ale chyba nawet nie były do tego binga bo on jak był tak jest dalej. Ogólnie to śmigam na Firefoxie i tam udało mi się jakoś ręcznie usunąć tego fake binga, bo co ustawiałem stronę na google to i tak się otwierał bing. Pogrzebałem trochę w plikach i w ustawieniach firefoxa i pousuwałem wszystko co miało związek z bing i zablokowałem też w firefoxie sam adres bing i jakieś podobne jemu co mi wtedy wyskakiwały. Ale niestety dalej, choć nie używam, jest w Internet explorer bing. Poustawiałem też strony startowe na nowo i co się dało to po blokowałem ale jednej rzeczy w explorer ->zarządzanie dodatkami->dostawcy wyszukiwania jest tam tylko bing i nie da się go nawet usunąć, przycisk usuń jest nieaktywny. I tak w ogóle to jak miałem jeszcze firefoxa zarażonego tym bingiem to bing sam automatycznie podczas uruchamiania systemu włączał firefoxa. Jak już jakoś tam przywróciłem firefoxa do normalnego stanu i myślałem, że się binga pozbyłem to jeszcze czasem się potrafi firefox tak przy starcie systemu uruchomić, czyli tak jakby gdzieś ten wirus binga jeszcze siedział.
 3. Witam. Mam taki problem bo nie znam się na tych wirusach i programach antywirusowych, a wskoczyły mi ostatnio takie powiadomienia w windows defender -> https://photos.app.goo.gl/Adx93yWquvR67KGQ7 W sumie to urodziło się to po tym jak próbowałem pozbyć się (podszywającej pod) stronę bing której nie mogłem i chyba i tak nie usunąłem całkowicie z kompa a jeszcze się nabawiłem tych nowych 😑 tragedia. Na pewnych stronach pisało aby pozbyć się tych Occamy itd to można zainstalować coś jak malwarebytes 14-dniowe premium usunie wirusy ale nawet ich nie wykrył 😕 a pisali na stronie, że on je usunie. Próbowałem to w ogóle usunąć w windows defender ale się nic nie działo klikałem usuń i nic te 2 zostały. Wziąłem też przywróć i poszedłem do lokalizacji pliku ale nie ma tam czegoś takiego jak checkgame.exe Już się boję, że chyba czeka mnie czyszczenie całkowite dysku systemowego i reinstal całego systemu na nowo.
 4. Wracam po małej przerwie. Z siedem prób pisania, proszenia o ustawienie NAT na otwarty nic nie dało. Nie wiem czy oni tak specjalnie chcieli mi wcisnąć ten zewnętrzny adres IP za który muszę płacić 20 zł dodatkowo miesięcznie. Tak czy inaczej nie miałem wyjścia. Problem w tym, że ten zewnętrzny IP już nie powoduje problemów z NAT bo NAT się używa tylko w wewnętrznym, ale i tak dalej na tej stronie https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ wszystkie porty dalej są zablokowane, więc nie wiem co o tym myśleć. Jeszcze mi napisali, że "porty od 21-25, 80, 443 są zarezerwowane do naszych ustawień wewnętrznych." czyli co one i tak będą zablokowane czy co bo zielony jestem nie wiem o co chodzi? Tak jak sprawdziłem już w tym xboxlive to tam się zmieniło NAT na otwarty i to teredo w wierszu poleceń jest NAT:cone Teoretycznie mówili mi, że jeszcze wcześniej były te porty do gry wprowadzone co im podałem ale zaś sprawdzić tego nie mogę więc też nie jestem pewien czy znowu mnie w balona nie robią. W grze dalej występuje ta żółta ikonka wtyczki więc ja już naprawdę nie wiem od czego to jest. Oglądałem na YT gameplay różnych yt/streamerów z R6 i oni nie mają tej wtyczki, nawet dowiedziałem się, że jeden ma właśnie adres IP zewnętrzny, z drugiej strony pomyślałem, że pewnie jak już ktoś się czymś taki zajmuje to internet musi mieć najlepszy jaki może mieć więc adres IP zewnętrzny jak najbardziej. No ale jak widać u mnie jest jeszcze jakiś problem tylko nie wiem gdzie. Chyba muszę pisać do supportu UBI ale wątpię w jakąkolwiek pomoc. BTW Nie wiem czy coś pominąłem ale po wpisaniu w wierszu pleceń komendy ipconfig, wyświetla mi się dalej adres wewnętrzny...?
 5. Okey tylko teraz nie wiem jak mam to rozumieć? Bo zrobiłem na tej stronie https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ "Scan All Common Ports" i mi wyszły wszystkie zablokowane. A sprawdzane jest to domyślnie na adresie zewnętrznym tym IP serwera od dostawcy więc co, oni sami mają całą sieć taką zablokowaną? Jak wpisałem tam swój wewnętrzny to wiadomo też zablokowane. Nie kumam dlatego pytam. I też w sumie gdybym nawet ich poprosił o zewnętrzny adres IP to dalej będzie to samo, będą porty zablokowane, sądząc po tym co teraz jest. Tylko nie będę już miał problemu z NAT bo NAT jest używany tylko w adresach wewnętrznych.
 6. Tak jest u mnie fizycznie tylko nie dają mi dostępu do admina. Kiedyś w R6 Siege jak się wchodziło tryb terrohunt to można było być hostem ale teraz tego nie ma, wrzucają normalnie na serwer i też nie ma tego typu NAT w menu więc ciężko powiedzieć. Właśnie do mnie wczoraj dzwonili i powiedzieli, żeby sprawdzić ale dalej nic. Ogólnie wpadłem ostatnio jeszcze na to całe teredo->https://beta.support.xbox.com/help/Hardware-Network/connect-network/troubleshoot-party-chat Gdybym chciał się łączyć z usługą xboxlive. Pokazywało mi właśnie, że nie może nawiązać połączenia ale przeszedłem ten poradnik i coś tam zaczęło działać ale chyba nie do końca. ->https://photos.app.goo.gl/rgH23LiZQjk9GCNg7 Następnie trafiłem też na to ->https://www.reddit.com/r/killerinstinct/comments/4cvo7c/to_those_of_you_unable_to_resolve_your_teredo/ bo pokazywało mi właśnie, że jest disabled Następnie wykonałem kolejne kroki i w wierszu poleceń wyświetliło mi się przy okazji też coś związanego z NAT ale nie wiem czy to jest ogólny NAT czy tylko odnoszący się do tej usługi xboxlive ->https://photos.app.goo.gl/BBCnSqrsvwxLq6Y36 Bo jest tam właśnie napisane "NAT : restricted (port)" czyli z tego co znalazłem to powinien być: Open, Moderate lub Strict. Tylko tu zaś jest jeszcze coś innego. Ograniczony czyli właśnie taki miałem jeszcze 2 lata temu na radiówce w grze, taki się wyświetlał a jak zrobili co trzeba to był otwarty. Tylko już naprawdę nie wiem co mam tym, aż się tak wyrażę, debilom napisać czy powiedzieć, żeby w końcu ogarneli bo już 3 raz będę do nich dzwonił 😑 Dlatego też pytałem czy da się może w wierszu poleceń wpisać jakieś polecenie typu "show nat type" ale nie wiem nie znam się i szukałem po necie czy jest takie ale nie znalazłem.
 7. Witam. Problem, który opiszę jest trochę złożony bo do końca nie wiem czy NAT jest winny temu wszystkiemu. Na wstępie dodam, że chodzi mi głównie o grę Rainbow Six Siege to w niej występuje problem z połączeniem w postaci takiej żółtej ikonki wtyczki(prawy górny róg) ->https://photos.app.goo.gl/Ez8Rwo1g6LbdyQZM9 Według tego co deweloper gry piszę na temat tej ikonki: "Ikona połączenia: pojawia się wtedy, kiedy gracz doświadcza utraty pakietów lub niestabilności opóźnienia (np. kiedy niektóre pakiety zostają przesłane inną trasą w sieci). Kiedy pojawi się ikona, gracze mogą doświadczać przeskakiwania, odrzucania trafień przez serwer gry i nieprawidłowo indukowanego opóźnienia. Prawdopodobieństwo doświadczania takich zdarzeń jest znacząco większe, gdy ikona ma kolor czerwony." W innych grach może też są jakieś problemy ale są to gry w których problemy z netem nie zaważą na tym czy kogoś pierwszy ustrzelę czy nie. A teraz odnośnie samego internetu. Jeszcze dwa lata temu miałem internet radiowy z wewnętrznym adresem IP i wtedy jeszcze w grze nie było takich ikonek, tylko w menu gry było napisane Typ NAT otwarty, zamknięty, ograniczony. Wtedy też kontaktowałem się z dostawcą aby ustawili NAT na otwarty bo mam problem z grą. Po kilku próbach udało się w końcu i jakoś do tego doszli. Później ta cała radiówka padła i musiałem się zadowolić przez niecałe 2 lata mobilnym z Play na którym nie miałem co narzekać, że coś nie działa bo w końcu to tylko mobilny. Ale w końcu ten sam dostawca internetu co wcześniej radiówki założył w końcu w mojej miejscowości światłowodowy internet. I od zeszłej soboty mam światłowód na razie 300Mb/s na 50Mb/s upl ale nie jest źle. Pingi w speed testach na poziomie nawet 3ms jak się łączy z jakimś serwerem w Polsce i 30ms z serwerem z Francji. Wewnętrzny adres IP. W grze pingi również są w miarę okey ale trochę skaczą tak z 20ms na 40ms i praktycznie co kilka sekund pojawia się ta żółta wtyczka. Co dziwne na mobilnym internecie miałem wyższe pingi wiadomo ale tej wtyczki prawie w ogóle nie było pojawiła się sporadycznie. Oczywiście w grze jest też ikonka odpowiedzialna za ping ale ona w ogóle się nie pokazuje. Martwi mnie tylko jak tu teraz temu dostawcy wyjaśnić co ma zrobić bo nie wiem czy pracują tam dalej ci sami ludzie co wtedy którzy mi ten NAT ustawili na otwarty. W ogóle monter który przyszedł do mnie zakładać ten internet to chyba tylko według schematu był nauczony co ma gdzie podłączyć i co wklepać na kompie bo jak się go zapytałem o ten NAT żeby od razu go na otwarty ustawił to on mówi, że pierwsze słyszy o jakimś NAT. 😑 Tak się rozpisałem a ogólnie chciałbym zapytać gdzie na WIN10 mogę sprawdzić jaki mam typ NAT? Jeśli chodzi o jakiekolwiek konfigurację w routerze to nie ma takiej opcji bo dostawca nie daje mi do routera dostępu. Ewentualnie jeszcze jakieś inne parametry które można by sprawdzić z tym netem co może być zablokowane czy coś. Zastanawiałem się też nad zewnętrznym adresem IP bo może na nim te wszystkie blokady nie będą miały znaczenia bo w końcu jest to łączenie się z siecią bezpośrednio co nie? Nie tak jak na wewnętrznym, który to właśnie funkcjonuje na zasadzie tego NAT i dopiero wysyła do zewnętrznego którym jest serwer (czy jak to się zwie) postawiony w mojej miejscowości. Tylko z tego co czytałem większe ryzyko na ataki hakerskie z zewnętrznym IP. W sumie dzwoniłem już do dostawcy i opisywałem dokładnie cały problem, na następny dzień oddzwonili i powiedzieli, żeby sprawdzić czy już działa. No i oczywiście nie działa.
 8. Witam. Zakupiłem niedawno słuchawki Cooler Master MH751. Przedtem grałem na zwykłych dokanałówkach za 50 zł. Ale widziałem wiele recenzji na temat tych słuchawek Cooler Master MH751 i niektórzy mówili, że nawet lepsze od hyperx cloudów. Ogólnie jestem zadowolony w grach, w muzyce no to nic nie przebije chyba moich Beatsów choć zaś one są na BT i zaś w grach już się nie sprawdzają. Jednak słuchawki do gier to do gier, do muzyki to do muzyki. Ale sęk w tym, że nie wiem dlaczego są dosyć chiche nawet powiedziałbym, że cichsze od dokanałówek. Podejrzenia padają na to pokrętło regulacji głośności na kablu oryginalnym, może nie do końca się przekręca na 100%? Może tak być? Impedancja według producenta to 26 Ohm więc nie są to jakieś muzyczne słuchawki co mają po 250 czy 600 Ohm, bo im więcej Ohm tym lepszy dźwięk ale za to cichsze słuchawki i bez wzmacniacza czy karty dźwiękowej się nie obejdzie. Mam w karcie dźwiękowej możliwość podkręcenia decybeli pod konkretną impedancje ale nawet jest tam podane, że normalny 0dB jest od 0 do 64 Ohm a już później 6dB 64-150 medium i high powyżej 150 Ohm 12dB. Jak sobie to medium nawet odpaliłem, to owszem głośniej grały ale jakość porażka, jeszcze szumieć zaczęły. Może ktoś poleci jakiś dobrej jakości kabel miniJack-miniJack 4pin. Tak wiem google. Przeleciałem tyle ofert i ciężko ogólnie o taki konkretny 4 pin, ceny są różne za 5 zł nawet a są i takie za 20 zł. W paru opinie przeczytałem i niby w oplocie, pozłacany wtyk a przy pierwszym lepszym szarpnięciu się urwał. Z góry dzięki za odpowiedź.
 9. Witam. Do tej pory używam zwykłych dokanałówek podczas grania. Parę razy przetestowałem jakieś gaimingowe słuchawki(np.hyperx revolver, które były strasznie ciasne i ucho grzało się jak w piekarniku) ale, naprawdę dźwięk w dokanałówkach był lepszy od tych gaimingowych. Szukam więc w końcu czegoś po prostu porządnego, nie musi to być jakiś gaimingowy świecący plastik z mikrofonem(tym bardziej, że mikrofon posiadam już taki lepszy pojemnościowy na USB) Znudziły mi się już trochę dokanałówki pod paroma względami. Ogólnie jestem zielony jeśli chodzi o to czy miałby brać np 250Ohm czy 600Ohm, co mi to da w grach i podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Dobrze by było jakby słuchawki były wokółuszne, żeby całe ucho się mieściło, wiadomo wygodne i duże bo ma dosyć dużą głowę, a czy dobra wentylacja to nie wiem bo tu chyba wtedy wchodzi w grę czy są otwarte, zamknięte, choć lepiej by było aby dźwięk był dobrze skumulowany w słuchawce i żebym nie słyszał otoczenia w pokoju. Z góry dzięki za propozycję.
 10. Witam. Jest taki program jak napiprojekt, dzięki któremu wystarczy tylko kliknąć prawym na odcinek serialu i pobrać napisy. Jest tam też opcja pobrania napisów angielskich ale nikt ich do tej bazy napisów nie dodaje. Pytanie mam więc czy jest tez taki program typowo angielski, aby można też pobrać napisy bezpośrednio. Mam na razie jedną stronę subscene skąd pobieram napisy bo są tam od razu jak wychodzi odcinek serialu ale trochę zabawy z tym bo trzeba wyszukać konkretnej wersji, rozpakować i wkleić do folderu z odcinkiem. Napiprojekt od razu dopasowuje do konkretnej wersji tak aby była synchronizacja dobra. Polskie napisy robią dosyć długo a, że angielski znam całkiem dobrze to wystarczy, że będę miał napisy angielskie aby pewne słowa czy zwroty lepiej zrozumieć w formie pisanej, bo amerykanie z tą swoją wymową to różnie mają i ciężką tak ze słuchu czasem zrozumieć co za słowo wypowiadają. Z góry dzięki.
 11. Nie widzę tam takiej opcji. Wcześniej miałem w obudowie standardowe pure wings 3 pinowe i mogłem je też w biosie ustawić na taką temp/obtoty jakie chciałem, nie znam się więc nie wiem czy w końcu 3 pin a 4 pin ma różnicę jeśli i tak je w biosie ustawiam. 4 pinowe można chyba jeszcze z poziomu sytemu wtedy sterować? albo jak mają niektóre obudowy taki kontroler na wszystkie wentylatory. Tak więc też na tych nowych silent wings 4 pinowych jak widać mogę zejść do zera. I ten od chłodzenia też jest 4 pinowy tylko to silent wings 2 starsza wersja więc może jakiś mankament tamtej wersji?
 12. Witam. Mam nietypowy problem, a raczej chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie mogę ustawić wentylatora chłodzenia czyli Silent Wings 3 135mm w biosie na 0%. Tutaj screeny, przepraszam że z telefonu ale nie miałem pod ręką pena.-> https://photos.app.goo.gl/MMbhon29KuALne9g8 Więc tak, podłączone mam 2 140mm sw3 na przód, 1 120mm sw3 na tył i te są podłączone do mobo w wejścia system fan 1,2,3 Bo tylko tyle jest wejść więc 1 120mm u góry obudowy dałem pod wejście cpu2. W sumie wszystko tak jak widać na screenach da się ustawić nawet na 0%(co ciekawe za nim aktualizowałem biosa to mogłem ustawić nawet tą pierwszą kropkę na 50*C-50% i startowało dopiero wtedy, ale po aktualizacji biosu jak tak zrobię to i tak chodzą mimo że jest 40*C więc muszę dawać teraz pierwszą kropkę na 0%) Niestety wentylator od chłodzenia nie chce się zatrzymać, a widziałem na wielu poradnikach, nawet mówił cyt"o nawet się jeszcze wentylator na chłodzeniu nie odpalił bo tak chłodno" Nie wiem czemu tak się dzieje jak widać na screenach czy dam wszystko na 0% czy od 50*C-0% i tak chodzi, da się go jakoś ustawić bo jak widać przy 40% już śmiga na ok.800rpm więc w ogóle dziwne że on chodzi na 500rpm bo to by oznaczało że chodzi gdzieś w granicach 20% a nawet jest często ostrzeżenie na czerwono uwaga bo poniżej 40% mogą nie zachowywać się prawidłowo czyli nawet się nie odpalą. I też w hwmonitor ten od chłodzenia na cpu1 wyświetla się jako cpufan a ten co jest podpięty pod cpu2 jest jako sysfan co też tego nie rozumiem. Chyba, że nie ma w ogóle tematu bo wentyle od chłodzenia mają jakieś zabezpieczenie i chodzą cały czas choć to dziwne by było. Chyba że to wejście na mobo jest jakieś uszkodzone? Ps. Jeszcze zauważyłem, że ten podłączony pod cpu2 co jakiś czas się załącza na kilka sekund na niskich obrotach i wyłącza i tak co chwilę.
×
×
 • Utwórz nowe...