Skocz do zawartości

Karta graficzna zakup


Gość Jarek

Recommended Posts

Witam posiadam płytę główną Gigabyte GA-MA770T-UD3P rozważam zakup karty graficznej Asus GTX 1050 OC 2GB GDDR5 128bit 2xDVI moje pytanie ta karta ma Typ złączaPCI Express 3.0 czy jest to dobry wybór ponieważ płyta ma wejście 1 x PCI-Express x16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać jak najbardziej, tylko twoja płyta ma złącze PCI Express 2.0, a karta 3.0, w teorii jest to inna przepustowość, znaczy się możesz nie osiągnąć maks wydajności z karty. Ale jak pisze jest to teoria. Bo podobno wszystko hula dobrze w twoich połączeniach. Kiedyś czytałem jakiś artykuł że na przykładzie gtx980 ktoś sprawdzał wydajność na różnych zlaczach i różnica pomiędzy 3.0 a 2.0 to 3%. Czyli nawet tego nie odczujesz.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 09:23, Rozr111 napisał:

Będzie działać jak najbardziej, tylko twoja płyta ma złącze PCI Express 2.0, a karta 3.0, w teorii jest to inna przepustowość, znaczy się możesz nie osiągnąć maks wydajności z karty. Ale jak pisze jest to teoria. Bo podobno wszystko hula dobrze w twoich połączeniach. Kiedyś czytałem jakiś artykuł że na przykładzie gtx980 ktoś sprawdzał wydajność na różnych zlaczach i różnica pomiędzy 3.0 a 2.0 to 3%. Czyli nawet tego nie odczujesz.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Ok dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...