Skocz do zawartości

Ożywienie Laptopa - Acer Extensa 7620G


Recommended Posts

Witam,

 

wychodzę z zapytaniem czy taki zabieg ma sens. mam starego laptopa, a niewielkim kosztem potrzebuje dla znajomego lapka do ogladania filmów i przegladania stron w internecie. Jest na nim vista i, zadna przegladarka juz nie smiga. Ze starego komutera zostal mi dysk SDD 120gb, na ktorym jest wgrany Win7Home. Chcialbym przeprowadzic zabieg poprzez dodanie tego dysku. Zestawilem taki koszyk na xkomie.

 

https://www.x-kom.pl/lista/8xpuadyqr

 

Czy jest sens bawic sie w nalozenie nowej pasty i termopadów?

I czy wybralem dobry adapter w miejsce napedu DVD - nie mam przy sobie laptopa, wiec nie moge zmierzyc. Jedynie z tego co udalo mi sie wyszukac w necie, ze jest to 12,7mm.

 

Model laptopa:

Acer Extensa 7620G

 

Pozdrawiam, porsze o pomoc w moich przemysleniach. 

Edytowano przez galldior
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze warto wymienić pastę i pady oraz dodać ssd. Zawsze da to jakiegoś kopa. Jeżeli masz mniej niż 4gb ramu, zainstaluj Win 32 bit. Co do pasty, z kryo była afera, że robią się wżery- osobiście dwa razy składałem kompy na tej paście i nie ma problemów. Tyle, że ja kompy składałem na tej paście przed aferą. Polecam Silvera od Arctica, albo z droższych Noctua Nth1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prawidłowy kieszeń do napędu CD/DVD to 12.7mm [bo znam model Extensa] a Termopad jest nie potrzebny ale kup normalną pastę do CPU Mobile . Strasznie drogi kieszeń bo ja kupowałem za ~20zl + jeszcze obudowa dla napędu CD/DVD na USB ~40zl . Lepiej zainstaluj świeży Win7Home niż jest zainstalowany na dysku SSD [odradzam] . Ja używam rzadko Viste i działają do dzisiaj tylko nie można ściągać najnowsze programy np. Firefox/Opera/itd.. bo już nie mają wsparcia dla Visty tylko starsze programy działają normalnie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...