Skocz do zawartości

Bunsen

Użytkownik
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bunsen

  1. Myślałem właśnie nad monitorem IPS zamiast tego mini leda, jednak on na rtings wypada najlepiej ze wszystkich tanich monitorów, jest taki uniwersalny można powiedzieć. A jaki monitor IPS jest najbardziej opłacalny ? Ten najtańszy czy jakiś konkretny model ? Głośniki już dawno sobie upatrzyłem i tutaj raczej bez zmian aczkolwiek myszkę bym chętnie wymienił na tańszą, ale jest ich tak wiele, że kompletnie nie potrafię się odnaleźć. Klawiatura też wydaje mi się droga (chociaż mi się podoba), może jest jakaś tańsza a dobra ? Trochę dałeś do myślenia z tą kartą. Jednak PC będzie na dłużej więc może faktycznie przy takim budżecie postawić na mocniejszą kartę. Tylko teraz znów będę się zastanawiać czy RX 7900 XT czy RTX 5070, który już niedługo wychodzi. 5080 raczej będzie zbyt drogi, obstawiam cenę ponad 4k. Jeszcze można poczekać na nowe karty od AMD. Jest tu mnóstwo opcji. Zmieniam wszystko bo moje akcesoria mają już kilka jak nie kilkanaście lat i co roku mówiłem sobie, że to czas na zmianę, ale potem w głowie była myśl - po co zmieniać jak działa. Jednak teraz postawiłem sprawę jasno, że to ten czas. Oczywiście mógłbym dołożyć do budżetu, ale za bardzo nie chcę tego robić, ponieważ zmieniając np procesor na ten z X3D, dodając chłodzenie wodne i zmieniając kartę na dużo wydajniejszą (np 4080) to można tak zmieniać bez końca a ostatecznie nie wykorzystam tego nawet w połowie. Dlatego też postawiłem na coś optymalnego. Cena jest wysoka, ale tu jest dużo pobocznych rzeczy jak biurko czy fotel a to już ponad 1000zł.
  2. Cześć. Jako, że jest już Nowy Rok zastanawiam się nad zakupem kompletnego zestawu komputerowego. Od dłuższego czasu przeglądam, czytam i składam wszystko w jedną całość. Zacznę może od tego, że komputer wykorzystywany do wszystkiego - internet, filmy, office, amatorski montaż video i edycja zdjęć oraz gry. Także chyba jak u każdego. A więc po kolei: Biurko: Ultradesk Level V2 - tanie, elektryczne i to chyba tyle. 600zł z wysyłką. Krzesło biurowe: Sense7 Spellcaster Fuku XL - duży, wygodny i tani fotel. Siostra posiada model podstawowy i jest spoko. 699zł, może uda się trafić na promkę to będzie taniej. Listwa Zasilająca: Acar S8 (8 gniazd, 5m) - polecana, podobno firmowa, nie potrzeba niewiadomo czego. 72zł. Dmuchawa do PC: XBlower 600W - polecana na forach, kuzyn posiada i do czyszczenia kompa jak znalazł. 200zł. Czas na PC i monitor: Procesor: AMD Ryzen 5 7600 - model z integrą bo czasem ratuje tyłek kiedy pada grafika a kart nie można kupić bo ich nie ma albo kosztują majątek. Sprawdziłem na sobie. Chłodzenie CPU: Arctic Freezer 36 ARGB - polecany, wydajny i tani. Płyta Główna: MSI B650 Tomahawk - polecana płyta, posiada złącze S/PDIF, które jest mi potrzebne do podłączenia głośników, poza tym ma wszystko czego oczekuję. Pamięć RAM: Lexar Ares 2x16GB 6000MHz CL30 - polecane, świecące i podobają mi się. Dysk M2: Patriot VP4300 Lite 2TB - polecany, jeden z tańszych o tej pojemności. Zasilacz: Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 - markowy, bardzo dobry zasilacz, wybrany z myślą o przyszłości. Karta Graficzna: Gigabyte Radeon RX 7800 XT - tutaj jeszcze są wahania pomiędzy tą co wybrałem a 7900 GRE bądź RTX 5070, która już niedługo wychodzi. Wszystko zależy od ceny, ale do moich potrzeb wystarczy 7800XT jednak może wpadnie coś lepszego co będzie na dłużej. Obudowa: Phanteks XT View D-RGB - przyjemne akwarium, często polecane, bardzo tanie. Monitor: AOC Q27G3XMN/BK - tutaj jest dylemat. Czy zakupić tego mini leda czy po prostu zwykły i tańszy IPS. Nie wiem na co postawić. OLED odpada bo za drogi. Uchwyt do monitora: ART L-01 - tani, polecany, dobrze trzyma monitor robiąc miejsce na biurko. Akcesoria: Klawiatura: Dark Project KD98A Sunset - spodobała mi się ta klawiatura. 579zł. Mysz: Logitech G Pro X Superlight - postawiłem na taką, która jest polecana bo nie mam pojęcia. Musi być bezprzewodowa i mieć wbudowany akumulator. Ta wydaje się spoko. 499zł. Głośniki: Edifier R2850DB + sub Edifier T5 - potężne głośniki (bardziej kolumny) do PC, miałem okazję posłuchać i robi wrażenie, do domu aż nadto, mają bluetooth, pilota także wszystko co potrzeba. Tak prezentuje się kompletny zestaw, który chciałbym zakupić, jednak wolę się upewnić czy wszystko jest w porządku, może zostanie polecony jakiś zamiennik, który jest lepszy, może też tańszy. Tak jak pisałem wyżej nie mam pojęcia na jaki monitor postawić, a także mysz. Na kartę trzeba poczekać chwilę bo RTX 5070 dopiero przed nami, ale niewiem czy warto czekać.
  3. Widziałem, że jest takie coś, ale czy często to ciężko stwierdzić bo nie widziałem jeszcze nigdzie aby ktoś o tym wspominał. Podobnie są osoby co mają problem z ekranem w S24U, ale to też raczej pojedyncze przypadki gdzieś na świecie bo na oficjalnym forum Samsunga nikt o tym nie wspomina. Ja uważam, że jeśli kupujesz z legalnego źródła w PL to masz gwarancję i jak coś takiego ma miejsce to reklamujesz i po temacie. Przy kupnie smartfona trzeba uważać bo np w Komputroniku zdarza się, że telefon był wcześniej aktywowany, w niektórych sklepach w przypadku OP12 jest brak ładowarki, która powinna być w zestawie. A sklepy gdzie cena jest o 1000zł mniejsza należy omijać bo tam różne cuda się dzieją - telefony są z jakiegoś brandu, przeważnie jest to europejska wersja, telefony ze zwrotów, outletów tylko zabezpieczone oryginalną plombą, którą np w S24U można kupić na olx. Lepiej nie ryzykować, zwłaszcza, że to nie kosztuje 100zł. Używki też trzeba dokładnie sprawdzać żeby telefon nie pochodził ze sprzedaży ratalnej bo w każdej chwili może zostać zablokowany, trzeba uważać na fake smartfony, które wyglądają 1:1 a w środku to porażka, jakieś randomowe części złożone w całość żeby tylko działało, nie wspominając o kradzionych telefonach, które nawet w tych czasach się zdarzają, a osoby je sprzedające chyba są zbyt pewne siebie albo po prostu głupie myśląc, że tego nie da się zweryfikować. Jeszcze 2-3 tygodnie i będzie wszystko jasne jak prezentują się ceny nowych tel. Jeśli Ci się nie spieszy to bym poczekał bo potem można żałować, że się nie poczekało.
  4. Niedługo będą polskie premiery S25 Ultra, OnePlus 13, Honor Magic 7 Pro. Wtedy może też spadną ceny obecnych smartfonów bądź te nowe będą w kuszących rabatach na premierę choć u nas ceny czasem są zbyt wysokie. Sam czekam na nowości, może się na coś zdecyduję. Jeśli miałbym wybierać między S24U a OP12 to oczywiście ten pierwszy bo nie tylko mi się podoba i ma wszystko czego oczekuje + rysik, ale też we większości rankingów na yt, testerów na różnych stronach jest na pierwszym miejscu, co najgorzej w top 3. OP12 względem ceny super, wygląd też spoko, podoba mi się ten zielony ala nagrobek. Jak miałbym patrzeć na cenę to OP12 bym brał. Jeszcze pod uwagę można brać Honor Magic 6 Pro - dobry aparat odblokowywanie twarza 3d, bardzo dobry ekran, duża bateria, system ala niegdyś Huawei. Cena podobna do OP12 choć można kupić taniej na promkach. Najlepiej samemu pobawić się w sklepie. Wtedy można zobaczyć ekran, wielkość wagę, wygląd i wszystko co się chce sprawdzić.
  5. Cena już podrożała, niestety za długo się zastanawiałem.. W czym jest lepszy ten monitor ? Ogólnie to się zastanawiam czy do maca mini taki monitor to nie jest trochę za dużo tzn do final cuta czy logic pro spoko, ale jednak to oled a u mnie większość rzeczy to obrazy statyczne jak np przeglądarka safari czy wcześniej wspomniane programy. Ale z drugiej strony do tego służy monitor, aby wyświetlać obraz, system macos na oledzie wygląda lepiej niż na zwykłym lcd. Fajna opcja bo za 5k można mieć wydajny komputer z monitorem oled i to 21:9.
  6. Zauważyłem, że monitor z nazwy tematu obecnie jest w całkiem fajnej promocji w Media Expert i pytanie do was czy to dobry monitor ? Może ktoś posiada, może testował ? Sprawdzi się przy macu mini m4 ? https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-mag-341cqp-qd-oled-34-3440x1440px-175hz-0-03-ms-gtg-curved?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAudG5BhAREiwAWMlSjETDMMQIw3--onlsgcrq3v9D3W00XLo0z895fzGpevhop7mKrCvx3BoC3v8QAvD_BwE
  7. Bunsen

    Monitor do Mac Mini M4

    Zamówiłem komputer z nazwy tematu i szukam jak najlepszego monitora w rozsądnych pieniądzach, powiedzmy do 2000zł. Próbuje znaleźć coś ciekawego i na pepperze ludzie polecają LGUQ850-W bądź Samsung M8. Ale czy to się nada, nie mam pojęcia. Rozmiar nie ma znaczenia, może być 32 cale. Ja bym widział AOC na matrycy miniled, to by chyba wyglądało spoko, ale mogę się mylić. Szukałem na yt ale tam polecają droższe monitory niż sam komputer a to moim zdaniem mija się z celem.
  8. Do obudowy NV7 można jeszcze dodać dedykowany Led Kit, który wygląda bardzo fajnie. https://proline.pl/zestaw-oswietlenia-phanteks-nv7-premium-led-kit-hub-argb-black-p8120223
×
×
  • Dodaj nową pozycję...