Skocz do zawartości

sideband

Użytkownik
  • Postów

    3 603
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez sideband

  1. W dniu 16.04.2026 o 18:23, wahoo napisał(a):

    No dobra, ale czy ktoś faktycznie próbował chociaż pójść za radą @leven i wyłączyć wszystkie czary-mary voodoo oraz wrócić na stock z ustawieniami przed przewalaniem wszystkich możliwych sterowników? Każdy popodkręca i poundervoltuje ile się da, a później cięgi zbierają programiści, którzy zazwyczaj są temu wszystkiemu najmniej winni.

    Bo ja też miałem konfigurację stabilną od x lat na 100% (tak mi się wydawało). Działało wszystko, zawsze i wszędzie, tylko jedna nieszczęsna FIFA 23 się wysypywała do pulpitu z błędem sterownika nvlddmkm. Przeszukiwanie internetu dało wiadome rezultaty - gra jest zbugowana, nowe sterowniki są do d..., EA to partacze, nvidia nie umie napisać sterowników, MS i Windows to dziady.

     

    U mnie problemem było zbyt niskie napięcie VCCSA. Podniosłem do 1.2 i problem zniknął :cool:

    To nie ma nic wspólnego z OC czy UV ;)

    Dużo osób ma ten problem nowy build Win11 + nowe stery ;) Wrzucają starsze i problem znika, ale niektórzy prostych rzeczy nie potrafią zrozumieć.

    Nie ma stabilnego kodu w systemie tylko non stop grzebanie to robi swoje.

    Tak samo mogę powiedzieć, że NV już zlała temat sterów Win10 od Blackwella. Na wszystkich sterach do Blackwella na Win10 miałem po czasie artefakty w przeglądarce i blackscreeny. Na Win11 21H2 to samo, ale na 22H2 nagle spokój ;)

    W tym roku i tak koniec wsparcia dla Win10 ;) 

    Generalnie jakość sterów od NV mocno podupadła właśnie wraz z premierą Blackwella ;) Takie są fakty.

  2. Godzinę temu, Phoenix. napisał(a):

    Oby premiera byla w tym roku :D 

    Wszyscy trzęsą nóżkami przed GTA6 to różnie może być. Obym się mylił, ale może być 2027.

    Tombik, który miał pojawić się w 2026 już przesunięty na 2027 ;)

  3. 20 minut temu, DarkeVo napisał(a):

    @Lameismyname no ciekawe co wyjdzie z tego, ciekawe czy to pojedynczy przypadek czy bedzie cos na rzeczy. W sumie to ten gigabyte, asus i lg są na tej samej matrycy a może i reszta gratów a tylko obudowy monitora są inne. I tak jak piszesz lepiej już asus bo jednak rok gwarancji wiecej

    Do wiesz się jak rozbierzesz wszystkie ;) 

  4. Widziałem jeszcze resztki starego topnika przy pamięciach co nie ma szans by to wyszło z fabryki w takim stanie.

    Poleciał POK by poszło mu wpięty zaznaczyłem by ściągnęli od niego kasę :lol2:

    Na tyle był bezczelny, że opowiadał o nagranych filmach z 3dmarków, a później niczego nie dołączył.

    A wystarczyło wystawić ją jako uszkodzoną tylko licytacja skończyłaby się na 100zł zamiast 600zł.

    Co do wypiekania na szczęście tutaj nie było pieczenia. Wypiekane karty często są już nie do uratowania ;)

  5. W dniu 26.03.2026 o 09:12, blabla123 napisał(a):

    Dawno nie widziałem XT więc pozwolę sobie tutaj wrzucić dla zainteresowanych.

    https://allegrolokalnie.pl/oferta/retro-karta-graficzna-asus-radeon-ati-radeon-hd-2900-xt-stalker

    Radze unikać tego janusza biznesu okazało się, że 2900XT przyszła oczywiście niesprawna.

    Podziałała dosłownie 10min i to co zobaczyłem w środku to już wiedziałem, że janusz przygotował kartę by podziałała na chwilę.

    Wszędzie nie fabryczne stare termopady z klejem i na rdzeniu grubszy pad z klejem by docisnąć mocniej rdzeń by złapało styk :lol2:

    Oczywiście majster wypisywał same bzdury bez żadnego realnego dowodu sprawności karty pod obciążeniem ;)

    Zapewne skończy się POK i pełnym zwrotem kasy, ale tak czy inaczej nie polecam takich januszy.

    Ps. karta oczywiście do ogarnięcia, ale zajmie to sporo czasu i pracy przekulkowanie wszystkich pamięci i rdzenia.

    • Sad 1
  6. 1 minutę temu, PaVLo napisał(a):

    Jak najbardziej warto dopłacić do DP 2.1, zwłaszcza, że monitor kupujesz na kilka lat, a w tym czasie zmienisz GPU na takie, które będzie obsługiwać DP2.1 i będziesz w domu.
    Co do MSI, to nowy model ma kolejną generację matrycy z True Black 500, bardziej odporną na zarysowania i dużo mniejszym fioletowym odcieniem na ciemnych scenach w jasnym pomieszczeniu (bardzo skrajne przypadki używania). Oprócz tego oczywiście DP2.1 oraz nowe techniki oszczędzania panelu. Zresztą podawałem wyżej linki do pierwszych recenzji i tam ładnie opisali ten model.

    Ja jestem zdecydowany na tego MSI, bo miałem przez chwilę modem 321URX 32" i na prawdę zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie.

    Akurat dopłata do DP2.1 jest mocno dyskusyjna w tym momencie, ponieważ nikt w praktyce nie zauważy straty jakości obrazu po włączeniu DSC.

    Już pomijam ograniczenia związane z kablami przy DP2.1 80Gbps ;)

  7. Większość fabrycznych radiatorów na pamięciach to porażka i nawet chiński radiator za 30zł jest lepszy ;)

    V-color Manta 8200Mhz nawet na lajtowym napięciu po zmianie na tanie chinole to okolice ~10stopnie mniej.

    Nawet w czasach taniego ramu to były drogi model, ale i tak radiator efektywnie odprowadzał ciepło tylko z jednej strony PCB.

    Poza tym te radiatory muszą specjalnie przygotowane pod dany model, ponieważ przy RGB diody i inne podzespoły mogą skomplikować montaż lub wręcz uniemożliwić.

    Także w moim przypadku pozbyłem się całej drobnicy z PCB, która odpowiada za RGB :E

    Pamięci nie są aż takie drogie, że nagle nikt nic przy nich nie robi ;)

  8. 6 minut temu, Tomek_ITH napisał(a):

    Podobno robili klasycznego openworlda ale projekt poszedł do kosza i teraz ma być coś bardziej liniowego 

    To raczej kit tym bardziej, że to co wyciekło to pre alpha/alpha Exodusa ;) 

    Jeszcze wczoraj był gameplay na YT ;)

    • Upvote 1
  9. 7 minut temu, Send1N napisał(a):

    Narzut wcale nie jest większy w przypadku sterów amd względem nv od dłuższego czasu, to już sobie chyba sam wymyśliłeś, połączenie cpu amd z gpu amd tez nie jest żadnym problemem tym bardziej że miałeś dobrze zbalansowany sprzęt (7800x3d + 9070xt)

    Pewnie nadal jest i to samo tyczy się braku wsparcia dla MT w DX11. Także nawet jak problemy są to dotyczą API do DX11 i OpenGL ;)

    • Upvote 1
  10. 33 minuty temu, hubio napisał(a):

    O 4080Ti to jak pytałem to raczej z parę lat temu, a jak niedawno to przejęzyczenie. Cały czas czekałem na 5080Ti, ale jej prawdopodobnie nie będzie. I tak - zgadza się do tych gier co gram wystarcza mi 3080Ti i jestem z niej mega zadowolony pod każdym względem, ale obecnie zaczynam zabawę z Ai i tu już większy VRAM dużo daje także.... 

    Czyli nie dawno :E Jak ktoś potrzebuje kupuje i nie pyta ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...