Skocz do zawartości

Jaką macie prędkość internetu?


EcKo!?

Recommended Posts

35 minut temu, Pawelek6 napisał:

Światłowód u lokalnego dostawcy. Nie podaję nazwy, bo i tak nikt nie skojarzy jakiejś firmy na Podkarpaciu. W każdym bądź razie 100/20 Mb/s oficjalnie, a nieoficjalnie leci 100/30 Mb/s, więc ciii :E Kwota 49zł. Oczywiście bez limitu, ale to chyba oczywiste.

jaka to firma bo ja też z podkarpacia, tak się składa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Krosna, Comp-Serwis. Kwestia czy u Ciebie w ogóle jest światłowód, gdyż w mojej miejscowości parę lat minęło od pierwszych projektów po wykonanie całej sieci na terenie wsi i ostateczne podłączenie do domu. Aczkolwiek to już wtedy jeździli i kto podpisał umowę, to od razu praktycznie dom po domu, całe ulice się podłączały.

Edytowano przez Pawelek6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

To samo UPC co zawsze ale podmiana z 250 na 300/20 i z lekka kicha, musieli siłowo wychlastać iPv6 bo bruździł mi na bramie. Dociągli mi na grotę 1GB więc przy następnej okazji może się skuszę choć wymiana sprzętu a na to nie mam ochoty. W zasadzie tylko jeden sprzęt po drucie, reszta 2.4/5 wifi ale momentami się przytyka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Jak patrzę na wyniki niektórych osób sprzed 2 lat, to porównując mój internet czuję się jakbym ja nadal siedział w epoce modemów. Sprawdziłem łącze za pomocą strony Speed Test i wyniki wypadają dość słabo. No nic trzeba iść do operatora zmienić neta na coś szybszego.

 

Speed Test - najlepszy test prędkości internetu - NANO - nano.komputronik.pl.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiowy z lokalnego providera,ale wzięty tylko dlatego,że w moim miejscu,które w zasadzie do dnia dzisiejszego jest tzw. białą plamą jeśli chodzi o sieć internetową przede wszystkim działa,jedynie czasami się zdarzy u nich awaria,w wyniku której neta brak,ale to chyba jest w zasadzie u każdego ISP. Wytłumaczę o co chodzi z tą białą plamą. Problemem mojej miejscowości jest to,że jest położona stosunkowo nisko jak na okoliczny teren i przez to są na tej miejscowości problemy z siecią internetową,szczególnie tych,którzy mieszkają na jej początku,gdzie w ogóle jest tragedia. No i na takiej części ja mieszkam. Druga część miejscowości jest pozbawiona tego problemu,bo leżą akurat trochę wyżej i praktycznie wszystkie anteny,BTS-y itd. łapią tą część i net obojętnie z którego ISP brany tam działa,tą dolną część,gdzie ja jestem niestety nie i nie wskazuje na to,żeby ten problem rozwiązali. Kiedyś próbowaliśmy brać neta z jeszcze innego providera,ale to chyba było z 10-15 lat temu,to tam technicy przyjechali neta podłączyć etc. sprawdzili... i nie działa xD i nie będzie działać, bo antena,jaka należy do ISP nie łapie nas oraz leżymy za nisko :hahaha: i taka kolej rzeczy utrzymuje do dnia dzisiejszego właśnie. A ten net działa u mnie ze względu takiego,że antena providera nie leży aż tak wysoko. No cóż,w taki sposób trzeba sobie radzić,choć w pewnym sensie światłowód jest takim rozwiązaniem,wiem,że w mojej miejscowości coś tam kopali z doprowadzeniem światłowodów,ale nie mam pojęcia,czy będą musieli do mnie się doprowadzić z kablami,zrobieniem przyłączy itd. Nie tak dawno był u mnie jeden facet z ISP,co oferuje głównie neta światłowodowego i coś tam próbował sprawdzić czy u mnie taki net zadziała. Posprawdzał,odpowiedział w taki sposób,że ogólnie u mnie zadziałoby,ale o prędkościach jakie oni potrafią osiągać mogę z góry zapomnieć. No dobra,ale interesuje konkret w stylu jaka prędkość download/upload itd. Odpowiedział,że góra 50 mb/s xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomcug napisał:

Ściągnąć jakąś nową gierkę na takim necie to była katorga, a co dopiero 2x wolniej jeszcze %-)

Te nowe gry na takim drewnie jaki mam,to ~3 dni :E. I tak w swojej historii miałem jeszcze wolniej,np. w 2020 roku miałem neta 3 mb/s xD, a jeszcze w 2015-2016 bujałem się z mobilnym netem o zawrotnej prędkości 1 mb/s i także z limitem transferu z 10-15 GB (nie pamiętam już ile dokładnie było). Taki plus obecnego drewnianego neta jest taki,że jest bez limitu transferu,więc mogę pobierać co się żywnie podoba.  

 

A z tymi 50 mb/s jakie mógłbym mieć na światłowodzie,to możliwe,że raczej jest kwestią infrastruktury,bo oni tam w innych miejscach bez problemu osiągają 200-300 mb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy neostrady i ich dzieci mnie jakimś cudem ominęły :E. Tyle wygrać xD. Pierwsze stałe łącze w domu uzyskałem dopiero w 2010 roku i miałem prędkość 512 kb/s oraz limit transferu wynoszący 5 GB (ledwo wystarczało,teraz dać taki limit,to jak nieśmieszny żart) i zaznaczam,że to nie była neostrada :faja:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...