Skocz do zawartości

HP D5850


Gość TZR

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 16.01.2018 o 01:15, Michagm napisał:

To dobra wiadomość

Nawet możesz 4x 2GB DDR2 800Mhz

Mam kompa i mam problem 

Podłączyłem dysk 1 do Sata0

Podłączyłem napęd DVD do SATA 1

Podłączyłem dysk 2 do SATA 2

Tak jak każe instrukcja 

Dam w biosie ma AHCI to po restarcie nie widzi w biosie, ale w boot menu można bootowac z dysku 

Gdy chce zainstalować win7 daje komunikat że.nie zlazl dysków czy coś i mam podać sterowniki.  Jak to rozwiązać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powinieneś szukać pod chipsetem twojej płyty ciężko będzie można też na ryzyko zainstalować normalnie na ide a potem zmienić na ahci i jak się uda wybotowac to aktualizovac  sterownik. Najprędzej szukaj na stronach compaq nie wiem po co wogule takie śmieci kupujesz. Trzeba było odłożyć ta kasę i złożyć coś normalnego co do ramu nie nie dasz rady włożyć 16gb jest to ograniczenie chipsetu. 8max i koniec wsadzić 16 i będziesz miał 8.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sprawdź MOBO.

Zainstaluj BIOS do Compaq DC5850.

Bo chipset V780 posiada: IDE i SATA

Czy na pewno podłączyłeś Dyski do SATA ?

Jeśli IDE to musisz przestawić zworki. Pierwszy dysk jako Master a drugi jako Slave a CD/DVD jako random.

Jeszcze można ustawić w Bios'ie - Cable Select. IDE nie posiada AHCI.

Jeśli SATA to nie musisz przestawić zworki a prawie w ogóle nie trzeba.

Jeśli instalujesz Windows 7 to musisz przed instalacją ustawić w BIOS'ie AHCI [tylko SATA a nie IDE].

Jeśli na początku instalowałeś Win7 na IDE a po instalacji Win7 przestawić na AHCI to BlueScreen/No Booting.

 

Zrób screen BIOS.

Chipset V780:

Link

Driver AHCI/Raid 780/SB700:

Link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość TzR napisał:

Mam kompa i mam problem 

Podłączyłem dysk 1 do Sata0

Podłączyłem napęd DVD do SATA 1

Podłączyłem dysk 2 do SATA 2

Tak jak każe instrukcja 

Dam w biosie ma AHCI to po restarcie nie widzi w biosie, ale w boot menu można bootowac z dysku 

Gdy chce zainstalować win7 daje komunikat że.nie zlazl dysków czy coś i mam podać sterowniki.  Jak to rozwiązać? 

Dyski podpinał ponoć pod sata ale na tak starej płycie ??

Zdjecie robisz telefonem i wrzucasz na pokazywarke albo imgur.com.

Jezeli ci podazzuje dysk funkcjonal  to powinieneś normalnie zainstalowac 7 Ale jak ci  w bocie 7 nie widzi dysku to musisz podac sterowniki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michagm napisał:

Jeszcze raz sprawdź MOBO.

Zainstaluj BIOS do Compaq DC5850.

Bo chipset V780 posiada: IDE i SATA

Czy na pewno podłączyłeś Dyski do SATA ?

Jeśli IDE to musisz przestawić zworki. Pierwszy dysk jako Master a drugi jako Slave a CD/DVD jako random.

Jeszcze można ustawić w Bios'ie - Cable Select. IDE nie posiada AHCI.

Jeśli SATA to nie musisz przestawić zworki a prawie w ogóle nie trzeba.

Jeśli instalujesz Windows 7 to musisz przed instalacją ustawić w BIOS'ie AHCI [tylko SATA a nie IDE].

Jeśli na początku instalowałeś Win7 na IDE a po instalacji Win7 przestawić na AHCI to BlueScreen/No Booting.

 

Zrób screen BIOS.

Chipset V780:

Link

Driver AHCI/Raid 780/SB700:

Link

Gdzie tam to wyodrębnić pliki sterownika?  Bo nie widzę i to chyba do ryzena jest 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie :D gościu z którym zamienilem sie za ta plyte głowna wystawil tego HP DC5850 na OLX za 15zl 

Powiedziałem ojcu aby pojechał po niego i mam wykorzystanie dla niego. 10latek gra w nfs i ets2 a takze minecraft... Probowalem wgrac bios przez  usb ale daje failed... kupic plyte i pod biosem z płytyCD zbotowac flash system rom?

Gdzie zainstalwoac to FirmWare?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość TzR napisał:

Nie uwierzycie  gościu z którym zamienilem sie za ta plyte głowna wystawil tego HP DC5850 na OLX za 15zl 

Powiedziałem ojcu aby pojechał po niego i mam wykorzystanie dla niego. 10latek gra w nfs i ets2 a takze minecraft... Probowalem wgrac bios przez  usb ale daje failed... kupic plyte i pod biosem z płytyCD zbotowac flash system rom?

Gdzie zainstalwoac to FirmWare?

Jeśli jest to plik xxx.ISO Firmware:

- nagrać na płytę CD/DVD jako Boot np. programem Power ISO

- zrobić USB Boot np. programem Universal USB Installer

BIOS to normalnie kopiuj plik do USB tylko zrób porządek w USB [żeby były widoczne/wszystkie pliki na zewnątrz tylko pliki BIOS]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...