Skocz do zawartości

Podpięcie się po IP


Gość Jamer

Recommended Posts

Cześć.

Jakiś czas temu udostępniłem znajomemu login i hasło do aledrogo (wiem, nie powinienem, złamałem regulamin, ale to dobry znajomy). Po 2 miesiącach zadzwonił kupujący mówiąc, że wysłał pieniądze i nie otrzymał towaru, a także że zgłasza sprawę na policję. Nie wiem skąd znajomy wystawił aukcję, na pewno nie z mojego domu ani z okolicy, ale według logów z aledrogo (udostępnionych policji) tego dnia było logowanie wyłącznie z mojego IP. Ja tej aukcji nie wystawiłem, znajomy nie był u mnie (nie wie gdzie mieszkam, nie zna hasła do mojego wifi). Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, jakim cudem podpiął się pod moje IP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Jamer napisał:

Cześć.

Jakiś czas temu udostępniłem znajomemu login i hasło do aledrogo (wiem, nie powinienem, złamałem regulamin, ale to dobry znajomy). Po 2 miesiącach zadzwonił kupujący mówiąc, że wysłał pieniądze i nie otrzymał towaru, a także że zgłasza sprawę na policję. Nie wiem skąd znajomy wystawił aukcję, na pewno nie z mojego domu ani z okolicy, ale według logów z aledrogo (udostępnionych policji) tego dnia było logowanie wyłącznie z mojego IP. Ja tej aukcji nie wystawiłem, znajomy nie był u mnie (nie wie gdzie mieszkam, nie zna hasła do mojego wifi). Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, jakim cudem podpiął się pod moje IP?

- Masz problem bo wszyscy widzą że to twój login: Dane osobowe razem z IP.

Masz szanse udowodnić tylko nr. konta bankowego - wystarczy sprawdzić do kogo należy nr. konta.bankowego [będzie wiadomo kto wystawił aukcję].

Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, jakim cudem podpiął się pod moje IP? - wystarczy podpiąć przez Lan'a do routera bez Hasła albo znał Hasło do WiFi [będzie udawał że nie zna hasła] albo kiepskie Typ zabezpieczenia albo słabe Hasło.

Dobry znajomy potrafi zrobić na złość albo w ko..a zrobić a teraz masz problem.

Jeszcze - jak skontaktował przez e-mail ??

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...