Skocz do zawartości

Komp nie włącza się


Gość Łukasz

Recommended Posts

Gość Łukasz

Witam
Mam kłopot z komputerem. Dzisiaj po podłączeniu dysku do kompa sprzęt nie chciał się uruchomić. Po wciśnięciu przycisku na obudowie, wentylatory krecą się tylko przez chwilę. Podłączyłem drugi zasilacz i sytuacja jest taka sama - wentylatory kreca się przez moment. Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz

Płyta Asus PCIe2. 0x16

Karta GTX750TI
ZASILACZ SILENTIUMPC VERO L1
RAMM 2x4gb ddr3 kingstomm
ZASILACZ wg mnie jest sprawny. Po podłączeniu dwóch innych zasilaczy komp zachowuje się dokładnie tak samo. Wiatraki na karcie, procku i w zasilaczu ruszają tylko na moment. Po odpieciu wszystkiego (dysków, DVD a później samej karty) efekt jest identyczny. Podociskanie podzespołów też nie pomoglo

Dodam że kondensatory na płycie wydają się być nienaruszone

ZASILACZ po podłączeniu na krótko uruchamia się. Wymieniony zasilacz na drugi daje taki sam efekt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi
15 minut temu, Gość Lukasz napisał:

Z ramem już próbowałem. Nie pomaga. A pytanie odnośnie podpięcia na pająka, w czym to może pomóc? Na pająka tzn ze bez obudowy? 

tez nie wiem o co koledze wyzej chodzi :D

sprawdz z innym ramem.

jeśli to nie pomoże to płyta lub procek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz

Wszystko wydaje się być ok. Gniazda są nienaruszone. Próbowałem uruchomić go jeszcze na krótko omijając przycisk,,Power,, ale to też nic nie dało. 

Ręce mi już opadają. Wg mnie płyta lub procesor ale nie jestem w stanie sprawdzić procka ponieważ poprzedni nie pasuje do aktualnej płyty... Chyba że ma ktoś pomysł na stwierdzenie co padło w jakiś inny sposób? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Korothi
18 minut temu, Gość Lukasz napisał:

Wszystko wydaje się być ok. Gniazda są nienaruszone. Próbowałem uruchomić go jeszcze na krótko omijając przycisk,,Power,, ale to też nic nie dało. 

Ręce mi już opadają. Wg mnie płyta lub procesor ale nie jestem w stanie sprawdzić procka ponieważ poprzedni nie pasuje do aktualnej płyty... Chyba że ma ktoś pomysł na stwierdzenie co padło w jakiś inny sposób? 

ciezko stwierdzić. ja bym wszystko rozłączył i podłączył jeszcze raz dokładnie.. jak masz beeper to wyjmij ram lub cpu i uruchom i zobacz czy zapiszczy i sprawdz w necie jaki kod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz

Głupio mi się przyznać ale okazało się że jeden kabel, chyba 12 pin nie był podłączony do płyty głównej. Nie mam tylko pojęcia jak on się odpisał skoro przy nim nie majstrowalem.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc. Jestem przekonany, że dzięki Waszym radom nauczyłem się czegos

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...