Skocz do zawartości

TheMr.

Użytkownik
  • Postów

    3 329
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Treść opublikowana przez TheMr.

  1. Pod publikę nie, pod politykę tak, żeby wywalczyć narrację ze Ukraina jest gotowa do rozmów, a to Rosja robi problemy. Bo w USA jest przekonanie że jest na odwrót.
  2. Akademiki są pełne i dostać się graniczy z cudem a dużo osób mniej zamożnych właśnie korzysta. Tylko znowu, tam jest posrany regulamin i czujesz się niewolnikiem. Może studio 10-15m2 nie, ale 20-30 to bardziej sensowne “studia”.
  3. Mobilizacja jest szykowana na koniec tego roku i początek 2027 według plotek. Dużo osób mówi że nic to nie da, ja uważam że przeciwnie, może straty Rosji wzrosną, ale przebicie się małych grup które zrobią zamieszanie na tyłach wzrośnie niesamowicie, a z tym Ukraińcy mają bardzo duże problemy. Logistyka jest atakowana dopiero od 2 miesięcy, więc na efekty wymierne trzeba będzie czekać do końca roku przy zwiększonym wysiłku by te ataki zwielokrotnić. Wydaje mi się że Żeleński jest naciskany na użycie balistyków, które mogą mieć słaby współczynnik CEP, i otwarty list to ostatnia deska którą chce podać Putinowi. Być może ukraińskie balistyki będą trafiać w ludność cywilną równie skutecznie jak Rosjanie (z uwagi na słabą celność broni) - tylko to jest dywagowanie.
  4. Niby tak, ale mnie powoli nie obchodzą zachowania NPC czy historia, człowiek się zmienia i jego potrzeby również. W ostatnim roku przegrałem łącznie może 30h, więc jak usiądę to przynajmniej niech mi wypali oczy od soczystej grafiki zwłaszcza jak ma się tego OLEDa. Za mną już wzrosty po 100-300% w 3 miesiące więc człowiek chce więcej z każdym dniem. Jak jedno słowa Trumpa czy CEO potrafi wykręcić 20-50% w dwa dni. Dodatek wygląda jak money grab żeby móc finansować tyle projektów na raz, a że kondycja jest na razie dobra to po co się spieszyć. To że dodatek wyjdzie to była plotka, jak również data. Dodatkowo chyba nikt nie chce robić premiery gry w okienko wydawnicze GTA VI, więc albo musieliby wydać max do września w takim stanie dodatek jakim jest, albo mają czas dopracować. CDPR jest znany z przesunięciami premier więc mnie nie zdziwi.
  5. Szkoda czasu i kapitału na powolne wzrosty jak w USA w jeden dzień można zrobić 20% Z tego co wiem to W4 będzie miał niesamowitą grafikę.
  6. Jako akcjonariusz CDPR, bardzo bym prosił o pompowanie balonika bo trzeba zarobić
  7. Polska prawica jak zwykle popisuje się poziomem historii godnym rynsztoku, a to niby oni mają mieć największą “rację” i odwołują się do historii Ukraińska Republika Ludowa (URL): Proklamowana jeszcze w 1917 roku, ogłosiła pełną niepodległość 22 stycznia 1918 r. Zachodnioukraińska Republika Ludowa (ZURL): Powstała na gruzach monarchii habsburskiej 1 listopada 1918 r., obejmując tereny Galicji Wschodniej, Bukaresztu i Zakarpacia. Konflikt z bolszewikami: Zaraz po ogłoszeniu niepodległości, URL musiała stawić czoła agresji ze strony bolszewickiej Rosji. Słynnym symbolem tej walki była bitwa pod Krutami (29 stycznia 1918 r.), gdzie garstka ukraińskich studentów starła się z przeważającymi siłami Armii Czerwonej. Wojna polsko-ukraińska: Ogłoszenie niepodległości przez ZURL doprowadziło do wybuchu krwawej wojny z odradzającą się Rzecząpospolitą. Walki o Lwów rozpoczęły się 1 listopada 1918 r. i przerodziły się w długotrwały konflikt o granice.
  8. Mi po paru miesiącach już struktura RGB nie przeszkadza. Tylko dla tej opcji raczej bym nie kupował nowego monitora za 3800-4500 zł z segmentu premium.
  9. Słabo się zestarzało bo ktoś pisał że długo nie będzie OLEDa 24 cale
  10. Produkcja ciężarówek jest oceniania na ~320 dziennie. A zawartość ciężarówki jest równie ważna. Oby to rozkręciło się do jeszcze lepszych wyników.
  11. Jeśli to wejdzie to po prostu wow. 😮.
  12. Dalej się małpy nie uczą.
  13. Dwie małe kontry, może nawet trzy. Takie większe. Zaporoze, Oleksandrivka i Hulajpole te kierunki. Dwie jeszcze mniejsze to Lyman/Yampil i na północ od Kupianska. Ukraińcy powoli przejmują przewagę operacyjną ponownie od 3 lat. Średniego zasięgu drony robią spustoszenie w logistyce Rosji. Od początku kwietnia Ukraińcy zdołali wyeliminować 5-10% transportu, a prawdopodobnie do końca lata uda im się dobić do 25-30% na kierunku Zaporoskim. Do tego jeszcze dojdą balistyki, Gripeny na początku 2027, i zwielokrotnienie produkcji obecnych systemów. Powoli nie widzę tego jak Rosjanie mogliby to zakończyć, bo mogą stracić nawet Donbabwe w tym tempie. Płaczę ruski.
  14. Piłsudski wbił nóż w plecy UNR i pozwolił komunistom wybić Ukraińców A przy okazji nasza armia wybiła 20k Ukraińców, zamiast razem wybić komunistów
  15. Jak dobrze że my nie wychwalamy Piłsudskiego, mordercy tysiąca opozycjonistów, koordynatora zamachu stanu i osoby która skazywała na swoisty gułag przeciwników A nie, czekaj, Polacy to nieskazitelny naród
  16. Przypominam że podczas podobnych turbulencji rynkowych, ekipa dobra zmiana miała problem by utrzymać się w celu 3.5% inflacji, a ceny ropy przekroczyły poziom wojny na Ukrainie z 2022 roku, jak również czas brak dostaw. Niestety mimo tego że nasza gospodarka jest obecnie silna, mimo wydatków i zadłużenia (które będzie rolowane co roku), nadal ludzie będą wybierać prawicowe miernoty do rządzenia.
  17. Zbiorą kapitał na kolejne lata, nie będę bardzo zdziwiony cena 149-199 zł
  18. Nie rozumiem teorii o zabiciu Geralta Nawet nie potrzeba go zabijać, tylko żeby był jako NPC jak Vesemir, a może nawet jako postać poboczna. Geralt jako jeden z nielicznych już Wiedzminów posiada masę wiedzy, zwłaszcza od Vesemira, ze świecą szukać takiej osoby w uniwersum.
  19. Kupuj plotki, sprzedawaj fakty. Kupiłem 30 akcji po 236 wiec dla mnie promocja dnia, cel to nadal 280-300. A co do samego dodatku, jak każdy, kupi się, pogra, zero oczekiwań. Od roku wolę grać na giełdzie bardziej aktywnie niż w gry.
  20. Mam obok nadal IPSa i oprócz faktycznie ciemniejszych miejsc to odbiór obrazu nie powiedziałbym że jest przepaść, jest lepiej. Czy dałbym 4x więcej niż za IPSa? Nigdy. Czy mając wybór między 500 zł za IPS okazjonalnie grając a 1500 za OLED, również bym nie wybrał OLEDa. Szkoda 1000 zł.
  21. Przypominam że USA jest number 1 w PKB, a drogi u nich się sypią, metro pamięta lata 70, coś na miarę PKSu to skansen, mają rekordowy dług do właśnie PKB i ogólnie nie dbają o “kluczowe sprawy mające wpływ na życie obywateli”. No ale za to mają bardzo dużo miliarderów. masz PKB per capita, masz wskaźnik HDI, masz PKB nominalne. Żadne z wymienionych PKB nie jest kreatywną księgowością co implikuje jeden z bohaterów.
  22. PKB to nie kreatywna księgowość. Rolowanie długu, chowanie pieniędzy za budżet, to kreatywna księgowość. Nie oczekuję by typ z inteligencją bakterii by zrozumiał.
  23. “Nikt nie wróci do upadłego państwa”.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...