Skocz do zawartości

Kendi

Użytkownik
  • Postów

    152
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    6

Treść opublikowana przez Kendi

  1. Z tą wtyczką to jest bardzo podejrzana sprawa + to wieszanie się podczas POSTu
  2. Zmianę zrobiłem będąc już na Windowsie 11
  3. @bartez88 5700x3d na B550. Plan zasilania zrównoważony.
  4. Jakim cudem Wam się dzieje taka magia na tych Windowsach? Ja mam od kilku ładnych lat jedną instalacje. Początkowo to był Windows 10 instalowany na Intelu, teraz Windows 11 już któraś z kolei duża aktualizacja zrobiona (teraz jestem na wersji 24H2) i co najlepsze nawet pomimo zmiany platformy na AMD wszystko działa względnie normalnie. Może Wy za dużo grzebiecie przy tych systemach? Pamiętam, że kiedyś jak próbowałem robić tz. "Debloat" systemu to potem Windows losowo potrafił dostawać pierdolca. Od tego czasu się nie bawię w to.
  5. bo FC5 tnie na wszystkim, taki urok silnika. Nawet poprzednie serie też tak cięły i nowsze też (FC3, FC4, późniejszy FC ND i teraz niedawny FC6)
  6. Masz idealne wyniki dla obu dysków. Czas dostępu do komórek idealny, utrzymuje poprawnie prędkości. Do niczego nie można się przyczepić.
  7. Alternatywy są, ale według mnie Victoria robi to najlepiej. Ja też sprawdzałem dyski NVMe M2 Kilka alternatyw: - HD Tune, - Hard Disk Sentinel, - CrystalDiskMark.
  8. Pobierz narzędzie do testowania odczytu sekwencyjnego i czasu dostępu do komórek. Zrób testy dla obu dysków i wrzuć wyniki. Ja jakiś czas temu używałem programu Victoria HDD/SSD w wersji 5.37 pobranego z majorgeeksa i mogę polecić.
  9. Jeszcze co mi się tak rzuciło teraz w oczy. W CapFrameX, w sekcji Sensor Data -> CPU max thread load (%) w maximum jest 100%. Może być tak, że są momenty podczas grania, że procesor doczytuje dane, a gra jest tak napisana, że głównie obciąża jeden wątek procesora, który gdy osiągnie poziom właśnie 100% zaczyna się dławić. Stąd mogą występować dropy klatek. Przerabiałem podobną sytuacje wcześniej na Intelu, gdzie w jednej grze obciążany był bardzo mocno jeden wątek i gdy dochodził do 100% klatki leciały w dół. Może tutaj jest coś podobnego, ale jeśli faktycznie to jest to, niestety rozwiązania na to nie ma, tak jest napisana gra i koniec
  10. a było coś kombinowane z funkcją CPPC w Biosie?
  11. Podczas rozruchu płyta może wysłać komendę nie będącą w standardzie NVMe do dysku NVMe właśnie. Kontroler dysku NVMe nie rozumie takiej komendy, stąd zostaje odnotowany błąd 0F. Jest to całkiem normalne zachowanie. Parę miesięcy temu przejrzałem całą dokumentację standardu NVMe i przestudiowałem błędy jakie kontroler może zgłaszać. Jedyny parametr, który jest bardzo niepokojący jeśli wystąpi to 0E. U ciebie jest 0. Zaufaj mi, nie masz się czym przejmować Aha i nie ma to żadnego związku z podkręcaniem RAM.
  12. Nie przejmuj się tym parametrem.
  13. Tak, jedyny dostępny oficjalnie Windows 11 jest w wersji 24H2... Możesz spróbować pobrać iso ze stron: https://basewin.pl/ https://winiso.pl/ Ale kto tam wie na ile to jest legitne.
  14. Każdy ma zacięcia przy uruchamianiu steam i generalnie niektórych programów używających akceleracji sprzętowej do wyświetlania interfejsu. To jest błąd w sterowniku NV i nie jest powiązany z tym z czym Wy tutaj walczycie.
  15. A w sumie, w jaki sposób ustawiasz blokadę klatek?
  16. Obecne sterowniki Nvidii mają kłopoty ze stutteringiem. W drugiej połowie stycznia ma zostać wydana aktualizacja naprawiająca problem stutteringu w wielu grach. Problem najprawdopodobniej powiązany z niedawnym łataniem luk bezpieczeństwa w sterowniku.
  17. Wychodzi na to, że ram, który kupiłeś, nie znajduje się na liście QVL, chyba że źle spojrzałem. Może faktycznie warto kupić jakiś ram, który jest z listy. Zawsze można zwrócić jak nie będzie różnicy. Słyszałem, że zestawy ramów 2x24 są fajne, ale ja też się jakoś super na pamięciach nie znam.
  18. Dziwne, bo przecież wraz ze wzrostem rozdzielczości procesor ma mniejsze znaczenie podczas renderowania 3d. Może to wcale nie wina procesora, tylko właśnie GPU? Karta na pewno chodzi w pełnym PCIE 4.0 x 16? Może dla testu warto przełączyć w biosie na PCIE 3.0 i zobaczyć czy to coś poprawi. Też takie rzeczy widziałem, że obniżenie PCIE z 4.0 na 3.0 poprawiało sytuacje ze ścinami w grach. Ciężko powiedzieć jaka będzie wtedy strata na wydajności.
  19. Nie powinno tak skakać. A przypomnij mi dokładny model twojego zasilacza i karty graficznej?
  20. To normalne, że ścina w HB jak robisz test testmemem. Co do ramu, wątpię, żeby wymiana coś poprawiła skoro, pamięci nie łapią błędów w testach. Też wydaje mi się, że winny może być tutaj BIOS. Te procki stosunkowo niedawno wyszły, może przyszłe BIOSy naprawią te problemy. Ewentualnie tak jak @Art385 pisał, możesz się pokusić o wgranie BIOSu 3.06
  21. @Adikon Jak testujesz pamięć testmemem to puszczasz też w tle jakiś benchmark żeby nagrzał w obudowie? HB na przykład
  22. U mnie też było ciekawie ostatnio, na am4 spróbowałem flashować bios z agesą 1.2.0.C bo podobno coś tam łatała. Po sflashowaniu komputer nie mógł uruchomić drugiego kontrolera USB i połowa USB była martwa. Wróciłem na wcześniejszy bios i wszystko normalnie działa. Od teraz wyznaję zasadę, że póki działa to nie ruszam, bo jak coś działa to po co próbować na siłę naprawiać
  23. @Adikon Stabilność ramu sprawdzasz tylko memtestem?
  24. W jaki sposób testujecie opóźnienia w Latencymon? Wiele wątków w Internecie jest zakładanych przez ludzi, którzy odpalają ten test i zostawiają kompa w spoczynku, albo przeglądając Internet itp. Potem się dziwią, że ich opóźnienia wywala w kosmos. To wszystko jest wynikiem prawidłowego działania przeróżnych funkcji oszczędzania energii itp. Na przykład wysokie opóźnienie sterownika Nvidii wynika z przełączania stanów wydajności dla GPU. Absolutnie normalna sprawa i tak to działa od lat i tak to będzie działać. Jaki jest sens trzymania maksymalnego stanu wydajności na pulpicie? To samo dzieje się z procesorem, dyskami i innymi podzespołami w komputerze. Jeśli chcecie dobrze sprawdzić opóźnienia jakie macie w najwyższych stanach wydajności (czyli wtedy kiedy chociażby gracie w gry) to polecam odpalić sobie najlepiej w oknie (bo przełączanie się między pulpitem i trybem pełnoekranowym dla aplikacji również wywala duże opóźnienie dla sterownika graficznego, co jest absolutnie normalnym zjawiskiem) jakiś benchmark np.: heaven benchmark, valley benchmark czy cokolwiek innego, może być też furmark, i wtedy włączyć test w Latencymon. Tutaj zamieszczam moje wyniki w dwóch scenariuszach, żeby lepiej zrozumieć o czym piszę: 1) Test podczas przeglądania Internetu: 2) Test podczas uruchomionego benchmarku, który wymusza wysoki stan wydajności: Na pewno widać różnice Korzystam z Win 11, wersja 24H2 nic nie grzebane, profil zasilania w Windowsie zbalansowany. Bios praktycznie w Defaulcie, zmienione tylko niektóre funkcje związane z zabezpieczeniami (włączone IOMMU, SVM, Secureboot) i odpalony Rebar z profilem XMP. W systemie zainstalowałem sterowniki do chipsetu, audio, lanu i grafiki. No i mam antywirusa zainstalowanego Kaspersky, bo z Defenderem miałem problemy jak jeszcze w komputerze siedział Intel. Wasze wyniki są dziwnie wysokie. Albo to kwestia wciąż niezainstalowanych jakiś sterowników w systemie, a może waszego podkręcania (niestabilne podkręcenie może powodować takie anomalie w opóźnieniach, mimo że w grach wszystko działa dobrze), może coś w systemie się wysypało, może kwestia sprzętowa (coś źle styka, nie wpięty do końca kabel, albo w ogóle uszkodzony kabel, albo po prostu któraś z części ma wadę/uszkodzenie) W ogóle @Adikon Te wyniki z WRC masz bardzo ładne, praktycznie mucha nie siada.
  25. Przecież to jest świeżo postawiony Windows. Tutaj powinno wszystko śmigać. Po co zabawa z MSConfig jak na standardzie manipulacja rdzeniami jest wyłączona. W ogóle MSConfig służy do debugowania. Normalny użytkownik nie powinien tego tykać. Opcje są dwie. Albo Windows 10 w wersji 22H2 nie potrafi sobie poradzić z tak nowym sprzętem albo masz po prostu uwalony sprzęt. Można spróbować postawić jeszcze raz Windowsa 11 w wersji 24H2 i zobaczyć czy wykryje wszystkie rdzenie prawidłowo, jeśli nie to pakuj to wszystko i wysyłaj na reklamacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...