Skocz do zawartości

Wyłączony dźwięk po aktualizacji windowsa10pro


Recommended Posts

Witajcie,

Po aktualizacji mam problem z dźwiękiem ponieważ po prostu go nie ma;

image.png.dcc4b85c806b586518c0d8e10259bcb2.png

 

Nie wykrywa mi żadnych urządzeń w zakładce dźwięki;

image.png.f962b6571fa6b520dfc383533b2f5cdb.png

 

 

W menedzeze urzadzen wyglada to tak (jesli chodzi o sterowniki);

image.png.6cdd9ef6c0ec3622cd5b1d8400071893.png

 

(te wykropkowane to kamerka od ps3, której używam jako mikrofon [narazie nieistotne bo nie wykrywa mi zadnego urz. audio])

 

Robiłem już:

Wyłączenie i włączenie usług windows audio i konstruktora punktów koncowych audio systemu windows

wykrywanie błedów (windowsowy program)

odinstall sterów do audio i ponowne uruchomienie PC 

zainstalowanie innych sterów (wyskoczył komunikat ze tamte były nowsze, to do nich powróciłem {problem nie ustał})

 

Wieczorem miałem w planach pograć z kumplami a tu takie coś :pomocy:

Czy ktoś miewał już ten problem i\lub zna rozwiązanie?

 

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.

W biosie mam zaznaczone onboard hd na enabled 

 

1.

Nie potrafie znaleźć Realtek audio na liscie usług zarówno w menedzerze zadan jak i w liscie usług - gdzie go mam szukać

2. Nie ma nic na liście - patrz screen image.png.22a8e19426f3d5b18a6fa2daff372051.png zarówno na odtwarzanie jak i nagrywanie jest tak samo

 

 

 

 

na dole dałem zdjecie do punktu 0. (sry ze musisz pobrać)

200925211345.BMP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relatek audio pojawi się dopiero po poprawnej instalacji sterownika, jeśli jest sterownik domyślny to będzie coś w stylu windows audio. 

Jeśli tego nie ma to wywaliła się usługa - a musi być włączona żebyś miał dźwięk, trzeba wtedy szukać w np, event logu czy jest jakieś info czemu się usłudze znikło

 

Jak masz opcję to po prostu zrób rollbacka ostatniej aktualizacji 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze deinstalacja tego standardowego sterownika audio a zostawienie samego realteka rozwiaze sprawe? (oczywiscie po usunieciu standard. ster. restarcik

image.png.5f285f16f8cb04574147d10a7b96ac65.png

 

nie moge zrobić rollbacka bo niby 10dni juz minelo i starsza aktualka sie usunela ale nie minelo 10dni (nie wazne)... 

w eventlogu nie ma zadnych krytycznych błedów zwiazaych z sterownikami (chyba ze tymi do wirtualnej maszyny ale to ciągle mam [nie przeszkadza mi, ani nie przerywa pracy])

 

Mam w domu drugi komputer, który ma wersję 1904 (nie pamietam jaką kompilacje), ja mam 2004 (ech :( ) - Czy istnieje opcja zgrania na pendrive iso czy coś zeby przywrócic starszą wersje za pomoca nosnika danych? Podczas troubleshotingu widziałem taką opcję ale nie zaciekawiałem się w to, jeśli tak co trzeba przygotować?

 

O KURDE PRZEŁOM!!!
image.png.d2d871988ae44afbbc74f899cb835b94.png

 

 

 

 

 

dziekuje za pomoc, mozliwe ze potrzebabyło poczekać po prostu, uff ale sie bałem :E

 

Nigdy więcej nie bede aktualizował tak szybko systemu (przynajmniej bez punktu przywrócenia) dzieki jeszcze raz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

*AKTUALIZACJA*

 

Parę miesięcy już to mam i wgl, znalazlem tymczasowy sposob na naprawianie tego problemu ale nudne jest takie przeklikywanie z kazdym startem systemu...

Kiedy klikne rozwiaz problem na początku to problemu nie wykryje, jesli klikne rozwiaz problemy przechodząc w ust dzwięki to juz problem się naprawi

 

dzieje sie tak na poprzedniej aktualizacji jak i tej dzisaiejszej

 

usługa audio jest właczona

wersja windowsa:

image.png.31a60d103e83dfd21c9de9661b26ea54.png

 

Wie ktos jak uporac się z tym problemem bez formata?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

3 rzeczy:

Podaj nam skąd zainstalowałeś sterownik audio i dlaczego akurat taki. (linki mile widziane :) )

Czy MS store u Ciebie działa/jest jakoś blokowany?

Czy w ustawieniach w prywatności nie masz przypadkiem zablokowanego dostępu do mikrofonu/dźwięku?

 

Jakieś gpu masz/monitor z audio?

 

Dodatkowo, zresetuj BIOS całkowicie (wyjęcie bateri + power down).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie stało po aktualizacji

 

sterowniki do realteka instalowalem chyba z official strony albo ze strony asrock b450pro4 ale raczej z oficialnej strony - dlatego ze mi dzwiek własnie nie działał po aktualizacji i nie wykrywało mi słuchawek

 

MS store działa jak powinno

mam 1660super zotac (2wentylowe) podłączone by DP

mam 2 monitory z głosnikami lecz nie uzywam ich

 

bios dawno był resetowany jak pamięci kreciłem :d

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Microsoft Store jest.

 

Jestem ciekaw co ci tam pokaże, bo też trochę walczyłem z Realtekiem po którejś tam aktualizacji Windowsa.

Ja mam sterowniki spatchowane (Unlocked Realtek HD Audio Drivers for Windows 10), bo mi Dolby nie działało na 5.1 chyba stąd: https://www.techpowerup.com/forums/threads/unlocked-realtek-hd-audio-drivers-for-windows-10-dolby-digital-live-dts-interactive.228612/page-5

Edytowano przez PsyhoMir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...