Skocz do zawartości

Gigabait GA-FP45T-UD3P


finger66

Recommended Posts

Hi 

Mam prozbe o pomoc :-)

Mam w domu starego kompa z plyta GA-FP45T-UD3T (gniazdo775) Podobno jest to niezla plyta :-) 

Wiem ze nie jest to plyta pierwszej mlodosci ale mam pytanie jaki procesor moge wlozyc na nia by ja wymakosowac i jaka karte graficzna  byscie mi polecili by ten komp dostal skrzydel (mysle  o kupnie tych rzeczy z rynku wtornego) :-) z pamiecia RAM dam sobie rade :-)

Ten komp ma  isc na prezent dla chlopaka co lubi grac :-P  

Jestem zielony raczej w te klocki wiec prosze o pomoc :-D

pozdrawiam 

Edytowano przez finger66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyjątkowy model MOBO GA-FP45T-UD3T.

 

Możesz wpakować dobre CPU:

- Core™ 2 Quad Q9xxx powyżej ~100zl

- Core™ 2 Extreme QX9xxx za około ~65zl

- Core™ 2 Quad Q8xxx za około ~45zl

- Core™ 2 Extreme QX6xxx za około ~75zl

Najlepiej wypada Core™ 2 Extreme Q9xxx bo są tanie i dobre.

Tylko nie wiem czy pójdzie np: Intel Xeon E5420 albo Intel Xeon E5430 albo Intel Xeon X5450

Pamięci DDR3 1333mhz Elpida/Hynix/Geil są tanie.

GPU można nówkę GT1030 za ~200zl,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, finger66 napisał:

Dzieki dzieki :-) jako laik :-) spytam sie -co to znaczy wyjatkowy model tej plyty :-D

 :-D 

Bardzo rzadko widzę ten model GA-FP45T-UD3T i dlatego traktuję jako Unikatowy/Elitarny/Wyjątkowy model [bardzo rzadki].

Były po prostu Limitowane.

 

GA-FP45T-UD3T to już jest wysoka liga prawie jak Legendarna ASUS X48 RAMPAGE Formula/Extreme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, finger66 napisał:

Oki kto by pomyslal :-) dzieki za info zaczne sie rozgladac za CPU i GPU :-)

acha jeszcze jedno pytanie ! wyczytalem w necie przy tej plycie DDR3 2200+ (super szybkie pamieci ?) jak sie to ma do sugerowanej przez ciebie DDR3 1333 i jakie to ma znaczenie ?! :-D

Jest taka możliwość DDR3 2200+ ale to już OC Ram [inaczej Overlocking Ram]. Lepiej kupisz normalne Ram'y DDR3 1333 bez kombinacji a może ci uda ustawić w BIOS'ie OC RAM np. 1333mhz na 1600mhz to też będzie SUKCES.

 

DDR3 2200+ leci na wysokich napięciach to lepiej odpuść sobie [na pewno powyżej v1,7] - odradzam.

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, finger66 napisał:

Nie mam zielonego pojecia jak co z tym przestawianiem :-/ wiec wole nie ryzykowac jakimis problemami :-) wstawie na te plyte dobre CPU i GPU zwiekrze pamiec DDR i mam nadzieje ze dzieciakowi beda przez jakis czas te nowe gry chodzily :-)  dzieki za pomoc i pozdrawiam !

Lepiej minimum 8Gb Ram'u.

Jeśli Nowsze/Nowe gry - najlepiej by było GTX1050/Rx460/Rx560 ale ceny poszły do góry.

Pisałem wcześniej GPU do ~200zl to lepiej wziąć GT1030.

 

Jaki masz PSU? [czyli zasilacz].

 

Chłodzenie do CPU np:

Enermax N31 ETS

SPC Fera Pro He1224 [Używany ale możesz Fan wymienić na Nowy]

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyczytalem w necie ze 8Gb to raczej minimum by cos nowszego poszlo ja nastawiam sie na 12Gb bo z tego co wyczytalem to na plyte moze wejsc 16 Gb :-) karte poszukam te przez ciebie sugerowana :-) ale procesor- tego tyle jest ze sam nie wiem Core 2 Extreme QX9xxx czy Core 2 Extreme QX9100 rozni sie znacznie od np Core 2 Extreme QX9650 bo cenowo jest roznica :-D  ale chcialbym by ten komp po wymianie w/w podzespolow chodzil przyzwoicie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, finger66 napisał:

Tak wyczytalem w necie ze 8Gb to raczej minimum by cos nowszego poszlo ja nastawiam sie na 12Gb bo z tego co wyczytalem to na plyte moze wejsc 16 Gb :-) karte poszukam te przez ciebie sugerowana :-) ale procesor- tego tyle jest ze sam nie wiem Core 2 Extreme QX9xxx czy Core 2 Extreme QX9100 rozni sie znacznie od np Core 2 Extreme QX9650 bo cenowo jest roznica :-D  ale chcialbym by ten komp po wymianie w/w podzespolow chodzil przyzwoicie :-)

Lepiej kupisz tańszy QX9xxx

Wystarczy ci Q9xxx np. Q9300/Q9400 bo są tanie i dobre.

 

Jeszcze np:

Xigmatek HDT S1283 [Używany]

ASUS Triton 78 [Nowy tylko Uszkodzony Fan wymienić na Nowy Fan 12 z PWM]

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...