Skocz do zawartości

Komputer do gier ok. 6k


Recommended Posts

Cześć, planuję złożyć nowy komputer i mam już kilka komponentów z poprzedniego zestawu (były używane krótko):

  • Chłodzenie Fortis 5 ARGB
  • Dysk Lexar 2TB 790NM

Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy wybrać platformę AM5, czy może lepiej iść w 14. generację Intela, zwłaszcza że oferują korzystne warunki, w tym 5 lat gwarancji. Zwykle nie modernizuję komputera przez długi czas po zakupie, dlatego skłaniam się ku Intelowi, chociaż AM5 daje większe możliwości na przyszłość. Mimo to, uważam, że Intel 14. generacji może mi wystarczyć na kilka lat użytkowania.

Z nowych komponentów planuję zakupić:

  • Płyta główna MSI B760 GAMING PLUS WIFI
  • Zasilacz MSI MAG A750GL PCIE5 750W
  • Obudowa Genesis Diaxid 605F czarna
  • Karta graficzna KFA2 Geforce RTX 4070 SUPER
  • Pamięć RAM Lexar Areas RGB 32GB 6400MHz, CL32
  • Procesor Intel Core i5-14600KF 3.5GHz
  • Jeśli zdecyduję się jednak na AMD, to prawdopodobnie wybiorę coś w stylu Ryzena 7 7700 (podobna półka cenowa).

Mam kilka pytań:

  1. Czy chłodzenie Fortis 5 ARGB będzie wystarczające dla procesora i5-14600KF? (Już je mam i jest praktycznie nowe, dlatego szkoda mi wydawać kasy na coś innego a to puścić za grosze)
  2. Czy cały zestaw wydaje się w porządku? Może warto coś zmienić lub masz jakieś inne sugestie, bez dużych dopłat?

 

 

Koszyk:https://www.morele.net/inventory/info/4e744a57/,
 

Edytowano przez Graco23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Graco23, aktualnie warto zastanowić się nad AM5 ze względu na stabilność AMD. Zerknij sobie na zestaw zawierający R7 7700X (twój cooler spokojnie powinien wystarczyć) + RTX 4070S w wersji Windforce, do tego spora przewiewna obudowa, solidny zasilacz z 10 letnią gwarancją, mobo z wifi oraz oczywiście 32 GB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...