Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

LC-Power wkracza na rynek aluminiowych obudów typu cube dla płyt głównych mini-ITX. Recenzowany model LC-1500Bmi wywarł na nas spore wrażenie - głównie swoją prostotą i elegancją. Nie zabrakło także zgrzytów, którym jednak nie udało się zrazić nas do tej konstrukcji.

Po odebraniu dość małego, kartonowego pudła o niezbyt wielkich, jak na obudowę komputerową wymiarach, od razu wiedziałem, że mam do czynienia z aluminiową „skrzynką” pod platformy mITX.

dsc041040ok2f.jpg

Na kartonie schematycznie przedstawiony jest zarys LC-1500Bmi. W tabelce na boku opakowania podane są dane techniczne obudowy.

Po wyjęciu z kartonu momentalnie można się zorientować, że mamy do czynienia z produktem „ekskluzywnym”, bowiem pierwszą namacalną cechą LC-Power LC-1500Bmi jestwykorzystanie do budowy konstrukcji głównie aluminium (według producenta 75%), na dodatek - szczotkowanego.

dsc04114vnkba.jpg

Obudowa waży 1,38 kg, a jej wymiary to 258 x 222 x 213 mm. Mamy zatem do czynienia z malutką obudową typu „cube”, przeznaczoną dla platform opartych na płycie głównej rozmiaru Mini-ITX (17x17 cm).

Front obudowy jest pełny, wykonany z czarnego, szczotkowanego aluminium. Reprezentuje styl „clear look”, jedynym wyróżniającym się elementem jest mały, srebrny wyłącznik, który podczas pracy komputera jest delikatnie podświetlony na niebiesko.

dsc04111fskp6.jpg

Prawy bok posiada otwór wentylacyjny dla wentylatora zasilacza. Niestety zabrakło tam filtra przeciwkurzowego.

dsc04113rik6a.jpg

Lewy bok obudowy jest pełny. Panele boczne przykręcane są za pomocą dwóch śrubek.

dsc0411262kts.jpg

Na tyle obudowy nic szczególnego, no może oprócz wyłamywanych zaślepek.

dsc04116g9jvg.jpg

U góry obudowy centralnie umieszczony otwór wentylacyjny (bez filtra) przystosowany pod wentylator typu 120 mm, wejście i wyjście słuchawkowe oraz dwa porty USB 3.0.

dsc04118htk4n.jpg

Na dole znajdziemy cztery miękkie gumowe nóżki dzięki którym, jak mieliśmy okazję zauważyć, obudowa stoi bardzo stabilnie, nawet bez dociążenia podzespołami. Oprócz nóżek mamy do dyspozycji spory kawałek perforowanej przestrzeni, w obrębie której znalazło się także miejsce na montaż dwóch 2,5-calowych dysków, ale tego dokonamy od wewnątrz obudowy.

dsc04169olkwq.jpg

Jeżeli już jesteśmy przy wnętrzu LC-1500Bmi – tak małe rozmiary zewnętrzne udało się uzyskać poprzez montaż zasilacza równolegle do płyty głównej. Tego typu miniaturyzacja powoduje pewne kompromisy – maksymalna wysokość chłodzenia CPU to 95 mm. Jest to jednak przestrzeń wystarczająca dla cichego, niekoniecznie bardzo wydajnego chłodzenia. Ale też nie o overclocking w zabawie z mini-ITX chodzi… Dla karty graficznej przewidziano 190 mm miejsca. Wystarczy na standardowego GTX’a 750 Ti, czy też Radeon’a R7 260X.

dsc04165tfja1.jpg

Wewnątrz płytę główną montujemy do dwóch poziomych, stalowych płaskowników. Nie znajdziemy tutaj jakiegokolwiek systemu zarządzania okablowaniem, zatem zaleca się używanie modularnego zasilacza lub dobrze przystosowanego do małych konstrukcji, jak np. (LC-Power LC7300 – odrobinę krótsza „puszka”, skrócone i miękkie kable).

dsc04162w9jay.jpg

Moja platforma testowa składała się z:

  • - Gigabyte A88XN-WIFI
  • - AMD A10-7850K
  • - 8 GB RAM 2133 MHz
  • - SSD Kingston V300
  • - LC-Power LC7300
  • - LC-Power LC-CC-85

dsc04164rtk9u.jpg

Montaż podzespołów przebiegł bezproblemowo, łatwo i intuicyjnie. Pomimo braku zastosowania wentylatora na top’ie LC-1500Bmi temperatury pozostały satysfakcjonujące, a cisza, którą miałem wcześniej w BitFenix Prodigy – zachowana.

dsc04158mljnr.jpg

Dla kogo jest zatem LC-Power LC-1500Bmi? Dla każdego, kto szuka miniaturyzacji komputera w eleganckiej formie, aczkolwiek nie wymaga bardzo wysokiej mocy (ograniczenia długości karty graficznej i wysokości chłodzenia procesora). Nie zmienia to faktu, że obudowa ta bez problemu pomieści każdy procesor i dość wydajne karty graficzne, nawet pozwalające na rozrywkę przy najnowszych grach w FullHD.

dsc04171b0k8j.jpg

Biorąc pod uwagę cenę – od 179 zł oraz patrząc przez pryzmat konkurencyjnych rozwiązań Cubitek czy też Lian-Li, to LC-Power LC-1500Bmi ma nad nimi znaczną przewagę ceny nie odstając zauważalnie przy tym jakością wykonania.

Dostępna jest także srebrna wersja tej obudowy, jej nazwa, to LC-1500Smi.

Zalety:
???? Aluminiowa konstrukcja                  
???? Niska cena w porównaniu do konkurencyjnych konstrukcji
???? Dwa porty USB 3.0
???? "Clear look"
???? Niewielkie wymiary  
???? Miejsce na zasilacz ATX  


Wady:    
???? Łatwo palcujące się szczotkowane aluminium
???? Brak filtrów przeciwkurzowych                      
???? Wyłamywane zaślepki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...