Skocz do zawartości

Spadek fps i płynności w grach PC


Gość Szymon

Recommended Posts

Witam.

Około rok temu kupiłem nowy komputer za 3.5k zł. Z początku wszystko działało na nim pięknie, ładnie aż do teraz. Mianowicie, ostatnimi czasy, mniej więcej od 2-3 tygodni mam straszne spadki FPS oraz większość gier (tych bardziej wymagających) nie działa tak płynnie jak wcześniej. Do tej pory odpalałem takie gry jak Wiedźmin 3, GTA 5, BF 1, PUBG itd. na Ultra i działały płynnie w +60FPS bez włączonego V-Sync. Z początku, gdy pojawiły się te problemy, komputer po odpaleniu gry bez włączonego V-Sync od razu się wyłączał. Teraz na szczęście już tak się nie dzieje, ale nadal gdy próbuję odpalić jakąkolwiek z tych gier czy nawet głupiego Fortnite, nie pogram na ustawieniach Wysokich/Ultra bo gra chodzi tak niepłynnie że się nie da. Co sekundę spadki z 60 do 15FPS..

Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, dlatego proszę o pomoc bo już jestem naprawdę poirytowany tym faktem.

Dodatkowo dodam iż, gdy robiłem testy w 3Dmarku na koniec testu wyskoczyło mi "Driver not approved", mimo tego iż posiadam najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej.

 

Komponenty:

Dysk - Seagate 1TB HDD

Zasilacz - SilentiumPC Vero M1 600W

Pamięć - GoodRam DDR4 2x4GB

GPU - MSI RX480 8GB GDDR5

CPU - Intel Core i5-7500

Płyta Główna - Gigabyte GA-B250M-DS3H

 

System:

Windows 10 Home 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość Szymon napisał:

Dodatkowo dodam iż, gdy robiłem testy w 3Dmarku na koniec testu wyskoczyło mi "Driver not approved", mimo tego iż posiadam najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej.

Popełniłeś błąd - nie trzeba było zainstalować najnowsze stery CCC.

 

Spróbuj poszukać oryginalną CD/DVD z pudełka MSI RX480 8GB GDDR5 i zainstaluj starsze stery albo na stronie MSI [1] MSI Gaming / [2] MSI Armor

 

Albo spróbuj starszą wersję AMD 16.12.2 albo AMD 17.2.1

 

Spróbuj zeskanować Anti-Virus'em i zeskanować CCCleaner albo Wise Registry Cleaner bo może masz śmieci/sporo błędów reg#***

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo ! Zainstalowałem Wise Registry Cleaner, wyczyściłem co się dało. Następnie zainstalowałem Display Driver Uninstaller, usunąłem wszystkie sterowniki, zainstalowałem te z płytki i wszystko działa jak wcześniej. Dziękuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać albo spróbować np. Wise Game Booster i Wise Memory Optimizer. Możesz zyskasz kilka ~1/6% więcej Fps.

Zamiast nowszego Driver'a/sterowniki CCC czyli najbezpieczniejsza opcja.

 

Masz jeszcze jeszcze fajny programik/spróbować MSI Rx480: MSI Afterburner

Możesz zrobić: Undervolting/Light OC.

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...