Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Hej wszystkim :)

 

jestem w trakcie wymiany jednostki lub upgradu poszczególnych części - niestety zatrzymałem się w 2019(obecny PC) jeśli chodzi o obecne podzespoły. Poniżej obecna konfiguracja:

 

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6 GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 3X 8GB GDDR6 (GV-N207SGAMING OC-8GD)

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESEK)

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX)

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (ASX8200PNP-512GT-C)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 (SPC154)

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black (kupiona w 2014)

 

Tutaj pojawia się pytanie - czy warto zmieniać pojedyncze części czy może już wymienić wszystko a stary PC sprzedać? PC w większości będzie wykorzystywany do gier( w szczególności CS2 na rozdzielczości 2k + pojedyncze nowe tytuły). Budżet to około 9k PLN z ewentualną dopłatą, obecnie zastanawiam się czy nie zostawić GPU(nie wpływa na wyniki w cs2) i zmienić AM4 na AM5 z ryzen 7 9800x3D.

 

@edit:

Monitor 144HZ 2K - prawdopodobnie przejdzie jako dodatkowy, nowy 240/360 hz

Nie zależy mi na RGB - jeśli nie zmienia ceny to jest ok

Zastanawiam się nad zamianą wiatraka na AIO co zapewne przełoży się na zmianę obudowy - wstępnie Lian Li O11D

 

Edytowane przez Ad1k
Opublikowano

To zostawiłbym póki co GPU  + zasilacz(przed zmianą karty powinien wystarczyć?) a resztę wymienił:

CPU + płyta główna + ram + chłodzenie (jakieś aio ma sens?) + większa obudowa(fractal) + większy ssd -> tak 4-5k PLN, jesteś w stanie coś dobrać na intel/amd @Dirian?

Opublikowano

Wracam jednak do starej koncepcji, komputer będzie stał w takim miejscu że i tak lewa strona nie będzie widoczna więc jakiekolwiek okno nie jest mi potrzebne - lubię wykonanie fractala ale jeśli jest coś ciekawego do zaoferowania to chętnie przejrzę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Demagogiczne porównania można zrobić wszędzie, jak np. z WOŚP i Niemiecka Pomoc Zimowa - Winterhilfswerk... Trzeba zadać sobie pytanie - jakie zdania wykonuje ICE oraz czy ludzie interweniują w ich działaniach? Dlaczego policja często jest nieobecna? Oczywiście możesz próbować pokazać pod jakim względem porównanie do Sturmabteilung jest trafne...   Sam wiem, że Trump w naciągany sposób powołał tą organizację, ale widząc jak policja działa, a raczej nie działa lub nie pozwalają im robić swoje w niektórych stanach to nic dziwnego, że musi mieć federalną organizację. Gdyby nie było źle to Trump nie miałby pretekstu do zrobienia czegoś takiego... Podobnie z aferą somalijskich placówek opiekuńczych, medycznych, edukacyjnych itp... To miało taką skalę, że musiało być za przyzwoleniem rządku.
    • Ok dzięki Ciężka sprawa bo opinie strasznie podzielone w internecie. Jedni piszą że 3440×1440 w 45 calach to pixeloza, inni że w grach tego nie widać. Znów w 5k jedni że 5090 nie daje rady, inni że spokojnie bo dzisiejsze AAA mają dlss itd a starsze działają dobrze na np 5080. Chyba muszę przetestować na sobie wersję 5k i samemu zdecydować
    • Strasznie dużo piszesz, szkoda że wszystko bez sensu.       Nom, bo usprawiedliwiania egzekucji człowieka jest nieakceptowalne w moim świecie. I nie ma tu znaczenie jakiego prodejścia próbujesz. A oczywiście to jest podejście pro MAGA.  Cały czas pojawia się argument broni. To ma prawo nosić czy nie? Jak ją nosi to mogą go zastrzelić? Bo tak wychodzi z argumentów pro magowców. Wiesz z czego słyną MAGA? Z bezdennej głupoty. Potrafią wymyślić każdy argument. Przykład zmyślonego argumentu wyżej.  Nie widać, ale wiem, że jakiś głupinfluencer wmówił ci, że widać.  Wow, to pierwsza taka "ostra" krytyka ICE na jaką się zdobyłeś. Ale wcześniej trzeba było było napisać 6-7 bzdurnych postów.    Tobie wystarczą filmy głupinfluencerów     Fajne to AI co pisze za ciebie posty         Wspominasz o tym bo to żałosny whataboutism.  Zdecydowanie lepiej rozumien niuanse niż Ty, bo ty si ich czepiasz jakby one zmieniały cały obrqaz sytuacji, a tak nie jest. Gadanie o "niuansach" jest skrajnei niemerytoryczne. Do takei samo pieprzenie jak o "przekazie".   To wszystko nie ma znaczenia. Sytuacja była prosta. Gość leży na ziemi, rozborojny, przytrzymywany przez 5 funkcjonariuszy, a 6 w niego wypróżnia magazynek. Cała otoczka nie ma znaczenia w tym wypadku. Bo nie zmieniła tego co się stało. I   I znowu brednie o kapitolu - whataboutism.    Ty sobie zdajesz zupełnei inne pytanie: CO MOGĘ ZNALEŹŹ/ZMYŚLIĆ żeby usprawiedliwić to co się stało?  I oglądasz filmy magowskich głuinfluencerów i trzyamsz się tego jak maminej spódnicy udając, że upupianie się tymi filmikami dla maga to "samodzielne myślenie", "badanie niuansów", "szukanei przyczyn". Nie. To zwykły coping, który pozwala ci dalej popierać MAGA.    Nie ma miejsca na jakiekolwiek usprawiedliwianie zamordowania rozborojonego, obezwładnionego mężczyzny, który im nei zagrażał. Skoro tego nie rozumeisz, to zgodnie z teorią wrzuconą przez kalderona nie ma szans, abyś zrozumiał. Gdyby to był koleś pro-MAGA to byłaby odmienna sytuacja    Prwnie też byś obwiniał Policję wtedy.  Ale nie Trumpa.  Albo raczej ty transformujesz się w typowego magowskiego rednecka   Przestań ogladać filmiki magowskich głupinfluencerów i udawać, że to "samodzielne myślenie".  
    • Ja prd jak już nie ma się o co kłócić na polskiej scenie politycznej to kłócicie się która ręka jak wystawała gdzieś daleko za oceanem...  Jaki to ma niby mieć wpływ na codzienne życie w Polsce? Jaki wpływ na to ile się zarabia, jak długo czeka na lekarza, do jakiej szkoły chodzą dzieci i jakie podatki się płaci? Wyborcy sobie wybrali Trumpa. Wyborcy nienawidzili imigrantów. Trump realizuje dokładnie to co mówił w kampanii. Niech sobie sami Amerykanie to ogarniają.    Jeśli chodzi o tortury to są znacznie gorsze w Korei Płn. Może tak dla odmiany podyskutujmy dlaczego Polska i NATO nie wyśle tam wojska żeby ocalić ludzi.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...