Skocz do zawartości

skunRace

Użytkownik
  • Postów

    453
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

1 249 wyświetleń profilu

Osiągnięcia skunRace

Bywalec

Bywalec (3/5)

556

Reputacja

  1. Zamiast czarnych eksperymentów, wystarczyło zrobić samuraja i tą Shinobi do wyboru. Wszyscy zadowoleni z długo wyczekiwanego AC w Japonii i pewnie hit bez żadnych kontrowersji, ale "This is France".
  2. @VRman, @Doamdor chwalił Zotaca Solid (cena, wydajność chłodzenia). Ten AMP Extreme Infinity wygląda identycznie, tylko z większym RGB. Może się też okazać, że ma więcej ciepłowodów i będzie trochę lepszy od Solida, bo teoretycznie AMP Extreme ma byc topowy od Zotaca, ale na pewno nie gorszy od Solid.
  3. Asusa odrzuciłbym z miejsca. Po pierwsze za to jakie mają podejście do klienta. Dawali gówno paste nawet do topowych Strixów. Dopłacasz specjalnie do takiej karty, żeby mieć cicho i chłodno. Gdy Hot Spot zaczyna dobijać ponad 90 stopni, wentyle szaleją i karta już nie jest cicha i chłodna serwis Asusa stwierdzi, że do 105 stopni wszystko jest w porządku. Po drugie możliwość grających cewek chyba największa nawet w najdroższych Astralach. Podobno teraz kładą ptm, ale dla zasady za to co robili Asusa bym nie kupił, ale to tylko moje zdanie
  4. Ale bierz pod uwagę, że te temperatury pamięci jak na pamięci są bardzo w porządku i to po OC. Ja pierwsze co to testuje kartę po wyjęciu z pudełka dopiero później porównuje do UV, czy UV+OC żeby mieć porównanie. głównie chodziło mi o kulture prcy, czyli rpm wentyli, a temperatura pamięci nie ma wpływu na rpm, dlatego pisałem żeby wrzucić najpierw testy karty z pudełka. Trzeba trochę poczekać, 4070Ti też trzymał cenę długo po premierze. Ja akurat wole trochę dopłacić i jestem zwolennikiem kart, które mieszczą się w przedziale 1100-1300 rpm, takie 2000rpm już jest dla mnie nie akceptowalne, choćby nie wiem jak wentyle były ciche. Quake 2 RTX nie jest żadnym rzeźnikiem, po prostu po odpaleniu bierze tyle prądu ile najbardziej wymagające gry. Serwisy takie jak techpowerup testują karty podczas maksymalnego poboru. W Twoim przypadku 300W. Dlatego nie ma sensu wrzucać testu karty po UV, tylko najpierw kompletny stok, dopiero później kombinacje i wtedy realnie możemy dane chłodzenie porównać do innych. Chłodzenie sprawdza się przy maksymalnym poborzr prądu na karcie. Furmark przy Quake 2 RTX nie ma nic do tego. Włącz sobie byle jaką grę z RT i będziesz miał to samo. Nawet nie z RT, wysłałem linki wyżej, gdzie bez RT karta leci w opór. Nie wiem od ilu lat kierowałem się testami akurat techpowerup i zawsze, ale to zawsze temperatury w przewiewnej budzie zgadzają się i kierowałem się zakupem dzięki tym testom. Dlatego chciałem porównać typowy stock przy 300W z Ventusem Nie jest żadne zarzut, dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami, bo i tak można wyciągnąć wnioski. Chodziło mi, tylko o to, żeby najpierw wrzucić prawdziwy stok i dopiero później UV itd.
  5. Bez UV Alan Wake 2 byle pierwsza leśna miejscówka, czyli większość gry 270W+, Silent Hil 2 w lesie to samo. A Plague Tale Requiem praktycznie cały czas leci pod 280W i to wszystko bez RT. Nie mam już tych gier zainstalowanych, żeby porobić screeny. Niech będzie, że ciśnie bardziej Tu nie chodzi o to te 10W, bardziej mi chodzi o to, że można sobie łatwo i szybko sprawdzić jak chłodzenie będzie się zachowywało w najbardziej wymagających grach, czy miejscach. Zamiast pobierać 100GB gry, mamy malutkie Quake 2 RTX Demo jako świetny benchmark. A czy to będzie 275W, czy 285 wielkiej różnicy nie zrobi.
  6. Szczerze to nie dociska bardziej niż najbardziej wymagające gry. Pamiętam jak kupowałem kartę to testowałem ją właśnie w Quake 2 RTX, A Plague Tale Requiem i Alan Wake 2 i chłodzenie wypadało tak samo. Plus, że Quake mało zajmuje i można go traktować jako benchmark do chłodzeń, zamiast pobierać całe gry Dlatego właśnie prosiłem stronę wcześniej, żeby zrobić taki test bez żadnego uv i przed położeniem ptma, żeby porównać Inno3D 3X do odradzanego Ventusa. Tutaj karta przy mocnym uv 0.88V i 250W wypada jak wypada, więc śmiało można powiedzieć, że jakby @Lameismyname zrobił taki test na karcie po wyciągnięciu z pudełka, wypadała by praktycznie tak samo jak Ventus. Przypomnę, że Ventus przy 300W ma 70 stopni i 2400rpm. Tutaj przy uv mamy 69 stopni i 1940rpm. Niestety to chłodzenie nie jest dużo lepsze niż przy 200 watowym RTX 4070, Ventusowi dali jeden ciepłowód więcej a dzieli je 100W, więc wygląda to tak jak wygląda.
  7. Ale, że na Youtubie pooglądam ? Czy ogólnie świat pooglądam ? Bo jak już gram w grę która sprawia mi przyjemność, a jest taką perełką o której mało wiedziałem to szkoda lecieć po łebkach.
  8. Na razie dopiero jestem w Watykanie to jeszcze nie zdążyło się znudzić Mam obawy, że jak tak zrobię i przejdę fabułę to już nie będę miał motywacji żeby wracać do lokacji i robić tam choćby te zadania poboczne, czy raczej nazywa się to zlecenia. Na razie jestem dopiero w Watykanie i planowałem w to zagrać tak jak gram w RPGi. Czyli robię wszystkie poboczne najpierw i na końcu główne i fabułę do przodu.
  9. Jak karta wygląda pod pełnym obciążeniem bez żadnego uv ? Bo tutaj jest tylko 250W i 1.03V żeby można było sobie porównać do innych tańszych kart typu Ventus. Lepiej testować chłodzenie na Queke 2 RTX Demo ze Steam.
  10. Indiana Jones i Wielki Krąg zacząłem kilka godzin temu, ależ to się cudnie zapowiada. Coś czuje, że będę tu lizał ściany i spędzę trochę godzin
  11. skunRace

    NVIDIA RTX 40x0

    @MarcoSimone daj później znać jak to się zakończyło. Może się pkaże, że jeszcze jakąś 5070Ti/5080 wyrwiesz
  12. Tak jak pisałem termopady będą jak nowe, uv robię zawsze, bo dlaczego mam nie mieć jeszcze chłodniej i ciągnąć mniej W.
  13. Zamiast tracić 5 godzin trzeba było wklepać w google
  14. Nie pamiętam, ale znalazłem taki filmik i da się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...