-
Zawartość
102 -
Dołączył
-
Days Won
6
Wszystko napisane przez Kendi
-
Wszystko tutaj wygląda zupełnie normalnie. Bardzo chciałbym Tobie jakoś pomóc, ale póki co wystrzelałem się z pomysłów. Z tych zrzutów wynika, że komputer działa prawidłowo. Ostatnie co mi przychodzi do głowy to możesz poszukać w internecie narzędzia MouseTester w wersji 1.5.3 zrobić test wykonując szybkie okrężne ruchy myszą i zajrzeć do wykresu częstotliwości raportowania myszki w czasie. Na początku i przy końcówce testu często występuje duża wariancja, więc możesz wpisując odpowiednie liczby w polach "Data Point Start" i "Data Point End" tak aby skrócić wykres i zrobić go bardziej czytelnym. Poniżej poglądowy wykres, który ja wykonałem: Jeszcze tylko dopytam. Czy kiedykolwiek była jakaś zabawa w rejestrze systemu, albo grzebanie w wierszu poleceń z jakimiś komendami?
-
Windows 11 był instalowany na nowo/świeżo czy robiony był upgrade z windows 10? Pobierz sobie LatencyMon i puść go na kilkanaście/kilkadziesiąt minut korzystając normalnie z komputera i sprawdź jakie opóźnienia maksymalne zarejestruje program. Możesz podesłać screen z zakładki "Main" i "Drivers"
-
Mógłbyś przedstawić pełną specyfikację komputera? Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz aktualnie?
-
Na pulpicie kursor działa prawidłowo czy też jest tak opóźniony? Czy mysz jest podłączona kablem do komputera, czy bezprzewodowo? Czasem się zdarza, że monitor może kiepsko wyświetlać przygotowane klatki przez komputer. Mógłbyś podać model monitora i w jaki sposób łączysz go do komputera? Czy jest to kabel HDMI, DispayPort czy może DVI? Korzystasz z jakiś funkcji synchronizacji klatek (v-sync, g-sync, fast-sync itp.)?
-
Wykres i poszczególne parametry wyglądają w porządku. Mówisz, że myszka się dziwnie poruszała. Może coś jest nie tak z myszką? Jak masz jakąś inną to przetestuj. Może coś z portem USB w komputerze nie tak? Warto zmienić port. Trzeba pokombinować. Mógłbyś jakoś bardziej opisać tą niepłynność? Im więcej informacji tym lepiej, może się na coś jeszcze wpadnie.
-
Też obstawiałbym, że procesor nie daje sobie rady. Może warto przeanalizować generowane klatki jakimś programem np. CapFrameX? Jeśli będziesz chciał to robić to skup się na 1 percentylu klatek. Średnie klatki niewiele mówią o płynności i stabilności rozgrywki. Generalnie jeśli gry chodzą w wysokich klatkach, ale rozgrywka wydaję się niepłynna to praktycznie zawsze winowajcą jest procesor, który nie jest w stanie przygotowywać non-stop podobnej ilości klatek dla układu graficznego.
-
Wygląda jak przeostrzony obraz. Możesz dać screen z ustawień ogólnych w panelu kontrolnym sterownika graficznego?
-
Którą wersję sterownika AMD Adrenalin masz zainstalowaną? Od kiedy występuje problem? Czy od nowości, czy od niedawna?
-
Co do easyBCD ciężko mi tutaj coś powiedzieć, bo nie mam z tym oprogramowaniem żadnego doświadczenia. Natomiast, jeśli chodzi o zmieniający się styl graficzny boot managera to możesz jeszcze spróbować wpisać poniższą komendę w wierszu poleceń: bcdedit /set {current} bootmenupolicy standard
-
wystarczy wkleić
-
Próbowałeś przestawiać opcję odpowiedzialną za wyświetlanie boot managera w bcdedit? Chodzi konkretnie o polecenie: bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu yes Powyższą komendę możesz wykonać we wierszu poleceń.
-
Dysk zewnętrzny (seagate) nie widzi jednego folderu
topic odpisał Kendi na drunk w Dyski twarde (HDD)
Witam, found.000 jest ściśle powiązane z narzędziem systemowym windows ckhdsk. Owe narzędzie jest używane do różnych operacji związanych z systemem plików, głównie do sprawdzania jego spójności. Bardzo możliwe, że wystąpił błąd w systemie plików tego dysku. Narzędzie mogło próbować naprawić problem, ale proces został najprawdopodobniej przerwany. Zalecałbym uruchomiać dysk na komputerze, sprawdzić jego etykietę (chodzi o przypisaną literę partycji), następnie uruchomić wiersz poleceń i wykonać polecenie: chkdsk L: /r gdzie "L" jest etykietą dysku na którym występuje problem. Daj znać czy powyższe kroki coś pomogły, jeśli coś jest niezrozumiałe to śmiało pytaj. Pozdrawiam -
Ja bym spróbował na twoim miejscu wgrać jeszcze raz najnowszy bios. Jednak skoro komputer jest nowy i dzieje się tak od samego początku to mocno śmierdzi kopniętą płytą główną
-
Czarny ekran jest tylko gdy próbujesz uruchomić komputer ponownie? Co się dzieje jeżeli zamkniesz system i następnie uruchomisz komputer przyciskiem? System jest świeżo zainstalowany? Tylko ja mam wrażenie, że jakoś dziwnie wyświetlają się tutaj diody debug? Przy pierwszym uruchomieniu podświetla się tylko dioda biała czyli GPU. Po restarcie leci po kolei czerwona (CPU), żółta (DRAM) i na tym kończy, a powinno przecież pójść dalej do białej (GPU). Przynajmniej tak działało to u mnie na wszystkich płytach z debug ledami. Może spróbuj zresetować BIOS i zobacz czy się poprawi.
-
Jestem pewien, że jest to dźwięk przełącznika. Budowa zasilaczy różni się w zależności od producenta. Możliwe, że w tym modelu obwody zabezpieczające zostały tak zaprojektowane, że klik słychać tylko przy wyłączaniu zasilacza. Jesteś pewny, że możliwe kliknięcie podczas rozruchu komputera nie pokrywa się na przykład z dźwiękiem przełącznika od przycisku zasilania? Tak czy inaczej, nie martwiłby się o to
-
Dzień dobry, Spójrz czy sieciówka nie ustawiła się przypadkiem w trybie 100/100 Mb/s. Pozdrawiam
-
Dzień dobry, czy podobny dźwięk słychać z zasilacza podczas uruchamiania komputera? Jeśli tak, jest to dźwięk przełączającego się przekaźnika co jest zjawiskiem w pełni normalnym i zdecydowana większość zasilaczy wydaje podobne dźwięki. Pozdrawiam
-
Ta temperatura to jest norma na tym GPU? 90 stopni trochę dużo.
-
Czy podczas podłączania kabla wideo, monitor oraz komputer były odłączone od sieci elektrycznej? Przy podłączonych urządzeniach do sieci, podczas podłączania kabla wideo mogą wystąpić różnice potencjałów (szczególnie jeśli urządzenia podłączone są do gniazdek zasilanych z różnych faz), które potrafią w różnym stopniu uszkodzić sprzęt. Widziałem ostatnio film na youtube, gdzie serwisant dostał sprzęt od klienta, który podpinał konsole pod monitor a urządzenia były podłączone do sieci. Skończyło się na spalonym procesorze i martwej konsoli a w budynku wyleciały zabezpieczenia. Warto na to uważać, szkoda ryzykować i psuć sobie sprzęt.
-
Jesteś pewny, że kontroler jest wspierany przez oprogramowanie? Takie coś widnieje na stronie oprogramowania:
-
Próbowałeś wykonać czystą instalację windows 11? Czy na pewno wszystkie kable w komputerze są poprawnie podpięte?
- 5 odpowiedzi
-
- problem
- komputer na amd
-
(i %d więcej)
Tagi:
-
Można by spróbować przeanalizować zrzut pamięci, który system bardzo często tworzy podczas błędów krytycznych systemu. Ja w ten sposób dotarłem do źródła mojego problemu. Problem jednak polega na tym, że kernel power 41 bardzo często odcina system tak szybko, że windows nie zdąży w całości zarejestrować kodu błędu oraz zrzutu. Spróbuj wejść w podgląd zdarzeń -> prawym przyciskiem myszy na zdarzenia krytyczne a następnie wyświetl wszystkie wystąpienia zdarzenia -> tam odnajdź najnowsze zdarzenie kernel power 41 i przejdź z informacji ogólnych do szczegółowych. Tam interesuje nas linia opisana jako "BugcheckCode" w sekcji EventData. Jeśli wartość ta wynosi dokładnie 0, oznacza to, że błąd spowodował tak szybkie zamknięcie systemu, że nie zdążył on w pełni przygotować raportu z błędu oraz dokonać zrzutu. Natomiast jeśli wartość ta jest inna niż 0, można próbować przeanalizować plik zrzutu. Do tego celu polecam bezpłatne narzędzie rozpowszechniane przez samego Microsofta o nazwie WinDBG. Można go pobrać bezpośrednio z Microsoft Store. Jeśli okaże się że będzie można przeanalizować plik i zdecydujesz się na ten krok to chętnie ci pomogę i wskaże dalsze kroki. Poniżej zamieszczam zrzut ekranu z podglądu zdarzeń abyś wiedział czego szukać.
- 5 odpowiedzi
-
- problem
- komputer na amd
-
(i %d więcej)
Tagi: