Skocz do zawartości

Zestaw do oceny


Korsak

Recommended Posts

@Korsak W pazdzierniku to juz pewnie kupisz nastepce 2080S, kwestia za ile. Ogolem za te pieniadze na pewno kupisz wtedy bardziej wydajna karte. Nowe Ryzeny maja wyladowac do konca roku. Do tego czasu powinny tez wjechac nowe Intele z PCIe 4.0.

 

NH-D15 - jesli widzisz sens krecenia tego procka, dobry wybor. Jesli nie, wzialbym Dark Rocka 4 Pro, bo bez OC wydajnosc zaoferuje ta sama, a jest cichszy i tanszy.

 

Zasilka - zmienilbym na Bitfenix Whisper

 

Plyta - postawilbym na B550 bez wentylatorka. To bardzo uciazliwe dla uszu rozwiazanie, ktore bylo juz przerabiane w przeszlosci i charakteryzuje sie tym, ze z czasem eksploatacji owego robi sie jeszcze bardziej niefajne. Nie wystarczy Ci ilosc PCIe 4.0 na B550?

 

Obudowa - skrzynka jakosci za 300 PLN, w ktorej doplacasz stowke za szyby i swiatelka. Slabe i glosne wentylatory, wiec ani nie bedzie cicha, ani dobrze wentylowana. Przy wyborze obudowy warto sie okreslic - chcesz cicho czy chcesz przewage do OC, ale glosniej i z czestszym odkurzaniem? W tym przypadku nie istnieje cos takiego jak ,,zloty srodek", bo proba celowania w niego skonczy sie tym, ze nie dostaniesz niczego. Ogolem nie ma cichych skrzynek z RGB i szybami, sa bardzo nieliczne suszarki pod OC i trzeba przewidziec na taka 5 stowek.

 

Monitor: 3900X bedzie miewal problemy z wyciskaniem karty rzedu 2080S w rozdzielczosci FHD. Do takiej rozdzialki lepiej sprawdzilby sie Intel. Z moca sprzetu spokojnie mozesz skoczyc do 1440p. 20% klatek mniej, ale brak zabkow, wiec potrzeby antyaliasingu, odciazony procesor, ktory starczy na dluzej. Jesli nie problem - polecam ultrapanoramy, bo po prostu lepsze do wszystkiego, ale zaloz 3K na taka. Nawet jesli problem, osobiscie wolalbym wziac taka na raty niz kupowac teraz monitor 16:9.

 

EDIT: Ramiki tez fajnie by bylo wziac jakies 3600, CL16/17. Nawet kosztem ilosci, bo na ten moment ciezko o gre, ktora potrzebuje wiecej niz 16. Ponoc Flight Simulator, ale nie wiem, czy to jest celem zakupu komputera.

 

 

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korsak A co z rezta kwestii?

 

Plyta ma dobre opinie, ale nie widze sensu stawiania na X570. Co twoim zdaniem przemawia za X570 nad B550 i czy zrobisz z tego uzytek?

 

Dorzucilbym do tych ramow: https://www.x-kom.pl/p/579420-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-ripjaws-v.html#Specyfikacja Super nie sa, ale reszta kosztuje jeszcze wiecej.

 

Co do monitora: im wyzsza rozdzielczosc, tym procesorowi latwiej sprawic, ze karta bedzie pracowala na 100% mozliwosci. Jesli nie pracuje, to tak jakbys kupil slabsza karte. Czyli wybierajac FHD w praktyce skracasz sensowna przydatnosc CPU i mozesz byc pewien, ze 3900X nie podola przyszlej wymianie karty. Bo juz z 2080S radzi sobie nienajlepiej.

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic nie przemawia, wzialem to z gotowego zestawienia od fanboya jak dobrze pamietam i troche zmodyfikowalem.

 

A monitor wrzucilem taki, bo byl jednym z tanszych 144hz ips g sync, jesli znasz jakies o podobnych parametrach 1440p, to chetnie sie im przyjrzę. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Japanese Capacitor napisał:

 

Plyta - postawilbym na B550 bez wentylatorka. To bardzo uciazliwe dla uszu rozwiazanie, ktore bylo juz przerabiane w przeszlosci i charakteryzuje sie tym, ze z czasem eksploatacji owego robi sie jeszcze bardziej niefajne. Nie wystarczy Ci ilosc PCIe 4.0 na B550?

 

 

 

Nie mogę się z tym zgodzić. Mam ten model i nic takiego nie występuje.Tego malucha praktycznie nie słychać nigdy. Czemu? Bo jak już się rozkręci, to o wiele bardziej słychać same gpu, nawet cooler niż ten wentylek w asusie. Były pewnie jakieś nieliczne przypadki z wadliwymi sztukami, ale ogólnie jest to najlepsza płyta x570 do 1k.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Korsak napisał:

W sumie to nic nie przemawia, wzialem to z gotowego zestawienia od fanboya jak dobrze pamietam i troche zmodyfikowalem.

 

A monitor wrzucilem taki, bo byl jednym z tanszych 144hz ips g sync, jesli znasz jakies o podobnych parametrach 1440p, to chetnie sie im przyjrzę. 

 

 

https://www.x-kom.pl/p/524409-monitor-led-27-lg-27gl63t-b-hdr10.html#Specyfikacja

24 cale to kara a do pracy , wiatrak na płycie jest niesłyszalny .

do jakiej pracy jakie programy ?

troche ssd wez na pci ex 4.0 300zł wiecej ale zapierdziela .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Korsak napisał:

W sumie to nic nie przemawia, wzialem to z gotowego zestawienia od fanboya jak dobrze pamietam i troche zmodyfikowalem.

 

A monitor wrzucilem taki, bo byl jednym z tanszych 144hz ips g sync, jesli znasz jakies o podobnych parametrach 1440p, to chetnie sie im przyjrzę. 

 

 

 

Niestety, ale dobry monitor 27" 1440p to wydatek rzedu 1,5K, moze stowke, dwie od tego urwiesz. W mniejsze panele z ta rozdzialka bym nie szedl, bo sam sie z takiego przesiadlem i to po prostu malutkie. Chyba ze bedziesz siedzial 40 cm od niego, a to raczej dobre dla oczu nie jest. Nie jestem zainteresowany rynkiem monitorow, wiec nie rzuce Ci najlepszymi opcjami w danym budzecie. Masz mase rankingow, wybierasz te, ktore sie powtarzaja, czytasz recki, opinie uzytkownikow (te krytyczne) i masz najlepszy. Podpowiem, co sie liczy: jak najwyzsze odswiezanie (120 i w gore), jak najnizszy czas reakcji (1-5ms), porzadna matryca VA albo IPS (do gier wole przyzwoita VA, IPSa docenia graficy wraz z jego odwzorowaniem kolorow, ale do gier imo slabiej), G-Sync/FreeSync, istotne moga tez byc opcje regulacji (nachylenie itp). W przypadku monitora z FreeSync zawsze MUSISZ dokopac sie do tego, jak to dziala z kartami Nvidii. Chodzi o zakres Hz dzialania, ktory czasem jest slabszy niz z kartami AMD. Czyli jesli FS dziala od 48 do 144Hz, oznacza to, ze zeby dzialal podczas gry, nie mozesz schodzic ponizej 48 fpsow. A na takiej Nvidii moze dzialac o 70Hz (czyli 70 fps), a to juz kompletna lipa. Jesli celujesz w gre w 60 klatkach, warto zeby zaczynal sie od 30 Hz. Zwykle tego info trudno sie doszukac, bo specyfikacje na stronach producentow tego nie podaja, ale od tego sa recenzje, a w ostatecznosci pisanie do producenta.

 

1 godzinę temu, Kelam napisał:

Nie mogę się z tym zgodzić. Mam ten model i nic takiego nie występuje.Tego malucha praktycznie nie słychać nigdy. Czemu? Bo jak już się rozkręci, to o wiele bardziej słychać same gpu, nawet cooler niż ten wentylek w asusie. Były pewnie jakieś nieliczne przypadki z wadliwymi sztukami, ale ogólnie jest to najlepsza płyta x570 do 1k.

 

 

Nie bede sie klocil, bo nie mialem do czynienia z zadna plyta X570 ;) Swoja opinie opieram na recenzjach, opiniach uzytkownikow i tym, ze juz wczesniej takie rozwiazanie bylo grane, a z czasem owe smigielko stawalo sie coraz bardziej uciazliwe wraz z jego eksploatacja. To po prostu z zasady niefajne rozwiazanie i licze, ze wymysla na jego miejsce cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Japanese Capacitor napisał:

 

 

Nie bede sie klocil, bo nie mialem do czynienia z zadna plyta X570 ;) Swoja opinie opieram na recenzjach, opiniach uzytkownikow i tym, ze juz wczesniej takie rozwiazanie bylo grane, a z czasem owe smigielko stawalo sie coraz bardziej uciazliwe wraz z jego eksploatacja. To po prostu z zasady niefajne rozwiazanie i licze, ze wymysla na jego miejsce cos innego.

 

Też nie jestem fanem tego rozwiązania i wolę pasywne, ale piszę ci jak jest. Mam te mobo u siebie i jest jak najbardziej ok. A miałem obawy przed kupnem i prawie byłem zdecydowany na b450. Dziś cieszę się, że wybrałem asusa x570. 

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dziarson napisał:

https://www.x-kom.pl/p/524409-monitor-led-27-lg-27gl63t-b-hdr10.html#Specyfikacja

24 cale to kara a do pracy , wiatrak na płycie jest niesłyszalny .

do jakiej pracy jakie programy ?

troche ssd wez na pci ex 4.0 300zł wiecej ale zapierdziela .

Nie ma sensu doplacac do tych ssd

Glownie jakies maszynki wirtualne i kodzenie

16 minut temu, Japanese Capacitor napisał:

 

Niestety, ale dobry monitor 27" 1440p to wydatek rzedu 1,5K, moze stowke, dwie od tego urwiesz. W mniejsze panele z ta rozdzialka bym nie szedl, bo sam sie z takiego przesiadlem i to po prostu malutkie. Chyba ze bedziesz siedzial 40 cm od niego, a to raczej dobre dla oczu nie jest. Nie jestem zainteresowany rynkiem monitorow, wiec nie rzuce Ci najlepszymi opcjami w danym budzecie. Masz mase rankingow, wybierasz te, ktore sie powtarzaja, czytasz recki, opinie uzytkownikow (te krytyczne) i masz najlepszy. Podpowiem, co sie liczy: jak najwyzsze odswiezanie (120 i w gore), jak najnizszy czas reakcji (1-5ms), porzadna matryca VA albo IPS (do gier wole przyzwoita VA, IPSa docenia graficy wraz z jego odwzorowaniem kolorow, ale do gier imo slabiej), G-Sync/FreeSync, istotne moga tez byc opcje regulacji (nachylenie itp). W przypadku monitora z FreeSync zawsze MUSISZ dokopac sie do tego, jak to dziala z kartami Nvidii. Chodzi o zakres Hz dzialania, ktory czasem jest slabszy niz z kartami AMD. Czyli jesli FS dziala od 48 do 144Hz, oznacza to, ze zeby dzialal podczas gry, nie mozesz schodzic ponizej 48 fpsow. A na takiej Nvidii moze dzialac o 70Hz (czyli 70 fps), a to juz kompletna lipa. Jesli celujesz w gre w 60 klatkach, warto zeby zaczynal sie od 30 Hz. Zwykle tego info trudno sie doszukac, bo specyfikacje na stronach producentow tego nie podaja, ale od tego sa recenzje, a w ostatecznosci pisanie do producenta.

 

https://www.x-kom.pl/p/469202-monitor-led-27-acer-nitro-vg270upbmiipx-czarny-hdr.html

Ten monitorek wydaje mi sie w porzadku i nie kosztuje miliona monet :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kelam napisał:

 

Też nie jestem fanem tego rozwiązania i wolę pasywne, ale piszę ci jak jest. Mam te mobo u siebie i jest jak najbardziej ok. A miałem obawy przed kupnem i prawie byłem zdecydowany na b450. Dziś cieszę się, że wybrałem asusa x570. 

 

Mysle jednak, ze trzeba do tego dolozyc R6, ktora na pewno swoje robi. Ja u siebie nie slysze karty zasuwajacej w idle 900 rpm, a w takim Armisie AR7 z grubymi na 0,5 cm matami wygluszajacymi z kazdej strony niby nie slyszalem, ale jak wlaczylem pol-pasywny, to byla roznica. W 7 - jak juz pisalem - komp przy braku loadu jest tak cichy jak wylaczony, a w loadzie dalej sympatyczny.

 

@Korsak Ogolem na twoim miejscu na niczym bym nie przycinal lub bral ,,bo w dobrej cenie". Na monitorze posiedzisz pewnie pare lat, szybsze ramy zrobia roznice, obudowy Silentium PC tez nikomu nie zycze, bo przerabialem ich aktualny szczyt jakosciowy i serio mozna odczuwalnie lepiej. Wyluzowalbym z coolerem (jesli nie masz zamiaru krecic - zobacz sobie, na co mozesz liczyc) i juz jest stowka. Karty 80 tez zwykly byc kompletnie nieoplacalne i widze je jedynie w przypadku, kiedy nie ma juz na co wydawac kasy, a na 80Ti budzetu/checi nie ma. Czyli nagle tysiak. Lacznie mamy tysiaka z gorka, ktorym dofinansowalbym monitor i obudowe, czyli elementy, ktore maja szanse przezyc wiekszosc komponentow z configu. Od dyskow HDD tez bym odszedl, bo wolne i halasliwe. Wiem, ze kusza cena, ale SSD takie drogie nie sa, moze nie potrzebujesz od razu 2TB, a zawsze mozesz przeciez dokupic.

 

Tak bym widzial te zmiany:

 

https://www.x-kom.pl/p/423303-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-120-135mm.html (EDIT: przy dokonywaniu ostatecznego wyboru ramow i coolerze nachodzacym na sloty jak ten czy D15, zwroc uwage na wysokosc ramow i maksymalna tolerancje wysokosci coolera obudowy - zwykle trzeba podniesc wentylator)

 

https://www.x-kom.pl/p/568776-obudowa-do-komputera-fractal-design-define-7-compact-black-solid.html + https://www.x-kom.pl/p/363511-wentylator-do-komputera-fractal-design-dynamic-x2-gp-14-140mm.html#Specyfikacja

 

https://www.x-kom.pl/p/400626-dysk-ssd-crucial-1tb-25-sata-ssd-mx500.html

 

Co do monitorow, ludzie skarza sie w Acerach na jakas charakterystyczna wlasciwosc matrycy - jakby widoczna siatke. Zwrocilbym uwage na monitory AOC, bo sa zwykle mocne cena/jakosc. Podrzucam fajna stronke: 

 

https://pcmonitors.info/recommendations/

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Glownie jakies maszynki wirtualne i kodzenie

Idz w Intela,olej sprawe dysku HDD .Skad wiesz ze nie warto dopłacać do SSd pciex 4.0 jak kupowałem 970 pro tez kazdy mi tak mówił wróciłem do evo i brakuje tych 3-5 sek :D tak samo jak OC przed w trakcie i po jak juz znajdziesz to swoje stabilne 24/7 uzywasz 3tyg i właczasz default to sie płakać chce .

Monitor nie VA prosze tylko nie VA samoboj.gif

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele monitorow nie przerobilem, bo kupuje je jedynie na wlasny uzytek. Zaliczylem TNke, zaliczylem IPSa,  wiec chcialem zaliczyc VA i akurat najbardziej mi przypasowal. Jednak musze przyznac, ze za obecnego AOCa dalem najwiecej, z recek wynikala, ze matryce ma niezla, ale to ultrapanorama i z czasow, kiedy bez 3K do zakupu 21:9 1440p nie bylo sensu podchodzic. Tj. ponizej byly doskonale panele do MS Office. Dopiero w tym roku wjechaly fajne ultrapanoramy pod granie blizej dwoch tysi, ale wszystko FreeSync i trzeba uwazac na to, jak dziala z kartami Nvidii. Np. ten nowy AOC 144Hz, 1440p, 21:9 - wszystko spoko, ale FreeSync z Zielona startuje od 70Hz, wiec po temacie. No, chyba ze ktos grywa tylko w 100 klatkach i czasem mu spadnie do 80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary lg mi ostatnio szwankuje i muszę powiedzieć, że z wyborem monitora jest problem, jeśli zacznie się głębiej analizować. A co do tych VA, to smużenie w szybkich grach niestety przeszkadza. Nie gram już tyle co kiedyś w csgo, ale chyba bym tego nie zaakceptował. Gdyby ips miał normalną czerń, to byłoby idealnie, ale cóż. No i głowę się już dłuższy czas nad fhd 24", a 1440p 27". Od dawna siedzę na 24", ostatnio miałem okazję posiedzieć przed 27", no i ciężko mi to sobie wyobrazić na dłuższą metę. Mimo to, jeśli bym brał nowy, spróbowałbym przynajmniej tego 1440p. Zawsze można zrobić zwrot jak coś. No i ostatni problem dla mnie, to podstawki monitorów. W większości przypadków to jakieś ogromne, szerokie dziwactwa, które zajmują zdecydowanie za dużo miejsca na biurku. Mało jest takich eleganckich i niedużych jak w np. MAG251RX. Jeszcze te nowe asusy tuf się pod to łapią, chociaż ich podstawki są już nieco większe od msi. 

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelam Ja u siebie problemu ze smuzeniem nie mam. To typowa bolaczka VA, tak jak typowa bolaczka IPSow sa slabe czernie. Mysle, ze problemem sa tu glownie matryce, a nie sam ich rodzaj. Zastanawia mnie, jakie sa te nowe NanoIPSy. Czy faktycznie jest roznica, czy to bardziej marketing. Laduja je do wiekszosci high-endowych paneli za piatke, dychacza.

 

Koniecznie lec w 1440p. Dla braku zabkow, dla procka, dla sensu czegos wiekszego niz 24", ktory jest po prostu monitorem malym. Sam sie z takiego przesiadlem na poszerzane 27". U siebie siedze w odleglosci ~80-90 cm i jest to odleglosc, ktora nie meczy mi oczu nawet przy calodziennym siedzeniu. Byc moze dochodzi do tego kwestia proporcji ultrapanoramicznych.

 

A gamingowa stylistyka i przegiete podstawki to zmora, ktora jest efektem mody i trendow, ktore kompletnie z dvpy zawitaly do swiata komputerow. Kiedys liczyla sie po prostu moc bebechow, a teraz jakies swiatelka, szyby, zlote ramiki, swiecace klawiatury i myszki, gamingowe fotele i monitory jak ze statku obcych. Sam panel o takiej stylistyce mam, ale wzialem go bez wzgledu na wyglad, podswietlenie moge cale szczescie wylaczyc, a na nozki mam miejsce.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 19-24-26-28-32 siedze około 60cm od ekranu  27 ideał 32 troche lipa 27 to tak na wyciagnietą reke mam, panele VA taki troche hujowy dobry IPS 2000zł TN szybka ale mdła . samsungi te ekrany to poprostu igła asus panel samsunga LG nano IPS koles grafik mówi ze najlepszy czrny jaki widział to jest ten 27-850 144Hz i 2k monitor na obecna chwile lepiej sie kupic nie da ,TUF 165 hHz ale i tak LG jest lepszy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Padł mi komputer. Muszę kupić nowy .Komputer służy mi do internetu  gram tylko w

Farming Simulator 19 czy taki zestaw warty jest zachodu https://allegro.pl/oferta/komputer-do-gier-8-rdzeni-4-1ghz-8gb-256ssd-win10-9609450087?fromVariant=8255918581 Będę wdzięczny za podpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...